"Czas na sukces"

W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa w Andrzejewie uczestniczy w projekcie "Czas na sukces", który finansowany jest przez Unię Europejską. Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci poprzez indywidualizację procesem kształcenia w klasach I - III, stosownie do rozpoznanych potrzeb.

Dodatkowe zajęcia to:

- zajęcia logopedyczne -> zaburzenia w rozwoju mowy,

- zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w pisaniu i czytaniu, w tym zagrożonych dysleksją,

- zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,

- zajęcia gimnastyki korekcyjnej.

Zajęcia realizowane są na podstawie programów opracowanych przez zespół nauczycieli: p. Joannę Gniazdowską-Wajszczyk, p. Bogumiłę Bauer, p. Barbarę Frydrych, p. Ewę Warszawin i p. Bożenę Kotomską.

Dzieci w ramach tego projektu usprawniają zaburzone funkcje percepcyjno-motoryczne, wzmacniają motywację do dalszej nauki, uczą się pokonywać trudności i radzić sobie z napięciem emocjonalnym, wzmacniają również poczucie własnej wartości.

Szkoła zyskała pomoce dydaktycznezakupione w ramach tego projektu. Pomoce dydaktyczne są niezbędnym elementem w prowadzeniu zajęć. Jakość pomocy stanowi wysoki standard i zostanie wykorzystana na dalsze lata.