• Ostatni dzień obchodów Dnia Patrona

  Ostatni dzień obchodów Dnia Patrona

  Ostatni dzień obchodów rocznicy bitwy pod Andrzejewem i Łętownicą

  galeria zdjęć

 • Gra terenowa "Ostatnia Bitwa 18 Dywizji Piechoty"

  Gra terenowa "Ostatnia Bitwa 18 Dywizji Piechoty"

  Gra terenowa „Ostatnia bitwa 18 Dywizji Piechoty”
  W środę 12 września odbyła się gra terenowa „Ostatnia bitwa 18 Dywizji Piechoty”. Start miał miejsce przy szkole w Łętownicy, tu uczestnicy - uczniowie szkół z Szumowa, Andrzejewa, Starej Ruskołęki i Ołdak – Polonii zostali zapoznani z zasadami gry i wylosowali kolejność startową. Każda drużyna otrzymała odznakę i nazwę odpowiadającą nazwom pułków wchodzących w skład 18 Dywizji Piechoty. Następnie pięcioosobowe grupy uczniów, pod opieką swoich nauczycieli, rowerami wyruszyły na trasę z Łętownicy do Andrzejewa. Przygotowano dla nich dziesięć baz, na których mieli okazję poznać różne epizody bitwy i wykonać zadania nawiązujące do tych wydarzeń. Na każdym punkcie zadaniowym czekali punktowi odgrywający role prawdziwych bohaterów sprzed 79 lat i sprawdzali umiejętności młodzieży. Ostatni punkt zadaniowy znajdował się przy Mauzoleum Żołnierzy 18 Dywizji, tu każda z drużyn, przed wykonaniem zadania, zapaliła znicz i minutą ciszy uczciła pamięć wrześniowych bohaterów.
  Podsumowanie gry odbyło się w parafialnej stodole. Najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce. Zwycięzcy otrzymali z rąk wójta Gminy Andrzejewo Michała Rutkowskiego i wójta Gminy Szumowo Jarosława Cukiermana atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Dodatkową nagrodą dla uczniów biorących udział w grze terenowej jest wyjazd na wycieczkę do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego.
  Tegoroczna gra terenowa „Ostatnia bitwa 18 Dywizji Piechoty” została dofinansowana przez Fundacje BGK w Konkursie „Na 100 Niepodległa”.

   

   

  galeria

 • IV Rajd Rowerowy „ŚLADAMI 18 DYWIZJI PIECHOTY – MŁODZI PAMIĘTAJĄ”

  IV Rajd Rowerowy „ŚLADAMI 18 DYWIZJI PIECHOTY – MŁODZI PAMIĘTAJĄ”

  13 września 2018 r. miał miejsce IV Rajd Rowerowy „ŚLADAMI 18 DYWIZJI PIECHOTY – MŁODZI PAMIĘTAJĄ”. Rajd był jedną z form obchodów 79. rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Zorganizowała go Biblioteka Publiczna Gminy Andrzejewo przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Andrzejewie, Urzędem Gminy Andrzejewo i Urzędem Gminy Szumowo.
  Celem imprezy było kształtowanie patriotyzmu wśród młodzieży oraz zainteresowanie historią regionu – naszej małej Ojczyzny oraz integracja środowisk obydwu gmin. Uczestnicy startowali z różnych miejscowości i podążali do wspólnej mety. Wzięło w nim udział ok. 100 uczniów. Gościliśmy Szkoły Podstawowe z Szumowa, Srebrnej, Pęchratki Polskiej, Ołdak Polonii , Starej Ruskołęki i Andrzejewa. Rajd rozpoczął się w Mauzoleum Żołnierzy 18 Dywizji Piechoty w Andrzejewie, gdzie spoczywa ok. 400 żołnierzy poległych w ostatniej bitwie tejże jednostki. Tam uczestników powitał Wicedyrektor SP w Andrzejewie - p. Sławomir Tabędzki. Delegacje poszczególnych szkół zapaliły znicze. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy.
  Następnie – Ewa Warszawin, nauczycielka SP w Andrzejewie, przedstawiła zebranym historię powstania mauzoleum i krótkie dzieje 18 Dywizji Piechoty. Wypowiedzi uatrakcyjniał pokaz fotografii i dokumentów z tego okresu.
  Kolejnym przystankiem było zwiedzenie Kościoła pw. WNMP w Andrzejewie, który pełnił podczas wojny rolę szpitala polowego. Tam prelekcję poprowadził nauczyciel historii SP w Ołdakach Polonii – pan Damian Jasko. W plebańskiej stodole uczestnicy rajdu mieli okazję obejrzeć wystawę fotografii poświęconą 18 DP.
  Potem uczestnicy rajdu udali się do Łętownicy. Trasa rajdu wiodła m.in. przez pola, na których 79 lat temu toczyła się krwawa bitwa. Uczestnicy poznali miejsca walk uświęcone krwią poległych i rannych żołnierzy. Pod pomnikiem w Łętownicy, wszystkich przybyłych cyklistów powitał wójt Gminy Szumowo – p. Jarosław Cukierman. Tam również zapalono znicze i odśpiewano hymn Szkoły Podstawowej w Andrzejewie..
  Po dalszej części prelekcji, przeprowadzono krótki quiz z nagrodami ze znajomości historii 18 DP. Las rąk w górze świadczył, że takie lekcji historii w terenie są nieocenionym źródłem wiedzy, a zdobyte wiadomości zapewne na długo zostaną w pamięci ich uczestników. Każdy z obecnych na imprezie otrzymał także pamiątkową odznakę. Potem wszyscy zebrani udali się do siedziby byłej Szkoły Podstawowej w Łętownicy, gdzie gospodarz terenu - Gmina Szumowo, mieszkańcy Łętownicy oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich, przygotowali dla wszystkich ognisko i królewski poczęstunek. Były tam kiełbaski, kanapki, pyszne ciasta, zimne i gorące napoje. Podczas ogniska młodzież, przy akordeonowym akompaniamencie ks. Marka Ulatowskiego, śpiewała żołnierskie i patriotyczne pieśni. Nad bezpieczeństwem podczas rajdu czuwali funkcjonariusze policji i strażacy z dwóch województw podlaskiego i mazowieckiego. Wyrazy wdzięczności należą się też p. Mariannie Jasko, która zapewniła obsługę pielęgniarską.
  Na koniec wszyscy uczestnicy rajdu zostali obdarowani upominkami od Gminy Szumowo.

