Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Wakacje w górach "Bezpieczne wakacje" Remont budynku szkoły Akcja ekologiczna "Szkole pomagamy i świat oczyszczamy" Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Bezpieczne ferie Sukces w powiatowym konkursie plastycznym 70 rocznica śmierci Jana Turowskiego Przedstawienie bożonarodzeniowe Spektakl "Mikołaj jest w Każdym z nas" Wyniki konkursu plastyczno-literackiego I Nocny Maraton Czytelniczy Konkurs muzyczny Pasowanie na Przedszkolaka Lekcja historii w kościele Wystawa "Polska Walcząca" Narodowe Święto Niepodległości Dzień Ucznia Wyprawki szkolne XXIII Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej XVI Dzień Papieski Dzień Edukacji Narodowej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Napisali o nas... Wycieczka uczniów wzorowych II rajd rowerowy szlakiem 18 Dywizji Piechoty Święto Patrona Szkoły Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 O szkole Regulamin IX Powiatowej Olimpiady Ekologicznej 2017 XI POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

AKTUALNOŚCI

Wystawa "Polska Walcząca"

     Staraniem pracowników Szkoły Podstawowej w Andrzejewie, w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Andrzejewie znajduje się wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej pt. "Polska Walcząca".

    Ekspozycja przypomina o Polskim Państwie Podziemnym i opowiada o początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939r. Poprzez archiwalne zdjęcia i dokumenty ukazuje najważniejsze wydarzenia: akcję "Burza" i powstanie warszawskie. Na wystawie zostały zaprezentowane również sylwetki Żołnierzy Wyklętych, którzy to kontynuując wcześniejsze zmagania Polaków stawiali opór komunistycznej dyktaturze. Zwieńczeniem opowieści są zdjęcia z prac ekshumacyjnych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej.

   Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy i zapoznania się z dokumentami w najbliższą niedzielę 13 listopada.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżynskiej w Andrzejewie
    Szkoła Podstawowa w Andrzejewie, ul. Srebińska 12 A
    07-305 Andrzejewo
  • sekretariat - (086)2717071

Galeria zdjęć