• Czytamy książki J.R.R. Tolkiena

Urodzony w Afryce Południowej w należącym do Imperium Brytyjskiego Wolnym Państwie Oranii, od dzieciństwa posiadający zdolności lingwistyczne i zamiłowanie do języków. Autor bestsellerowych powieści stanowiących czołową reprezentację gatunku FANTASY stał się bohaterem dnia w naszej szkole. 25 MARCA w DNIU CZYTANIA KSIĄŻEK J.R.R. TOLKIENA zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną, najmłodsi uczniowie inspirując się tworzeniem świata w wyobraźni powołali mapy magicznych światów, których to mieszkańcami stały się baśniowe i legendarne postacie. Reprezentanci starszych klas projektowali graficzną formę liter języka elfów i tworzyli wybrane wyrazy związane ze szkołą. Ukoronowaniem akcji było odczytanie fragmentu książki Hobbit, czyli tam i z powrotem.

• Konkurs na kartkę wielkanocną

Dnia 26 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Andrzejewie został rozstrzygnięty SZKOLNY KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

Przedmiotem konkursu były prace plastyczne – kartki wielkanocne, wykonane ręcznie, samodzielnie, starannie, pomysłowo, z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

Na konkurs wpłynęło 19 prac wykonanych różnymi technikami. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe i wymagały niesamowitej pracy i niezwykłej pomysłowości.

• Pierwszy Dzień Wiosny w Oddziałach Przedszkolnych

20 marca dzieci z Oddziałów Przedszkolnych świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Był on dla nich bardzo radosny i kolorowy. Jednak dominującą barwą był kolor zielony, gdyż tego dnia dzieci wraz z wychowawcami przyszli ubrani na zielono. Mimo wielu przygotowanych atrakcji, najbardziej ekscytującą częścią obchodów było przybycie Pani Wiosny w towarzystwie Pszczółki i Biedronki. Mimo, iż Pani Wiosna miała duże problemy z dotarciem do nas, bo po drodze została porwana przez ludzi, którzy jej nie lubią to jednak udało się. Nasze dzielne przedszkolaki sprawnie wykonały wiele zadań o tematyce wiosennej, których prawidłowe rozwiązanie było warunkiem uwolnienia Wiosny z rąk porywaczy. Dzieci zostały obdarowane przez naszych gości smacznymi i zdrowymi nowalijkami, które zjadły z wielkim apetytem. Był to dzień pełen radości, miłych wrażeń i zabaw przy wesołej wiosennej muzyce.

• Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny to okazja do radosnego świętowania. W tym roku bawiliśmy się szczególnie kolorowo, smacznie i głośno.

Na początku pan Dyrektor wręczył nagrody uczniom, którzy w ostatnim czasie pięknie zaprezentowali się w konkursach pożarniczych - wiedzy i plastycznym, konkursie na najpiękniejsza palmę wielkanocną oraz w X Turnieju Szachowym.

• CKE

• telefony zaufania