• Oficjalne otwarcie Szkoły Podstawowej po gruntownej modernizacji

 • Konkurs wiedzy o gminie - "Nasza mała ojczyzna - Andrzejewo"

  Żyjący w pierwszej połowie XIX wieku poeta, pedagog, działacz społeczny, a nade wszystko wybitny bajkopisarz Stanisław Jachowicz tak powiedział:
  Cudze chwalicie,
  Swego nie znacie,
  Sami nie wiecie,
  Co posiadacie.

  Uczestniczymy w wielu konkursach, ale ile rzeczywiście wiemy o krainie, która jest naszemu sercu, najbliższa, o miejscu w którym żyjemy, uczymy się i pracujemy. Postanowiliśmy zweryfikować swoje wiadomości i dlatego dnia 10 kwietnia 2018 roku odbyła się już V edycja Konkursu Wiedzy o Gminie – „NASZA MAŁA OJCZYZNA – ANDRZEJEWO”.

  Konkurs skierowany był do starszych uczniów naszej szkoły. W tym roku po raz pierwszy podjęli zmagania zawodnicy, aż ośmiu klas, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. W rywalizacji wzięło udział 24 uczniów:

  Z klasy IV:
  1. Magda Szulborska
  2. Wiktoria Budziszewska
  3. Zagroba Aleksandra

  Klasę V reprezentowali :
  1. Maciej Rutkowski
  2. Adam Czyżewski
  3. Michał Kosowski

  Honoru klasy VI bronili:
  1. Magdalena Ościłowska
  2. Mateusz Rutkowski
  3. Krystian Zaremba

  W drugiej kategorii swoją wiedzę o Andrzejewie zaprezentowali: z klasy VII:
  1. Miłosz Majewski
  2. Daniel Rzempołuch
  3. Damian Kępisty

  Z klasy II a:
  1. Gabriela Tyl
  2. Klaudia Truchel
  3. Anna Dmochowska

  Drużynę klasy II b tworzyli:
  1. Dominika Michalk
  2. Ewelina Polak
  3. Daniel Żebrowski

  Reprezentantami klasy III a byli:

  1. Dawid Wajszczyk
  2. Marcin Zawistowski
  3. Krystian Żebrowski

  Zaś klasa III b. wystąpiła w składzie:
  1. Edyta Dłuska
  2. Zuzanna Godlewska
  3. Anna Rykaczewska

  Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych klasy : IV-VI oraz klasa VII i klasy gimnazjalne. Uczestnicy odpowiadali na pytania ustne. Wszyscy startujący mogli raz skorzystać z koła ratunkowego i zwrócić się o pomoc do swojej klasy.

  Zawodnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi najważniejszych osób i wydarzeń z historii oraz teraźniejszości naszej parafii, gminy i rodzimej miejscowości.

  Konkursowe zmagania poprzedziło obejrzenie prezentacji multimedialnej o Andrzejewie, która przybliżyła społeczności szkolnej niektóre zagadnienia, a zawodnikom pozwoliła usystematyzować swoje wiadomości.

  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Pan Wojciech Strzeszewski – przewodniczący , Pan Michał Rutkowski, Pani Bogusława Chrzanowska, Pani Anna Ołdakowska - członkowie,

  Po burzliwej dogrywce Komisji udało się wyłonić zwycięskie drużyny.

  W kategorii klas IV-VI:

  I miejsce – klasa VI
  II miejsce - klasa V
  III miejsce – klasa IV

  W kategorii klas starszych :

  I miejsce – Klasa II B
  II miejsce – klasa III b
  III miejsce - klasa II a

  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, zaś wszyscy uczestnicy słodkie upominki i albumy pamięci „ PAMIĘTAMY I CHCEMY PAMIĘTAĆ”. Jest to niedawno wydana publikacja poświęcona pamięci żołnierzy 18 DP w latach 1939-2017, która pozwoli poszerzyć swoją wiedzę uczestnikom w kolejnych edycjach konkursu.

  JESZCZE RAZ BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ. Specjalne podziękowania składamy wychowawcom klas za przygotowanie swoich uczniów do konkursu.

  Konkurs zorganizowały:
  Barbara Nagórka, Cecylia Strzeszewska i Ewa Warszawin.

