• Wycieczka na Mazury
          • Wycieczka na Mazury

          • W dniu 30 maja 2022 r. klasy: IV i VI uczestniczyły w jednodniowym  wyjeździe edukacyjno-krajoznawczym na Mazury. W ramach  wycieczki uczniowie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze w Drozdowie koło Łomży, "Galindię"-krainę historycznego plemienia Galindów, następnie odbyli  rejs statkiem na trasie Ruciane -Nida- Guzianka Wielka ( z widokiem na panoramę śluzy ). Ostatnim punktem programu był Mcdonald. Wszyscy uczniowie uśmiechnięci i pełni wrażeń bezpiecznie wrócili do domów.

        • Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          • Dnia 25 maja 2022r. 5- latki z grupy „ Biedronki” i „ Pszczółki” pod opieką pań: Ewy Warszawin i Moniki Kuleszy pojechały na wycieczkę autokarową do Warszawy.

            Pierwszym punktem programu było ZOO. Wiele emocji wzbudziła wśród dzieci obserwacja  egzotycznych zwierząt, które nie występują w Polsce w środowisku naturalnym, m.in. żyraf, słoni czy  hipopotamów, goryli i lwów. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył przedszkolakom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

            Następnie maluchy spacerowały razem z przewodnikiem po Starym Mieście. Nie mogło oczywiście zabraknąć fotografii na tle pomnika Syrenki i Zamku Królewskiego. Pierwszy raz w życiu dzieci miały okazję samodzielnie zakupić sobie i swoim bliskim pamiątki ze stolicy.

            Wielu przedszkolaków nigdy nie było w kinie, choć bardzo tego pragnęły. W środę mogliśmy spełnić to marzenie i nasze 5- latki po raz pierwszy mogły zobaczyć film na dużym ekranie. W tym celu udaliśmy się do kina HELIOS, gdzie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy film pt. „MIŚ BAMSE I SUPER MIÓD”. Seans poprzedziła prelekcja ze znajomości bezpiecznego zachowania się na drodze zakończona quizem z nagrodami. Po projekcji przedszkolaki posiliły się w Mc Donald’s.

            Ostatnią zaproponowaną atrakcją był pobyt w  sali zabaw dla dzieci INCA PLAY. Tu czekały na naszych milusińskich wspaniałe atrakcje: domki na drzewie połączone przezroczystymi mostami z małpim gajem,  kilkutorowe zjeżdżalnie, przezroczyste tuby, las  z piankowych rurek, trampolina i wieża Spidermana. Jeszcze więcej wrażeń gwarantowała przejażdżka pirackim statkiem czy  kolorowe gondole diabelskiego młyna. Dzieci były zachwycone.  Takie atrakcje z pewnością skradłyby serca każdego malucha.

            Podczas całej wyprawy robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, starając się uchwycić na nich wszystko to, co najciekawsze, by móc przez długi czas wspominać niezapomniane chwile.

            W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć nasi mali turyści wrócili do przedszkola.

            Serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc w opiece nad naszymi podróżnikami wszystkim Mamom obecnym na wycieczce, Paniom: Justynie Pszczołowskiej, Marcie Rydel,  Edycie Parafińskiej,  Anecie Kamińskiej,  Paulinie Kiempistej,  Małgorzacie Kotomskiej,  Emilii Kraszewskiej,  Katarzynie Polak oraz  Elżbiecie Ogrodnik.

            Już planujemy kolejną wyprawę, wszak podróże kształcą!

             

        • DZIEN MAMY W PRZEDSZKOLU
          • DZIEN MAMY W PRZEDSZKOLU

          • MAMA - wielkie słowo! Synonim miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama, to pierwsze słowo każdego dziecka. To, obok taty, najważniejsza osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też, w naszym przedszkolu pomagamy dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy.   Z tej właśnie okazji 27 maja 2022 roku odbyła się uroczysta akademia. Sala gimnastyczna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny.

            Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Każda grupa, pod czujnym okiem swoich nauczycielek, przygotowała  program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Mali artyści z grup: „Sówki” , „ Krasnoludki”, „Biedronki” , „Pszczółki” oraz sześciolatki „A” i „ B”, ubrani w odświętne stroje, recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli, zaś w podziękowaniu pociechy wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane upominki. Były piękne laurki, kwiaty, serduszka, prezenty. Całusom i uściskom nie było końca.

