Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Wakacje w górach "Bezpieczne wakacje" Remont budynku szkoły Akcja ekologiczna "Szkole pomagamy i świat oczyszczamy" Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Bezpieczne ferie Sukces w powiatowym konkursie plastycznym 70 rocznica śmierci Jana Turowskiego Przedstawienie bożonarodzeniowe Spektakl "Mikołaj jest w Każdym z nas" Wyniki konkursu plastyczno-literackiego I Nocny Maraton Czytelniczy Konkurs muzyczny Pasowanie na Przedszkolaka Lekcja historii w kościele Wystawa "Polska Walcząca" Narodowe Święto Niepodległości Dzień Ucznia Wyprawki szkolne XXIII Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej XVI Dzień Papieski Dzień Edukacji Narodowej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Napisali o nas... Wycieczka uczniów wzorowych II rajd rowerowy szlakiem 18 Dywizji Piechoty Święto Patrona Szkoły Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 O szkole Regulamin IX Powiatowej Olimpiady Ekologicznej 2017 XI POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Przedstawienie bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, magiczny... Czas refleksji nad tym co ważne i istotne. W oczekiwaniu na święta, 22 grudnia, w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe wystawione przez reprezentantów wszystkich klas, nad których przygotowaniem czuwali: ks. Andrzej Zieliński, p. Wioletta Ogrodnik, p. Elżbieta Kamyczek i p. Ewa Zielonka.

W Polsce tradycje świąteczne i wigilijne są pielęgnowane z pokolenia na pokolenie. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Andrzejewie postanowili, odchodząc od tradycyjnych jasełek, ukazać epizod z życia rodziny podczas wzorcowej wieczerzy wigilijnej.

Scena, na której swe zdolności prezentowali młodzi artyści, została podzielona na dwie części. Na pierwszej z nich pojawiła się rodzina, która przygotowywała się do wspólnej wieczerzy, pamiętając o wszystkich istotnych elementach wigilii: zapaleniu świecy, modlitwie, święceniu pokarmów, podzieleniu się opłatkiem, a także pozostawieniu pustego miejsca przy stole, białym obrusie i wielu innych zwyczajach i tradycjach. W chwili, gdy ojciec – głowa rodziny – odczytywał fragment Pisma Świętego, na drugiej części sceny pojawiły się postacie, które przeniosły nas do Betlejem: Józef, Maria z dzieciątkiem, pasterze, zastępy aniołów i zwierzęta.

Dodatkowo w świąteczny nastrój wszystkich zebranych wprowadzili uczniowie ze szkolnej grupy tanecznej, którzy zaprezentowali swój układ taneczny przy dźwiękach znanej kolędy, szkolny chór, uczniowie klasy I i klas „O” śpiewający kolędy i pastorałki. Swoje zdolności muzyczne zademonstrowała uczennica klasy II – Aniela Sutkowska, która zagrała na skrzypcach kolędę „Lulajże Jezuniu”.

Po przedstawieniu głos zabrała pani Dyrektor Cecylia Strzeszewska, która złożyła świąteczne życzenia całej społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom: ks. proboszczowi Jerzemu Kruszewskiemu, Wójtowi Gminy Andrzejewo panu Michałowi Rutkowskiemu oraz przybyłym rodzicom. Przepełnieni radością Bożego Narodzenia wszyscy udali się do swych domów, by tam godnie przygotować się do narodzin Bożej Dzieciny.