Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Wakacje w górach "Bezpieczne wakacje" Remont budynku szkoły Akcja ekologiczna "Szkole pomagamy i świat oczyszczamy" Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Bezpieczne ferie Sukces w powiatowym konkursie plastycznym 70 rocznica śmierci Jana Turowskiego Przedstawienie bożonarodzeniowe Spektakl "Mikołaj jest w Każdym z nas" Wyniki konkursu plastyczno-literackiego I Nocny Maraton Czytelniczy Konkurs muzyczny Pasowanie na Przedszkolaka Lekcja historii w kościele Wystawa "Polska Walcząca" Narodowe Święto Niepodległości Dzień Ucznia Wyprawki szkolne XXIII Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej XVI Dzień Papieski Dzień Edukacji Narodowej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Napisali o nas... Wycieczka uczniów wzorowych II rajd rowerowy szlakiem 18 Dywizji Piechoty Święto Patrona Szkoły Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 O szkole Regulamin IX Powiatowej Olimpiady Ekologicznej 2017 XI POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

AKTUALNOŚCI

XVI Dzień Papieski

         16 października 1978 roku na głowę Kościoła katolickiego wybrano Karola Wojtyłę, który przybrał imię Jana Pawła II. W całej Polsce zapanowała radość. Na stolicy Piotrowej zasiadł Polak, a jego pontyfikat był świadectwem ogromnej wiary w Boże miłosierdzie. Po śmierci papieża to na młodzieży, którą tak ukochał Jan Paweł II, spoczęła odpowiedzialność ewangelizacyjna.

        Pragnąc uczcić pamięć i kontynuować wielkie dzieło papieża uczniowie Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża – 16 października –w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Andrzejewie, przedstawili montaż słowno-muzyczny. Uczniowie śpiewali pieśni i recytowali wiersze dotyczące postaci świętego Jana Pawła II. Nie zabrakło chwili na zadumę i modlitwę, gdyż tak, jak deklamowała na zakończenie uczennica:

 

 „On otrze łzy płaczącemu,

Wyciągnie świętą dłoń w potrzebie,

Doda sił, otuchy, wiary,

Bo przecież jest już w niebie”.

 

Na zakończenie parafianie odśpiewali wspólnie ulubioną pieśń papieża – „Barkę”.

         Inicjatorem montażu był ks. Andrzej Zieliński, który wspólnie z paniami: Ewą Zielonką i Elżbietą Kamyczek czuwał nad przygotowaniem uczniów.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżynskiej w Andrzejewie
    Szkoła Podstawowa w Andrzejewie, ul. Srebińska 12 A
    07-305 Andrzejewo
  • sekretariat - (086)2717071

Galeria zdjęć