            Miło było patrzeć na łzy wzruszenia wielu Mam.  Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

        • Wycieczka do Białegostoku
          • Wycieczka do Białegostoku

          • Dnia 24 maja 2022 r. dzieci 6- letnie z grupy A i B  wyjechały na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem wycieczki był  Park Dinozaurów oraz Farma Grzybów i Owadów w Wasilkowie. Dzieci wraz z przewodnikiem spacerowały wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie wyznaczonej ścieżce. Wzdłuż trasy znajdowały się reprodukcje dinozaurów. Dzieci z wielkim zaciekawieniem  i  podekscytowaniem słuchały oprowadzającego. Następnym etapem wycieczki była Fabryka Misia. Dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja pluszowych zabawek, oraz zobaczyły i przytuliły się do ogromnego misia. Uczestniczyły również w warsztatach  „Miś i fabryka czekolady”, gdzie samodzielnie dekorowały muffinki, ciasteczka, a następnie je degustowały. Dzieci z wielką radością  bawiły się na sali zabaw, na której znajdowały się mega zjeżdżalnie, tory przeszkód, trampoliny i wiele innych nowoczesnych atrakcji. Wielką radość sprawiła im również dyskoteka z pluszowym misiem. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzenie najpiękniejszego  i najsłynniejszego zabytku Białegostoku, Pałacu Branickich. Dzieci spacerowały wśród cudownych ogrodów, podziwiały pałacowe dziedzińce. W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji McDonald’s, gdzie dz. zjadły obiadokolację. Zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach wróciliśmy do domu. To była udana wyprawa. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych rodziców: p. M. Kaczyńskiej, p. J. Cygan i p. W. Marciniak, które pełniły rolę opiekunów w trakcie wycieczki.

          • II miejsce w konkursie plastycznym pt. "Zdrowe odżywianie - metoda na niechorowanie"

          • Gratulujemy Emilii Wiśniewskiej z klasy trzeciej zdobycia II miejsca w kategorii klas I-III w konkursie plastycznym pt. "Zdrowe odżywianie - metoda na niechorowanie" organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Ostrowi Mazowieckiej. Celem konkursu było zwiększenie wiedzy i świadomości młodych ludzi na temat zdrowego stylu życia oraz budowania właściwych nawyków żywieniowych mających wpływ na występowanie chorób przewlekłych. Na konkurs wpłynęło 213 prac z 20 szkół podstawowych powiatu ostrowskiego. Podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 24 maja w "Starej Elektrowni" w Ostrowi Mazowieckiej.

        • Projekt  edukacyjny „Odkrywamy tajemnice ekosystemu lasu i ekosystemu łąki"
          • Projekt edukacyjny „Odkrywamy tajemnice ekosystemu lasu i ekosystemu łąki"

          • Od kilku tygodni Szkoła Podstawowa w Andrzejewie realizuje projekt  edukacyjny „Odkrywamy tajemnice ekosystemu lasu i ekosystemu łąki”, którego celem jest rozbudzenie wśród  uczniów zainteresowania przyrodą najbliższego otoczenia oraz przybliżenie im zagrożeń i wyzwań związanych z ochroną przyrody. W ramach tego przedsięwzięcia  ekologicznego, z okazji Światowego Dnia Pszczół🐝🐝🐝, 20 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne  dla uczniów klas I –VII, które przeprowadziła właścicielka pasieki pani Mariola Przychodzeń. Zaproszony gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pasji, przybliżył słuchaczom życie i zwyczaje pszczół  oraz  znaczenie tych owadów w przyrodzie. Z bliska uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda wnętrze ula i plastry miodu. Największe zainteresowanie wzbudziły same  pszczoły, które pani Mariola  przywiozła w specjalnej  klatce.  Dzieci miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto, itp.. Spotkanie zakończyło się degustacją różnego rodzaju miodów, które dzieciom bardzo smakowały.

            Dziękujemy Pani Marioli Przychodzeń za przeprowadzenie ciekawych zajęć. Z okazji Światowego Dnia Pszczół życzymy  Pani  dużo wytrwałości w realizacji zamierzeń związanych z pasją oraz satysfakcji z pracy z pszczołami.

             W ramach powyższego projektu powstała  również łąka kwietna🌺🏵🌻🌹🌼🌷, która będzie stanowić doskonałe miejsce  do doświadczeń  i obserwacji owadów zapylających oraz hotel dla owadów, który będzie ostoją dla dzikich zapylaczy. Dziękujemy panu Jerzemu Gołasiowi jego wykonanie.

