Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Wakacje w górach "Bezpieczne wakacje" Remont budynku szkoły Akcja ekologiczna "Szkole pomagamy i świat oczyszczamy" Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Bezpieczne ferie Sukces w powiatowym konkursie plastycznym 70 rocznica śmierci Jana Turowskiego Przedstawienie bożonarodzeniowe Spektakl "Mikołaj jest w Każdym z nas" Wyniki konkursu plastyczno-literackiego I Nocny Maraton Czytelniczy Konkurs muzyczny Pasowanie na Przedszkolaka Lekcja historii w kościele Wystawa "Polska Walcząca" Narodowe Święto Niepodległości Dzień Ucznia Wyprawki szkolne XXIII Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej XVI Dzień Papieski Dzień Edukacji Narodowej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Napisali o nas... Wycieczka uczniów wzorowych II rajd rowerowy szlakiem 18 Dywizji Piechoty Święto Patrona Szkoły Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 O szkole Regulamin IX Powiatowej Olimpiady Ekologicznej 2017 XI POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

I Nocny Maraton Czytelniczy

W piątek, 2. grudnia w naszej szkole, po raz pierwszy zorganizowaliśmy „NOCNY MARATON CZYTELNICZY”.
    W przedsięwzięciu wzięło udział 80 uczniów. Celem spotkania była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, propagowanie idei głośnego czytania oraz pogłębianie więzi ze szkołą.
     O godz. 17.30 ( niektórzy nawet godzinę wcześniej), miłośnicy książek stawili się na sali gimnastycznej wyposażeni w latarki,  książki, śpiwory, koce, poduchy i przytulanki  tak, aby móc wysłuchać czytanych bajek, w jak najbardziej komfortowych i przytulnych warunkach.
     Na kilka długich godzin wszyscy razem uczniowie, nauczyciele i rodzice przenieśli się całkowicie w świat literatury, a wieczorowa pora sprzyjała naszej wyobraźni. Po kilku zabawach integracyjnych na powitanie, rozpoczęło się czytanie. Dzieciaki wygodnie rozlokowane w śpiworach, z poduszkami pod głową i na materacach, w niesamowitej nocnej atmosferze, mogły się oddać słuchaniu  baśni J.Ch, Andresena ,  H. Januszewskiej i braci Grimm, czytanych przez p. Ewę Warszawin i p. Aldonę Myśliwą. Chętni uczniowie prezentowali przyniesione z domu książeczki i zachęcali kolegów do ich przeczytania.
     Potem szkolę odwiedził  niezwykły gość - PRAWDZIWA CZAROWNICA, która przyniosła kufer z rekwizytami pochodzącymi z różnych baśni. Zadaniem uczniów, było skojarzenie rekwizytów z różnorodnymi tytułami klasyków literatury dziecięcej.
     O godzinie 19.30 nadszedł czas na kolację, którą w formie „szwedzkiego stołu” przygotowały kochane mamy. Po kolacji – kolejna atrakcja. Do szkoły przyjechało kino. Wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Zwierzogród”.
     Po seansie, dzieci w swobodnej formie czytały swoje książki, przyniesione na tę okazję. Później przyszła kolej na dalszą głośną lekturę. Tym razem wsłuchiwaliśmy się w „Szkolne przygody Mikołajka” (J.Sempe, R. Gościnny) przeczytane przez p. Ewę Zielonkę, która również przeprowadziła konkurs dotyczący znajomości czytanej lektury.

Wśród atrakcji było także oglądanie przeźroczy, na których znajdowała się bajka czytana przez p. Wiolettę Ogrodnik. Nie zabrakło gier i zabaw, a wśród nich kończenie rozpoczętych znanych aforyzmów o książce. Najwięcej emocji budziły jednak PODCHODY. Cztery drużyny, w pogrążonej w mroku szkole, poszukiwały ukrytego skarbu, poruszając się zgodnie z zaszyfrowanymi wskazówkami ukrytymi w  kopertach. Wszystkim udało się dotrzeć do celu. „Skarbem” okazała się książka oraz słodkie, złote dukaty, wszak wszystkim wiadomo, że „KSIĄŻKA TO BEZCENNY SKARB”. Poszukiwania w ciemnościach, z latarkami przyniosły dzieciom dużo pozytywnych emocji i choć po 23.00 wszyscy byli już zmęczeni to nadal chętni do udziału w imprezie.
Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwali: p. B. Bauer, p. S. Kiempisty, p. A. Myśliwa,  p. W. Ogrodnik, p. J. Płotczyk, p. E. Zielonka, p. E. Warszawin, p. B. Kiempista, ks. A. Zieliński oraz rodzice: p. A. Kurpiewska, p.  Wojno, p.  J. Nietubyć, p. J. Oczechowska,  p. N. Wyszomirska, p. M. Świerżewska, p. Kazimierczuk oraz ciocia Natalii M.- p. E. Murawska.
Przygoda z nocnym czytaniem zakończyła się po północy. Ostatni czytelnik „dobiegł do mety maratonu” i opuścił szkołę o godz. 00.30.
      Zainteresowanie akcją przeszło nasze oczekiwania. Będziemy kontynuować podobne inicjatywy, by zachęcić uczniów do jak najczęstszego sięgania po książki, a także odciągnąć je od  telewizorów i  komputerów. Pragniemy również przypomnieć o  pięknym zwyczaju wieczornego czytania dzieciom na dobranoc oraz pokazać, że SZKOŁA NIE MUSI BYĆ NUDNA.