• Narodowy Dzień Życzliwości

21 listopada to Narodowy Dzień Życzliwości „Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi” W naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego roznosili pocztę pełną życzliwych słów. Uczniowie klas I-VIII przelali na papier wszystkie miłe słowa, jakie chcieliby przekazać koledze/ koleżance/ nauczycielowi/ panu dyrektorowi lub innemu pracownikowi administracji. Uśmiechom i wzruszeń nie było końca! Poza tym każda klasa wzięła udział w plebiscycie na „Najbardziej Życzliwego Ucznia”, oto zwycięzcy: klasa 1a- Liliana Kurant, klasa 1b- Amelia Kulesza, klasa II- Julian Moczydłowski, klasa III- Zuzanna Sobieska, klasa IV- Witold Przychodzeń, klasa Va- Lidia Wojciechowska, klasa Vb- Aleksandra Kulesza, klasa VI- Wiktoria Jastrząb, klasa VII- Alicja Świerżyńska (niezmiennie, jak co roku :)) klasa VIII- Martyna Krajewska GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM! PAMIĘTAJCIE: „CZŁOWIEK JEST TYLE W

• Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2021/2022

Mamy pełen skład! Miło nam przedstawić skład naszego Samorządu Uczniowskiego: Przewodniczący- Oliwier Leszczyński, uczeń klasy VIII, Zastępca Przewodniczącego- Aleksandra Zagroba, uczennica klasy VIII, Sekretarz- Alicja Świerżyńska- uczennica klasy VII, Skarbnik- Aleksandra Libuda, uczennica klasy VIII, Koordynator projektów- Martyna Kępista, uczennica klasy VIII, Rzecznik Praw Ucznia- Adrian Michalik, uczeń klasy VII. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Sylwia Kiempista i Kamil Rosiński. ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY ORAZ WIELU CIEKAWYCH POMYSŁÓW I PROJEKTÓW DO REALIZACJI

• Jesteśmy w CMI (CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO)

Nasza szkoła zakwalifikowała się i bierze udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Jest to ogólnopolski projekt grantowy pozwalający na rozwijanie informatycznych talentów uczniów i uczennic szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Podczas zajęć uczniowie poznają podstawy algorytmiki oraz tworzenia programów w języku Scratch, poszerzając swoją wiedzę z zakresu programowania. Uczą się go w bardzo przyjazny sposób, tworząc animacje i gry, w programie Scratch. Ponadto w ramach zajęć będziemy budować własnego robota, którego będziemy programowali.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem ,,Miś – mój mały przyjaciel’’. W tym dniu na przedszkolnym korytarzu witał dzieci Pluszowy Miś z koszykiem słodyczy, którymi częstował wszystkich dzieci. Z każdym przedszkolakiem rozmawiał o przyniesionym przez nich ulubionych pluszakach. Dzieci miały także okazję zrobić sobie zdjęcie z Misiem. Następnie niecodzienny gość zaprosił dzieci do zabawy w swoich grupach przedszkolnych i odwiedził każdą z nich. Przedszkolaki chętnie pozowały do wspólnego zdjęcia, które będzie wspaniałą pamiątką z tego niezwykłego dnia. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: poznały historię Święta Pluszowego Misia, złożyły ślubowanie Misiom, że „nie będą rzucać nimi w złości, będą dawać mnóstwo im miłości”, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami przy piosenkach „Pokochaj pluszowego misia", "

• Światowy Dzień Rzucania Palenia

Rokrocznie w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym dniu w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „Zamiast palić papierosy zjedz zdrową przekąskę”. Miała ona na celu uświadamianie skutków palenia tytoniu i biernego palenia, a także zwrócenia uwagi na skuteczne sposoby rzucania nałogu. Rozdając owoce i warzywa zwróciliśmy uwagę na zastępowanie szkodliwych papierosów zdrowymi przekąskami.

• Ślubowanie klas I

W dniu 9 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Uczniowie w pięknych galowych strojach przedstawili program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyń pani Barbary Ołdakowskiej i Wioletty Ogrodnik, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

• Partnerzy

• CKE