  galeria

 • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019 dyrektor szkoły pan Wojciech Strzeszewski zapoznał zgromadzonych z listem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, poinformował o porządku nadchodzącego roku szkolnego i przedstawił uczniom nauczycieli. Następnie pan Dyrektor pożegnał odchodzącą na emeryturę panią wicedyrektor Bogusławę Chrzanowską i powitał jej następcę pana Sławomira Tabędzkiego

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Zainaugurował je Dyrektor Szkoły pan Wojciech Strzeszewski witając przybyłych gości, rodziców, uczniów, radę pedagogiczną oraz pracowników szkoły oraz podając najważniejsze statystyki dotyczące placówki. Następnie pani wicedyrektor Bogusława Chrzanowska odczytała list minister edukacji i minister rodziny do dyrektorów szkół na temat programu „Dobry Start”.
  Potem głos przejęły dzieci z klasy II wyrażając w żartobliwy sposób wątpliwości co do dalszych losów „Dużych” z III kl. gimnazjum, którzy w tym roku opuszczają mury naszej szkoły. Na szczęście wątpliwości udało się rozwiać i absolwenci klas gimnazjalnych mogli przedstawić przygotowany przez nich, pod okiem wychowawczyń pani Barbary Nagórki i pani Iwony Majewskiej, program artystyczny. Nie zabrakło w nim występu akordeonowego Jakuba Sutkowskiego z IIIb, piosenek, wierszy (w tym wiersza napisanego specjalnie na tę uroczystość przez uczennicę Zuzannę Knajp z IIIa) oraz tańców. Uczniowie wyrazili również podziękowania nauczycielom, rodzicom i wychowawcom za wsparcie i codzienną pomoc.
  Kolejnym punktem było uhonorowanie uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem, uczniów ze 100% frekwencją, odznaczających się w sporcie, wykazujących się szczególnym zaangażowaniem w pracy w chórze szkolnym, wyróżniających się w czytelnictwie i pracy na rzecz świetlicy szkolnej i Samorządu Uczniowskiego.
  W tym roku szczególnie wyróżnieni zostali uczniowie z wysokimi średnimi z klas IV-VI i klas VII i gimnazjalnych. Dzięki sponsorom: Danielowi Kocińskiemu i Kindze Kocińskiej uczniowie Oliwia Nietubyć kl. V, Oliwier Leszczyński kl. IV, Gabriela Zuzanna Tyl kl. IIa i Anna Rykaczewska IIIb otrzymali stypendia w wysokości 1000zł.
  Oprócz tego nagrody otrzymali:
  - uczeń z najwyższym wzrostem średniej między semestrami – Dawid Wajszczyk IIIa,
  - uczeń z najlepszym wynikiem na egzaminie gimnazjnym – Krystian Pieńkowski IIIb,
  - najsympatyczniejsi uczniowie klas III – Julita Brzózka i Marcin Zawistowski.
  Przez Bank Spółdzielczy zostali nagrodzeni uczniowie, którzy szczególnie sumiennie oszczędzają – byli to: Bolesław, Paweł i Sonia Wyszomirscy.
  Następnie Dyrektor Szkoły pan Wojciech Strzeszewski wyraził podziękowania osobom szczególnie zaangażowanym w życie i rozwój szkoły czyli Radzie Rodziców i Przewodniczącemu Rady Gminy, panu Jarosławowi Sołowińskiemu.
  Na koniec absolwenci otrzymali listy gratulacyjne. Przedstawiciel absolwentów przekazał na ręce Dyrektora Szkoły tableau z ich podobiznami.

