• VI edycja konkursu o gminie Andrzejewo

VI edycja Konkursu Wiedzy o Gminie
            „ NASZA MAŁA OJCZYZNA – ANDRZEJEWO”.

20 marca 2019r. w naszej szkole już po raz szósty odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie „NASZA MAŁA OJCZYZNA – ANDRZEJEWO”.
            Wśród przybyłych gości znaleźli się ks. Proboszcz dr Jerzy Kruszewski, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Natalia Wyszomirska oraz sekretarz gminy - Pan Robert Rosiak.
            Konkursowe zmagania poprzedziło obejrzenie prezentacji multimedialnej dotyczącej przeszłości i teraźniejszości Andrzejewa, która wszystkim obecnym przybliżyła niektóre zagadnienia, a zawodnikom pozwoliła usystematyzować swoje wiadomości.
            Konkurs skierowany był do starszych uczniów naszej szkoły. Został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych klasy: IV-VI oraz kl. VII, VIII i kl. III a oraz III b z gimnazjum. W tym roku swoją wiedzę n.t. Małej Ojczyzny mogli zweryfikować uczniowie aż siedmiu klas, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny.
            Zawodnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi najważniejszych osób i wydarzeń z historii oraz teraźniejszości naszej parafii, gminy i okolicy.
            Podczas gry każdy zespół mógł raz skorzystać z koła ratunkowego i zwrócić się o pomoc do swojej klasy.
            Na koniec organizatorki konkursu, p. Barbara Nagórka, p. Ewa Warszawin, i p. Beata Kowalska przygotowały 20 pytań dla publiczności. Oczywiście każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana.
            W kategorii klas młodszych najpełniejszą wiedzą na temat naszej gminy wykazała się klasa VI.
            W kategorii klas starszych na I miejscu uplasowali się zawodnicy z klasy VIII.
            Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy i słodkie upominki.
            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w przyszłorocznym konkursie!

• Zwiedzanie szkół w powiecie ostrowskim

• Z okazji pierwszego dnia wiosny najstarsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Wyjazd był okazją do poznania oferty szkół i refleksji nad wyborem przyszłej ścieżki kariery.