Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Wakacje w górach "Bezpieczne wakacje" Remont budynku szkoły Akcja ekologiczna "Szkole pomagamy i świat oczyszczamy" Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Bezpieczne ferie Sukces w powiatowym konkursie plastycznym 70 rocznica śmierci Jana Turowskiego Przedstawienie bożonarodzeniowe Spektakl "Mikołaj jest w Każdym z nas" Wyniki konkursu plastyczno-literackiego I Nocny Maraton Czytelniczy Konkurs muzyczny Pasowanie na Przedszkolaka Lekcja historii w kościele Wystawa "Polska Walcząca" Narodowe Święto Niepodległości Dzień Ucznia Wyprawki szkolne XXIII Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej XVI Dzień Papieski Dzień Edukacji Narodowej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Napisali o nas... Wycieczka uczniów wzorowych II rajd rowerowy szlakiem 18 Dywizji Piechoty Święto Patrona Szkoły Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 O szkole Regulamin IX Powiatowej Olimpiady Ekologicznej 2017 XI POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Andrzejewie uczczono 9 listopada. Akademię pt. „Pisk Białego Orła” przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Ewy Zielonki.

Fabuła przedstawienia została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I wojny światowej przeżyła wojenną traumę – wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci ukrywali w swoim domu poetę, który odwołując się często do literatury i poezji czasów zaborów, podtrzymywał i umacniał głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski stał się Biały Orzeł, którego głos – pisk, słyszany w duszy Polaków, nie pozwalał tracić nadziei na wolność. Fabuła była mocno wzbogacona muzyką, która budowała nastrój. Swoje zdolności wokalne prezentowali uczniowie klasy V, VI oraz chór szkolny przygotowany przez panią Wiolettę Ogrodnik.

Kolejnym etapem obchodów była wizyta na cmentarzu parafialnym. 11 listopada delegacje klas wraz z nauczycielami złożyły wieńce na grobach poległych, w czasie II wojny światowej, żołnierzy.