 • Z okazji Wielkanocy  Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Andrzejewie życzą:

  Pogody - ducha i za oknem
  Spokoju - w domu i w głowie
  Wszystkiego dobrego - wszędzie i zawsze

   

 • Uroczysty apel wielkanocny

  Wielki Tydzień to czas, gdy w naszych domach trwają intensywne przygotowania do Wielkanocy. Gotujemy, pierzemy, sprzątamy, robimy zakupy, wszystko to w biegu. Warto w tym zgiełku znaleźć chwilę, by zastanowić się nad wielką tajemnicą Miłości, która przez Krzyż cierpienia prowadzi do radości Odkupienia.
  Do takiej głębokiej refleksji skłania spektakl przygotowany w naszej szkole przez młodzież pod okiem pani Iwony Majewskiej, Iwony Zubowicz, Jolanty Zalewskiej oraz księdza Andrzeja Zielińskiego.

  galeria zdjęć

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet 2018

  galeria zdjęć

 • Uroczystości pochówku żołnierzy 201 Pułku Piechoty

  Szesnastego marca 2018 r. odbyły się uroczystości pochówku żołnierzy 201 Pułku Piechoty. Wydarzeniem, które rozpoczęło uroczystości pogrzebowe było spotkanie z ojcem Konradem Małysem OSB z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu (w Krakowie), wnukiem Innocentego Libury, żołnierza-ochotnika z 201 Pułku Piechoty. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Andrzejewie. Następnie została wystawiona warta honorowa w kościele w Andrzejewie przy trumnach poległych żołnierzy. Pełnili ją uczniowie, strzelcy, rekonstruktorzy, członkowie organizacji społecznych i osoby indywidualne.

  W piątek rano odbyła się nadzwyczajna wspólna sesja Rad Gmin Szumowo i Andrzejewo, podczas której zostanie podjęto uchwałę o uczczeniu pamięci i oddaniu hołdu żołnierzom 201. Pułku Piechoty (ochotniczego). Następnie uroczystości przeniesiono do kościoła w Andrzejewie. Przed uroczystą mszą św. śpiewane były pieśni patriotyczne a zgromadzeni mogli też wysłuchać recytowanej poezji. W kościele została też wystawiona gablota, gdzie były prezentowane przedmioty odnalezione w czasie ekshumacji – polskie guziki z orłem, guziki od bielizny osobistej oraz złoty sygnet z oczkiem. Wyłożono też księgę chwały 201. Pułku Piechoty (ochotniczego) w której można było umieścić swoje myśli i oddać cześć poległym bohaterom. W czasie uroczystości młodzież przypinała kokardy narodowe, które noszone były też przez ochotników z armii Hallera.

  Msza św. żałobna w intencji poległych żołnierzy była koncelebrowana pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej J.E. Ks. Bp. Janusza Stepnowskiego. Koncelebrantami byli o. Kondrad Balus z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu oraz o. Konrad Małys OSB, kapelan Stowarzyszenia „Wizna 1939” Ks. Por. Antoni Humeniuk, proboszcz parafii pw. NMP Częstochowskiej w Szumowie Ks. Sławomir Grodecki oraz proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Andrzejewie Ks. Jerzy Kruszewski.
  Kazanie do zebranych w czasie mszy św. wygłosił Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej J.E. Ks. Bp. Janusz Stepnowski:

  – Patrząc na te trumny, na tych ludzi, którzy dali tak wiele dla swojego jakże młodego kraju, może się każdy z nas zapytać, a cóż ja czynię lub uczyniłem dla mojej Ojczyzny, czy zdolny bym był do takiego stylu, aby chwycić za broń i bronić mojej Ojczyzny.

  Po mszy św. odczytane zostały listy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz J.E. Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka. Uczestnicy uroczystości przeszli z kościoła do rogatek Andrzejewa i pożegnali poległych żołnierzy. Następnie uczestnicy przenieśli się do Szumowa, gdzie w kondukcie pogrzebowym przemaszerowali ulicami miejscowości do bram cmentarza.

  Na cmentarzu w Szumowie pochowano dziesięciu żołnierzy, wśród których była jedna osoba w wieku 25-30 lat, osiem w wieku 17-20 lat i jedna w wieku 14-17 lat. Żołnierze spoczęli w kwaterze gdzie znajduje się mogiła żołnierzy 201. Pułku Piechoty.