          • Poświęcenie figury Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

          • Młodzież  Szkoły Podstawowej w Andrzejewie w dniu 21-V-2022 r. brała udział w uroczystości poświęcenia figury Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Szkołę reprezentowali uczniowie ze Sztandarem oraz chór, który w części artystycznej zaśpiewał pieśni: "Soli Deo i "O Niezłomny Prymasie Tysiąclecia". Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tym ważnym dla naszej społeczności lokalnej wydarzeniu.

        • Gra terenowa "Odkrywamy tajemnice lasu"
          • Gra terenowa "Odkrywamy tajemnice lasu"

          • W czwartek 12 maja uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w 🌲🌲grze terenowej „Odkrywamy tajemnice lasu”🌳🌳. Impreza odbyła się na terenach leśnych w gminie Szulborze Wielkie. Dla młodzieży przygotowano 12 zadań, których treść została umieszczona w skrytkach. Młodzież podzielona na pięć drużyn, pod opieką nauczycieli, zmagała się rozpoznawaniem drzew i krzewów, tropów zwierząt, 🐾🐾🐾 roślin chronionych i zielnych. Musiała poradzić sobie również z orientacją mapy, określeniem wieku drzewa, badaniem pH gleby i wykazać się wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Wszyscy doskonale się bawili i chłonęli wiedzę o lesie wszystkimi możliwymi zmysłami. Na zakończenie zorganizowane zostało ognisko🔥, podczas którego zostały wręczone upominki dla wszystkich uczestników gry. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Andrzejewie za przygotowanie pamiątek z naszej wyprawy.

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          • Przygodę z książką czas zacząć.

            O wartości i korzyściach płynących z czytania książek napisano wiele rozpraw naukowych, poważnych artykułów  i przeprowadzono wiele akademickich dysput.  I choć każdy wie jak dużo korzyści płynie z obcowania z książką, to jednak czas poświęcony na lekturę w  tygodniowym terminarzu uczniów nie należy do dostatecznie długich. Ale czy na pewno? Nasi najmłodsi czytelnicy nie stronią od lektury stale uczestnicząc w spotkaniach z książką w Szkolnej Bibliotece i w konkursach związanych ze światem literatury. Każda z klas ma swego literackiego opiekuna. Przewodnikiem klasy 1a jest Lew Grzywek, a klasy 1b Pan Nikt. Wraz z opiekunami literackimi mali adepci czytania podróżują po kartach książek poznając nowe miejsca i postacie.  Zainteresowanie i uwaga, z jaką biorą udział w tego rodzaju spotkaniach, pozwala mieć nadzieję, iż ich przygoda z książką dopiero się zaczyna. W kontekście tym akt PASOWANIA NA CZYTELNIKA, jaki miał miejsce 13 maja 2022r., staje się ważnym punktem rozpoczętej przygody z literaturą poprzez uroczyste włączenie pierwszoklasistów do grona Czytelników Biblioteki Szkolnej. Uroczystość uświetnili swym przybyciem Pani Beata Urszula Ponichtera Wójt Gminy Andrzejewo, Pan Robert Rosiak Sekretarz Gminy i Pani Aneta Wyszomirska Przewodnicząca Rady Rodziców. Podniosłego aktu pasowania dokonał Pan Wojciech Strzeszewski Dyrektor Szkoły Podstawowej.

            Ważnym elementem uroczystości było  hasło i jej temat przewodni Z JĘZYKIEM OJCZYSTYM ZA PAN BRAT. Pierwszoklasiści, w asyście swych koleżanek i kolegów z klasy drugiej i trzeciej, rywalizowali o trofeum SOWY MADREJ GŁOWY, uczestnicząc w rożnych konkurencjach językowych i stając w szranki  z zawiłościami Języka Ojczystego. Zmagania poprzedziło przedstawienie z całą plejadą językowych znakomitości, na czele z Królem Alfabetem, Królową Gramatyką i Królową Ortografią w asyście walecznego dworu – znaków przestankowych. W ten oto sposób reprezentanci najstarszych klas wprowadzali swych młodszych kolegów w świat książki.  Wszyscy nowo upieczeni czytelnicy dostali książkę stanowiącą formę zaproszenia do świata literatury, a przewodniczący klas pierwszych składając własnoręcznie podpisy potwierdzili wcześniej wypowiedziane zobowiązania wobec Książki i Biblioteki.

