Władze szkoły

Bogusława Chrzanowska

Poniedziałek 28.05.2018

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

• Żyjący w pierwszej połowie XIX wieku poeta, pedagog, działacz społeczny, a nade wszystko wybitny bajkopisarz Stanisław Jachowicz tak powiedział:
    Cudze chwalicie,
    Swego nie znacie,
    Sami nie wiecie,
    Co posiadacie.

Uczestniczymy w wielu konkursach, ale ile rzeczywiście wiemy o krainie, która jest naszemu sercu, najbliższa, o miejscu w którym żyjemy, uczymy się i pracujemy. Postanowiliśmy zweryfikować swoje wiadomości i dlatego dnia 10 kwietnia 2018 roku odbyła się już V edycja Konkursu Wiedzy o Gminie – „NASZA MAŁA OJCZYZNA – ANDRZEJEWO”.

• Z okazji Wielkanocy  Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Andrzejewie życzą:

Pogody - ducha i za oknem
    Spokoju - w domu i w głowie
    Wszystkiego dobrego - wszędzie i zawsze

• Wielki Tydzień to czas, gdy w naszych domach trwają intensywne przygotowania do Wielkanocy. Gotujemy, pierzemy, sprzątamy, robimy zakupy, wszystko to w biegu. Warto w tym zgiełku znaleźć chwilę, by zastanowić się nad wielką tajemnicą Miłości, która przez Krzyż cierpienia prowadzi do radości Odkupienia.
    Do takiej głębokiej refleksji skłania spektakl przygotowany w naszej szkole przez młodzież pod okiem pani Iwony Majewskiej, Iwony Zubowicz, Jolanty Zalewskiej oraz księdza Andrzeja Zielińskiego.