  Honory poległym oddali przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń. Wartę honorową zaciągnęli m.in. rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia im. 71. Pułku Pichoty.

  Uroczystości według ceremoniału wojskowego zabezpieczali Kompania Honorowa Garnizonu Ostrów Mazowiecka wystawiona przez 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie (w kościele w Andrzejewie), Kompania Honorowa Garnizonu Białystok wystawiona przez 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku (na cmentarzu w Szumowie) oraz Orkiestra Wojskowa Garnizonu Warszawa (z Siedlec).

  galeria zjęć

 • Projekt Równać Szanse

  Z początkiem lutego bieżącego roku w naszej bibliotece rozpoczęła działalność trzynastoosobowa grupa młodzieży "Działam, więc jestem". Podejmowane działania są formą inicjatywy młodych mieszkańców Gminy Andrzejewo na rzecz lokalnej społeczności, prowadzonych w ramach Programu "Równać szanse" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Program obejmuje młodych ludzi w wieku 13-19 lat z miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. osób. W ten sposób mogą stać się ludźmi samodzielnymi i niezależnymi, którzy całkowicie świadomie wyznaczają sobie przemyślane cele.
  Przedmiotem projektu prowadzonego przez młodych animatorów jest tworzenie życia kulturalnego lokalnej społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych czytelników biblioteki, dla których grupa przygotowuje przedstawienie, będące adaptacją wierszy dla dzieci współczesnych twórców polskich. W ramach prowadzonych działań planowane jest zorganizowanie spotkania autorskiego z twórczynią wierszy dla dzieci wykorzystanych w przedstawieniu. Celem działań jest popularyzacja literatury dziecięcej i postaw prospołecznych będących oddolną inicjatywą w środowisku lokalnym w obszarze kultury. Młodzież staje się tu autentycznym twórcą, czynnym uczestnikiem kultury. Grupa sama przygotuje scenariusz, scenografię, zaprosi i przeprowadzi spotkanie autorskie z wybranym twórcą, podejmie współpracę z innymi grupami działającymi w Polsce w ramach Programu "Równać Szansę", jak i lokalnym samorządem, instytucjami oświatowymi i kulturalnymi w celu zapewnienia jak najszerszego kręgu odbiorców przygotowywanych działań. Niedługo będziemy mieli możliwość przyjrzenia się poszczególnym etapom realizacji zakładanym przedsięwzięć na Facebooku i Instragramie.

  galeria zdjęć

 • Wystawa w naszej szkole poświęcona kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu

  Wystawa edukacyjna pt. „Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który Patrzył dalej” prezentowana w dniach 02.02 – 12.02.2018 r., udostępniona przez Instytut Jana Pawła II w Warszawie.

  galeria zdjęć

 • Rekrutacja uczniów do szkoły

  Szkoła Podstawowa w Andrzejewie

  ogłasza zapisy do przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019. Zgłoszenia przyjmowane są w sekeretariacie szkoły do 16 marca 2018 r.


   

 • W piątek (22.12.2017 r.) uczniowie i pracownicy naszej szkoły, rodzice, zaproszeni goście oraz emeryci wzięli udział w spotkaniu bożonarodzeniowym. Stało się ono okazją do refleksji nad sensem Świąt. Wspólne kolędowanie wprowadziło zgromadzonych w atmosferę radosnego oczekiwania na narodzenie Jezusa.

  galeria zdjęć

 • XI edycja Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

 • Organizujemy zbiórkę maskotek nowych i używanych (jedyny warunek – MUSZĄ BYĆ WYPRANE/ODŚWIEŻONE !!!).

  • Zbiórka trwa do 30 listopada.

  • Pluszaki należy przekazywać do organizatora zbiórki p. Sylwii Kiempistej

  1 grudnia 2017 r. zebrane maskotki zostaną wystawione na sprzedaż, a uzyskane w ten sposób środki finansowe przelane na konto małej Lenki (będącej pod opieką Fundacji „Zdążyć z Pomocą”) chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

  INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE ZNAJDUJĄ SIĘ RÓWNIEŻ NA GAZETCE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Sylwia Kiempista

  (opiekun SU)

