• Święto Patrona Szkoły

•     11 września obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej. Jak co roku obchody połączone były z uroczystościami związanymi z rocznicą bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem.

W tym roku po raz pierwszy odbył się "I Masowy Bieg Śladami Bitwy Łętownica - Andrzejewo", w którym uczestniczyli chętni uczniowie. Do pokonania był dystans ponad 5 km. Na mecie wszyscy biegacze zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Kolejną część uroczystości rozpoczęliśmy od wspólnego przemarszu sprzed budynku szkoły, na czele z pocztem sztandarowym, do miejscowego kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta ku czci poległych w obronie ojczyzny. Po nabożeństwie udaliśmy się na cmentarz grzebalny. Przy mauzoleum oraz pomniku żołnierzy Armii Krajowej zgromadzili się kombatanci, przedstawiciele samorządów, wojska, duchowieństwa, poczty sztandarowe szkół, uczniowie oraz mieszkańcy. Uczestnicy uroczystości wysłuchali okolicznościowych przemówień.

Rangę obchodów podkreślił apel poległych oraz salwa honorowa oddana przez żołnierzy. Uczniowie naszej szkoły przedstawili część artystyczną  - odśpiewali hymn szkoły oraz wyrecytowali wiersz. Symbolicznym hołdem ku czci poległych było także złożenie wiązanek kwiatów.

Uroczystość uwieńczyła parada motocyklowa.