             

        • KONKURS RECYTATORSKI  W PRZEDSZKOLU
          • KONKURS RECYTATORSKI W PRZEDSZKOLU

          • Dnia 12 maja 2022 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski ,,POLSCY POECI BAWIĄ I UCZĄ DZIECI”.

            Spotkaniu towarzyszyła radość i wiele pozytywnych emocji. Przedsięwzięcie miało na celu, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci, zainteresowanie najmłodszych poezją, a także pokonywanie nieśmiałości.

            Podczas występów na scenie - dzieci  wspaniale zaprezentowały się w znanych i mniej znanych wierszach polskich poetów.

            Zmagania uczestników oceniała fachowa komisja w składzie:    nauczyciel języka polskiego – Pani Edyta Sitek oraz nauczyciel bibliotekarz SP w Andrzejewie – Pani Agnieszka Lużyńska. Przy ocenie występów zwrócono uwagę na interpretację i estetykę mówienia, dobór repertuaru (do wieku i osobowości dziecka), opanowanie pamięciowe, oraz ogólny wyraz artystyczny.

            W konkursie uczestniczyło 24 dzieci. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się znakomicie, więc komisja konkursowa miała wielki dylemat z podjęciem decyzji. Po długiej debacie jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

            W KATEGORII 4 - 5 LATKÓW:

             

            I MIEJSCE: LIWIA KIEMPISTA - „Rozmowa z myszką”  D. Gellner

            II MIEJSCE: JULIAN JADCZAK - „Żuk” J. Brzechwa

            III MIEJSCE: PATRYCJA ZARĘBA  - „Okulary” J. Tuwim

            WYRÓŻNIENIE: OLGA ŁAPIŃSKA -  „Rozmowa z myszką”  D. Gellner

            WYRÓŻNIENIE: KINGA BOGUCKA -  „Żuk: J. Brzechwa

            WYRÓŻNIENIE:  JAKUB SOKOŁOWSKI -  „Abecadło” J. Brzechwa

             

            W KATEGORII 6 -  LATKÓW:

             

            I MIEJSCE: ANASTAZJA LESZCZYŃSKA  - „ Spóźniony słowik” J. Tuwim

            II MIEJSCE: ZUZANNA RUDZIŃSKA -  „Zapomniane śniadanie, czyli kłamstwo ma krótkie nogi” D. Strzemińska-Więckowiak

            III MIEJSCE: ELWIRA GOCŁOWSKA - „Dociekliwa Jola, czyli kto pyta, nie błądzi” D. Strzemińska-Więckowiak

            WYRÓŻNIENIE: ZUZANNA ZALEWSKA  - „ Choroba na niby, czyli paluszek i główka to szkolna wymówka” D. Strzemińska – Więckowiak

            WYRÓŻNIENIE: JULIA ZARĘBA -  „ Okulary” J. Tuwim

            WYRÓŻNIENIE: KINGA ŁUNIEWSKA  - „ Koziołeczek” J. Brzechwa

             

            Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a zwycięzcy również nagrody książkowe ufundowane przez Pan Dyrektora Wojciecha Strzeszewskiego. Organizatorką imprezy była Pani Ewa Warszawin.

            Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim był okazją do dobrej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności.

            Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz wychowawcom, którzy przygotowali naszych milusińskich do konkursu.

             

            WIELKIE BRAWA I GRATULACJE DLA NASZYCH ZDOLNYCH PRZEDSZKOLAKÓW !!!

             

             

             

        • Akcja Żonkile #ŁączyNasPamięć
          • Akcja Żonkile #ŁączyNasPamięć

          • #ŁączyNasPamięć

            W dniach od 19-IV-2022 r. do 14-V-2022 r. nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Żonkile – Łączy Nas Pamięć!” organizowanej od kilku lat przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Akcja upamiętnia 79 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, w czasie których wykonali papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu, obejrzeli filmy „Będę pisać” i „Muranów – Dzielnica Północna” opowiadające o losach żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu, wysłuchali także słuchowiska „Prawdziwi przyjaciele”, które przypomina znaną prawdę, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Młodzież klasy VII i VIII 12-V-2022 r. odwiedziła Mianówek położony w gminie Szulborze Wielkie miejscowość, w której Niemcy 28-IX-1941 r. wymordowali około 5 tysięcy Żydów z Zarąb Kościelnych, Czyżewa, Andrzejewa i okolicy.

