Władze szkoły

Czwartek 16.08.2018

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

• Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Zainaugurował je Dyrektor Szkoły pan Wojciech Strzeszewski witając przybyłych gości, rodziców, uczniów, radę pedagogiczną oraz pracowników szkoły oraz podając najważniejsze statystyki dotyczące placówki. Następnie pani wicedyrektor Bogusława Chrzanowska odczytała list minister edukacji i minister rodziny do dyrektorów szkół na temat programu „Dobry Start”.
    Potem głos przejęły dzieci z klasy II wyrażając w żartobliwy sposób wątpliwości co do dalszych losów „Dużych” z III kl. gimnazjum, którzy w tym roku opuszczają mury naszej szkoły. Na szczęście wątpliwości udało się rozwiać i absolwenci klas gimnazjalnych mogli przedstawić przygotowany przez nich, pod okiem wychowawczyń pani Barbary Nagórki i pani Iwony Majewskiej, program artystyczny. Nie zabrakło w nim występu akordeonowego Jakuba Sutkowskiego z IIIb, piosenek, wierszy (w tym wiersza napisanego specjalnie na tę uroczystość przez uczennicę Zuzannę Knajp z IIIa) oraz tańców. Uczniowie wyrazili również podziękowania nauczycielom, rodzicom i wychowawcom za wsparcie i codzienną pomoc.
    Kolejnym punktem było uhonorowanie uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem, uczniów ze 100% frekwencją, odznaczających się w sporcie, wykazujących się szczególnym zaangażowaniem w pracy w chórze szkolnym, wyróżniających się w czytelnictwie i pracy na rzecz świetlicy szkolnej i Samorządu Uczniowskiego.
    W tym roku szczególnie wyróżnieni zost

• XX Powiatowe Igrzyska Młodzieży

Z przyjemnością informujemy, że w XX Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych nasza szkoła zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej w kat. szkół gimnazjalnych, zaś tytuł najlepszego sportowca tych Igrzysk zdobył uczeń kl. IIIa Szymon Olszewski.
    Serdeczne gratulacje!

• Maraton czytelniczy

5 czerwca w naszej szkole odbył się "Maraton Czytelniczy". Celem spotkania były: popularyzacja czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do częstszego sięgania po pozycje literackie.
    Imprezę rozpoczęto obejrzeniem przedstawienia przygotowanego przez kolegów i koleżanki ze starszych klas.
    Następnie uczniowie wysłuchali fragmentów książek odczytanych przez zaproszonych gości: Wójta Gminy Andrzejewo Pana Michała Rutkowskiego i Kierownika Biblioteki Publicznej Gminy Andrzejewo Panią Elżbietę Rostkowską.
    Podczas maratonu nie zabrakło konkursów czytelniczych i zabaw ruchowych z książką.
    Za organizację "Maratonu czytelniczego" odpowiedzialne były panie: Lużyńska Agnieszka, Przeździecka Barbara, Sitek Edyta, Wojtkowska Anna, Zielonka Ewa, Zubowicz Iwona.

• XXI EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO

W dniu 26 maja 2018 r. w Kościele pw. św. Wojciecha w Ostrołęce odbyła się XXI Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego organizowanego przez Zespół Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego oraz Parafię Rzymsko-Katolicką pw. św. Wojciecha w Ostrołęce. Do konkursu zgłosiło się 70. uczestników z 12. szkół z terenu woj. mazowieckiego i podlaskiego. Byli to uczniowie ze szkół w następujących miejscowościach: Andrzejewo, Chudek, Czarnotrzew, Jastrząbka, Nowa Wieś, Olszewo-Borki, Ostrołęka, Pełty, Stara Ruskołęka, Rżaniec, Wąsewo, Zdunek.
    Jury Konkursu stanowiły następujące osoby: Elżbieta Polkowska, Wojciech Strzeszewski, Barbara Wojciechowicz oraz ks. Robert Kaim SAC, jako przewodniczący i Justyna R. Baczewska, jako sekretarz.
    Uczestnicy konkursu zaprezentowali się w trzech kategoriach: kategoria I – uczniowie klas I-III szkół podstawowych, kategoria II – uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych, kategoria III – uczniowie klas gimnazjalnych.