  Akcja Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 1

 • Pasowanie w przedszkolu

  Pewnie nie wiecie, ale Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie, pan Wojciech Strzeszewski ma magiczne moce. Wykorzystał je 30 października 2017 r. podczas wizyty w przedszkolu, kiedy przemienił płaczące maluchy w całkiem duże PRZEDSZKOLAKI. Jednak zanim to nastąpiło, w progach przedszkola powitali ich starsi koledzy. Maluchy udowodniły, że godne są nowego miana śpiewając piosenki, mówiąc wierszyki i prezentując dotychczas zdobytą wiedzę. Następnie dzieciaki, a potem rodzice złożyli uroczyste ślubowanie. Pan Dyrektor dokonał oficjalnego pasowania i podarował maluchom upominki.

  fot. niezastąpiona Justyna Zaluska Photography.

  galeria

   

 • Ślubowanie klas pierwszych

  20 października 2017 r. to ważna data dla Pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie. W tym dniu bowiem odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy Ia i Ib. Po godzinie 9 prowadzący ceremonię uczniowie z kl. VI Dominika Świerzewska i Kamil Miazga powitali przybyłych gości: ks. Proboszcza dr Jerzego Kruszewskiego, panią wiceprezes firmy Skłodowscy Spółka Jawna Elżbietę Skłodowską, wiceprzewodniczącą Rady Rodziców p. Annę Ołdakowska oraz Pana Dyrektora Wojciecha Strzeszewskiego, nauczycieli, rodziców i uczniów z kl. II i III. Szczególnie gorąco powitali bohaterów uroczystości - uczniów klas I, którzy zaprezentowali program artystyczny pod hasłem: "My już dużo umiemy!". Wspierani przez wychowawczynię p. Barbarę Ołdakowską i p. Ewę Warszawin doskonale poradzili sobie z pierwszym egzaminem na ucznia i zdali go celująco. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki odpowiadali na niełatwe pytania i tym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.  Pasowania nadszedł czas,
  będzie uczniem każdy z nas.
  Z tej okazji przyrzekamy,
  że się bardzo postaramy.
  pilnie świat poznawać,
  dobry przykład innym dawać,
  być pomocnym w domu, w szkole
  i wypełniać ucznia rolę.
  Ślubuję uroczyście!
  Nauczycieli szanować,
  do lekcji się przygotowywać,
  działać na rzecz swojej szkoły,
  być uprzejmym i wesołym
  Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem złożonego ślubowania było pasowanie każdego pierwszaka wielkim ołówkiem przez Pana Dyrektora, a następnie wręczenie pamiątkowych dyplomów i prezentów ufundowanych przez firmę Skłodowscy Spółka Jawna.
  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
  a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.
  Uroczystość Ślubowania klas I przygotowała p. Barbara Ołdakowska i p. Ewa Warszawin.
  Fot Justyna Zaluska Photography

  galeria zdjęć

 • Zachęcam uczniów klas IV, V  i  VI oraz z klas gimnazjalnych do wzięcia udziału  w  Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym Bóbr. Szczegóły na stronie http://www.bobr.edu.pl.

  XII edycja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji! Chętni uczniowie mogą się zgłaszać  do n-la informatyki w  terminie do 27.10.2017 r.

 • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

  Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie część artystyczna w wykonaniu uczniów przygotowana pod kierunkiem nauczycieli będących opiekunami Samorządu Uczniowskiego.

  Swój występ uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny. Po zakończonej akademii uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i podziękowania. Do życzeń dołączyli się również rodzice. Przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie ich dzieci.

  Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły p. Wojciech Strzeszewski wręczył swoim pracownikom nagrody w dowód uznania ich pracy.

  zdjęcia

 • 05.10.2017

  Moduł Aktualności został zmodyfikowany

 • 05.10.2017

  Moduł Samorząd Uczniowski został zmodyfikowany

 • Regulamin IX Powiatowej Olimpiady Ekologicznej 2017

 • Wywiadówka

  27.09.2017

  Szanowni Rodzice!

  Informujemy, iż pierwsze spotkanie z rodzicami (opiekunami)

  odbędzie się dnia 1 października 2017 r.,

  o godzinie 10.30 w Szkole Podstawowej w Andrzejewie.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżynskiej w Andrzejewie
  Szkoła Podstawowa w Andrzejewie, ul. Srebińska 12 A
  07-305 Andrzejewo
 • sekretariat - (086)2717071

Galeria zdjęć