            Dziękujemy Panom Lucjanowi Pętkowskiemu i Michałowi Rutkowskiemu za przeprowadzenie żywej lekcji historii dotyczącej zagłady Żydów na terenie powiatu ostrowskiego podczas II wojny światowej i wspieranie działań edukacyjnych mających na celu przybliżenie uczniom lokalnej historii, która jest polem do poznawania przeszłości.

             

        • Światowy Dzień Ziemi
          • Światowy Dzień Ziemi

          • W piątek 22 kwietnia w Oddziale Przedszkolnym uroczyście obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Dzieci ze starszych grup przedszkolnych wyruszyły w teren, aby oczyścić ze śmieci najbliższe otoczenie przedszkola. Drugim punktem tego dnia było obejrzenie przez dzieci filmów edukacyjnych o tematyce ekologicznej pt: „Dzień Ziemi” i „Segregujemy śmieci, ratujemy naszą planetę”.

            Następnie dzieci uczestniczyły w zabawowym quizie, sprawdzającym ich wiedzę ekologiczną. Po wspaniałych odpowiedziach na pytania otrzymały medale „Mistrz segregacji śmieci”.

            Dzień zakończył się zabawami przy muzyce oraz malowaniem tematycznych prac plastycznych, z których powstała wspaniała wystawka.

            Opiekę nad przebiegiem tego dnia sprawowała wychowawczyni grupy 0B Aldona Myśliwa.

          • 3 Maja - rocznica uchwalenia Konstytucji

          • Dnia 6 maja 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była wspaniałą okazją, by uzmysłowić dzieciom rolę i znaczenie takich słów, jak: OJCZYZNA, NARÓD, WOLNOŚĆ.

            Dała też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych przez dzieci. W uroczystym apelu brała udział młodzież z klasy szóstej. Chór szkolny zaprezentował pieśni patriotyczne z tamtego okresu: „Witaj majowa jutrzenko”, „Polonez 3 Maja”. Klara Kocińska, Witold Przychodzeń i Aniela Sutkowska wykonali piękny utwór Jana Pietrzaka „Taki kraj”. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która zawierała informacje na temat historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: czym dla nas jest ojczyzna, naród, wolność. Spotkanie miało zachęcić uczniów do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Wszyscy powinniśmy pamiętać, że „Naród, który nie zna swojej przeszłości ginie i nie buduje przyszłości”.

        • Wycieczka do szkółki leśnej Grudzie
          • Wycieczka do szkółki leśnej Grudzie

          • 05 maja 2022r. uczniowie klasy Va, Vb i VI uczestniczyli w wycieczce do szkółki leśnej Grudzie. Zajęcia edukacyjne poprowadził Pan Albert Borkowski - specjalista służby leśnej do spraw ochrony lasu. Spotkanie w szkółce z leśnikiem było okazją do rozmowy, nauki i zabawy. Na początek uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat dzikich zwierząt żyjących w lesie oglądając prezentację multimedialną. Atrakcją wśród uczestników okazało się leśne koło fortuny. Każdy uczeń losował kategorię, a potem mógł zmierzyć się z zadaniem. Warto nadmienić, iż wszyscy wykazali się bardzo dobrą wiedzą przyrodniczą. Pan Albert również oprowadził uczniów po terenie szkółki i ciekawie opowiadał o różnych sadzonkach rosnących tam drzew. "Leśna przygoda" zakończyła się wspólnym ogniskiem. Nasza wizyta w lesie była dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogaceniem wiedzy oraz kształtowaniem postaw proekologicznych u dzieci.

          • XXIV Konkurs Regionalny na Palmę Wielkanocną

          • Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć świetlicy szkolnej pod opieką Elżbiety Kamyczek wzięli udział w XXIV Konkursie Regionalnym na Palmę Wielkanocną organizowanym przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Do konkursu zgłoszono 300 palm wykonanych w 38 placówkach. Komisja przy ocenie palm, zgodnie z regulaminem Konkursu, brała pod uwagę pomysły artystyczne, własną inwencję twórczą, zgodność wykonania z lokalną tradycją oraz ogólny wygląd i efektowność kompozycji. Cztery andrzejewskie palmy walczyły o tytuł tej najpiękniejszej,z dużym powodzeniem.

