• XXIV Konkurs Regionalny na Palmę Wielkanocną

• Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć świetlicy szkolnej pod opieką Elżbiety Kamyczek wzięli udział w XXIV Konkursie Regionalnym na Palmę Wielkanocną organizowanym przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Do konkursu zgłoszono 300 palm wykonanych w 38 placówkach. Komisja przy ocenie palm, zgodnie z regulaminem Konkursu, brała pod uwagę pomysły artystyczne, własną inwencję twórczą, zgodność wykonania z lokalną tradycją oraz ogólny wygląd i efektowność kompozycji. Cztery andrzejewskie palmy walczyły o tytuł tej najpiękniejszej,z dużym powodzeniem.

Palma wykonana przez zespół dziewczynek z klasy IV - Karinę Kiempistą, Gabrielę Kraszewską, Wiktorię Łuniewską, Julię Nagórkę, Marię Rutkowską , Zuzannę Tymińską zdobyła Nagrodę Specjalną,

uczniowie klasy II - Ewa Faszczewska, Nina Koc, Maciej Kulesza, Amelia Majewska, Piotr Tułowiecki, Sonia Wyszomirska i Julia Zawistowska za swoją palmę zostali nagrodzeni I Nagrodą,

Daria Laskowska i Ewa Ościłowska z klasy VII - otrzymały III Nagrodę

Maja Szymańska z kl. V a I Kuba Szymański z kl. III - IV Nagroda.

Zwieńczeniem konkursu była w Niedzielę Palmową uroczysta procesja oraz Msza Święta w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu z udziałem twórców palm. Po uroczystościach kościelnych uczestnicy konkursu mogli odebrać nagrody w Muzeum Rolnictwa. Wszystkim laureatom GRATULUJEMY!

• Wiosna w przedszkolu

• 🌷🌻🌹W poniedziałek 21 marca do Oddziału Przedszkolnego przy SP Andrzejewo zawitała Pani Wiosna- przyniosła ze sobą kolorowe kwiaty, 🌷motyle 🦋 i złote promienie słońca. 🌞

Odwiedziła w salach wszystkie grupy przedszkola, zapraszając dzieci do wspólnych pląsów i rozwiązywania zagadek o zwiastunach wiosny. Każde dziecko otrzymało drobny upominek i zdjęcie z Panią Wiosną.

Korzystając ze wspaniałej, słonecznej pogody dzieci ze wszystkich oddziałów uczestniczyły w wiosennym pochodzie na czele którego kroczyła Pani Wiosna z ustrojoną gałązką lipy. Dzieci niosły przygotowane wcześniej sylwety bocianów, kwiaty i słonka. Świętowanie pierwszego dnia wiosny zakończyliśmy zabawą dzieci na placu zabaw w parku andrzejewskim.

Organizatorką tego dnia w naszym przedszkolu była wychowawczyni dzieci z grupy 0B. wraz z rodzicami.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• 2 kwietnia, jak co roku przypada „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. W naszym Przedszkolu również nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu, które ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. W poniedziałek 4 kwietnia wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były z książką. Dzieci 5 i 6 letnie odwiedziły również Publiczną Bibliotekę, gdzie przywitała ich uśmiechnięta Pani Ela. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Miłą niespodziankę naszym przedszkolakom sprawiła Pani Beata Ponichtera Wójt Gminy, która odwiedziła nas w bibliotece. Spotkanie w bibliotece nie mogła się odbyć bez głośnego czytania. Pani Wójt z wielką ochotą i zaangażowaniem przeczytała dzieciom książeczkę pt. ,,Jamnik”oraz pięknie wyrecytowała wiersz S.Jachowicza, "Chory Kotek". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanego tekstu. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki ze słodkim lizakiem oraz uśmiechem na twarzy. Doceniając ogromny wpływ literatury głośnego czytania na wszechstronny rozwój dziecka zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu gazetkę pod hasłem ,, Czytanie mądra rzecz”, oraz zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców, aby poczytały dzieciom w ramach akcji "Cała Polska Czyta dzieciom”.

Pamiętajmy książka to przyjemność, przygoda, źródło wiedzy.

• Zajęcia informacyjno-edukacyjne „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

• Uczniowie klasy siódmej i ósmej 22 marca wzięli udział w zajęciach informacyjno – edukacyjnych pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” przeprowadzonych przez panią Beatę Bodzon pracownika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Celem spotkania było podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard i uzależnienie od niego oraz wsparcie nauczycieli w procesie edukacji uczniów w tym obszarze.

• Konkurs „TOUR DE POLOGNE JAKO WYŚCIG, UKAZUJĄCY KOLARSTWO JAKO WARTOŚCIOWĄ DYSCYPILNĘ SPORTOWĄ I PIĘKNO NASZEJ OJCZYZNY”

• Gratulujemy Bartoszowi Falkowskiemu z klasy Ib zajęcia I miejsca w kategorii klas I-IV oraz Alicji Świerżyńskiej z klasy VII zdobycia III miejsca w kategorii klas V- VIII w konkursie plastycznym „TOUR DE POLOGNE JAKO WYŚCIG, UKAZUJĄCY KOLARSTWO JAKO WARTOŚCIOWĄ DYSCYPILNĘ SPORTOWĄ I PIĘKNO NASZEJ OJCZYZNY” organizowanym przez Zespół Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce i powiat ostrołęcki.

Na konkurs wpłynęło łącznie 93 prace. Wręczenie nagród odbyło się 23 listopada w kościele św. Wojciecha w Ostrołęce podczas uroczystości z okazji XVII Edycji Wyróżnienia „Narodowi i Ojczyźnie”.