            Palma wykonana przez zespół dziewczynek z klasy IV - Karinę Kiempistą, Gabrielę Kraszewską, Wiktorię Łuniewską, Julię Nagórkę, Marię Rutkowską , Zuzannę Tymińską zdobyła Nagrodę Specjalną,

            uczniowie klasy II - Ewa Faszczewska, Nina Koc, Maciej Kulesza, Amelia Majewska, Piotr Tułowiecki, Sonia Wyszomirska i Julia Zawistowska za swoją palmę zostali nagrodzeni I Nagrodą,

            Daria Laskowska i Ewa Ościłowska z klasy VII - otrzymały III Nagrodę

            Maja Szymańska z kl. V a I Kuba Szymański z kl. III - IV Nagroda.

            Zwieńczeniem konkursu była w Niedzielę Palmową uroczysta procesja oraz Msza Święta w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu z udziałem twórców palm. Po uroczystościach kościelnych uczestnicy konkursu mogli odebrać nagrody w Muzeum Rolnictwa. Wszystkim laureatom GRATULUJEMY!

        • Wiosna w przedszkolu
          • Wiosna w przedszkolu

          • 🌷🌻🌹W poniedziałek 21 marca do Oddziału Przedszkolnego przy SP Andrzejewo zawitała Pani Wiosna- przyniosła ze sobą kolorowe kwiaty, 🌷motyle 🦋 i złote promienie słońca. 🌞

            Odwiedziła w salach wszystkie grupy przedszkola, zapraszając dzieci do wspólnych pląsów i rozwiązywania zagadek o zwiastunach wiosny. Każde dziecko otrzymało drobny upominek i zdjęcie z Panią Wiosną.

            Korzystając ze wspaniałej, słonecznej pogody dzieci ze wszystkich oddziałów uczestniczyły w wiosennym pochodzie na czele którego kroczyła Pani Wiosna z ustrojoną gałązką lipy. Dzieci niosły przygotowane wcześniej sylwety bocianów, kwiaty i słonka. Świętowanie pierwszego dnia wiosny zakończyliśmy zabawą dzieci na placu zabaw w parku andrzejewskim.

            Organizatorką tego dnia w naszym przedszkolu była wychowawczyni dzieci z grupy 0B. wraz z rodzicami.

        • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

          • 2 kwietnia, jak co roku przypada „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. W naszym Przedszkolu również nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu, które ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. W poniedziałek 4 kwietnia wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były z książką. Dzieci 5 i 6 letnie odwiedziły również Publiczną Bibliotekę, gdzie przywitała ich uśmiechnięta Pani Ela. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Miłą niespodziankę naszym przedszkolakom sprawiła Pani Beata Ponichtera Wójt Gminy, która odwiedziła nas w bibliotece. Spotkanie w bibliotece nie mogła się odbyć bez głośnego czytania. Pani Wójt z wielką ochotą i zaangażowaniem przeczytała dzieciom książeczkę pt. ,,Jamnik”oraz pięknie wyrecytowała wiersz S.Jachowicza, "Chory Kotek". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanego tekstu. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki ze słodkim lizakiem oraz uśmiechem na twarzy. Doceniając ogromny wpływ literatury głośnego czytania na wszechstronny rozwój dziecka zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu gazetkę pod hasłem ,, Czytanie mądra rzecz”, oraz zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców, aby poczytały dzieciom w ramach akcji "Cała Polska Czyta dzieciom”.

            Pamiętajmy książka to przyjemność, przygoda, źródło wiedzy.

          • Spotkanie z policjantem pt. "Hejt - mowa nienawiści".

          • 24 marca gościliśmy w naszej szkole mł. asp. Artura Dziwulskiego - dzielnicowego gminy Andrzejewo, który przeprowadził z uczniami klasy VII i VIII zajęcia pt. "Hejt - mowa nienawiści". Policjant wyjaśnił, na czym polega zjawisko hejtu i kto jest hejterem, jak walczyć z negatywnymi komentarzami w Internecie oraz jakie konsekwencje może ponieść osoba, która jest autorem obraźliwych, czy agresywnych wypowiedzi.

          • Zajęcia informacyjno-edukacyjne „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

          • Uczniowie klasy siódmej i ósmej 22 marca wzięli udział w zajęciach informacyjno – edukacyjnych pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” przeprowadzonych przez panią Beatę Bodzon pracownika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

            Celem spotkania było podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard i uzależnienie od niego oraz wsparcie nauczycieli w procesie edukacji uczniów w tym obszarze.