   

  galeria

 • XX Powiatowe Igrzyska Młodzieży

  XX Powiatowe Igrzyska Młodzieży

  Z przyjemnością informujemy, że w XX Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych nasza szkoła zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej w kat. szkół gimnazjalnych, zaś tytuł najlepszego sportowca tych Igrzysk zdobył uczeń kl. IIIa Szymon Olszewski.
  Serdeczne gratulacje!

  galeria zdjęć

 • Maraton czytelniczy

  Maraton czytelniczy

  5 czerwca w naszej szkole odbył się "Maraton Czytelniczy". Celem spotkania były: popularyzacja czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do częstszego sięgania po pozycje literackie.
  Imprezę rozpoczęto obejrzeniem przedstawienia przygotowanego przez kolegów i koleżanki ze starszych klas.
  Następnie uczniowie wysłuchali fragmentów książek odczytanych przez zaproszonych gości: Wójta Gminy Andrzejewo Pana Michała Rutkowskiego i Kierownika Biblioteki Publicznej Gminy Andrzejewo Panią Elżbietę Rostkowską.
  Podczas maratonu nie zabrakło konkursów czytelniczych i zabaw ruchowych z książką.
  Za organizację "Maratonu czytelniczego" odpowiedzialne były panie: Lużyńska Agnieszka, Przeździecka Barbara, Sitek Edyta, Wojtkowska Anna, Zielonka Ewa, Zubowicz Iwona.

  galeria

 • XXI EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO

  XXI EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO

  W dniu 26 maja 2018 r. w Kościele pw. św. Wojciecha w Ostrołęce odbyła się XXI Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego organizowanego przez Zespół Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego oraz Parafię Rzymsko-Katolicką pw. św. Wojciecha w Ostrołęce. Do konkursu zgłosiło się 70. uczestników z 12. szkół z terenu woj. mazowieckiego i podlaskiego. Byli to uczniowie ze szkół w następujących miejscowościach: Andrzejewo, Chudek, Czarnotrzew, Jastrząbka, Nowa Wieś, Olszewo-Borki, Ostrołęka, Pełty, Stara Ruskołęka, Rżaniec, Wąsewo, Zdunek.
  Jury Konkursu stanowiły następujące osoby: Elżbieta Polkowska, Wojciech Strzeszewski, Barbara Wojciechowicz oraz ks. Robert Kaim SAC, jako przewodniczący i Justyna R. Baczewska, jako sekretarz.
  Uczestnicy konkursu zaprezentowali się w trzech kategoriach: kategoria I – uczniowie klas I-III szkół podstawowych, kategoria II – uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych, kategoria III – uczniowie klas gimnazjalnych.

  Laureatami XXI Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego w poszczególnych kategoriach zostały następujące osoby:

  Kategoria I
  I miejsce – Amelia Pres ze Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie
  II miejsce – Michał Ogonowski ze Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie
  III miejsce – Lena Wujkowska ze Szkoły Podstawowej w Startej Ruskołęce
  Wyróżnienie:
  Zuzanna Grzegorczyk ze Szkoły Podstawowej w Jastrząbce
  Małgorzata Mrozek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce

  Kategoria II
  I miejsce – Oliwia Nietubyć ze Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie
  II miejsce – Julia Lenda ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku
  III miejsce – Julia Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce, Łukasz Rydzewski ze Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach, Amelia Wojciechowicz ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie

  Kategoria III
  I miejsce – Natalia Skoczeń, klasy gimnazjalne w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie
  II miejsce – Jakub Podrażka, klasy gimnazjalne w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie
  Edyta Dłuska, klasy gimnazjalne w Szkole Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie
  III miejsce – Marzena Dzierka, klasy gimnazjalne w Szkole Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie, Wiktoria Tułowiecka, klasy gimnazjalne w Szkole Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie
  Wyróżnienie:
  Aleksandra Kuśmierczyk, klasy gimnazjalne w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku
  Klaudia Jaworska, klasy gimnazjalne w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie

  Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

  W imieniu organizatorów
  Iwona M. Cwalińska
  Dyrektor Zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego
  z siedzibą w Ostrołęce

  galeria zdjęć

 • Oficjalne otwarcie Szkoły Podstawowej po gruntownej modernizacji

  Oficjalne otwarcie Szkoły Podstawowej po gruntownej modernizacji
 • Konkurs wiedzy o gminie - "Nasza mała ojczyzna - Andrzejewo"

  Konkurs wiedzy o gminie - "Nasza mała ojczyzna - Andrzejewo"

  Żyjący w pierwszej połowie XIX wieku poeta, pedagog, działacz społeczny, a nade wszystko wybitny bajkopisarz Stanisław Jachowicz tak powiedział:
  Cudze chwalicie,
  Swego nie znacie,
  Sami nie wiecie,
  Co posiadacie.

  Uczestniczymy w wielu konkursach, ale ile rzeczywiście wiemy o krainie, która jest naszemu sercu, najbliższa, o miejscu w którym żyjemy, uczymy się i pracujemy. Postanowiliśmy zweryfikować swoje wiadomości i dlatego dnia 10 kwietnia 2018 roku odbyła się już V edycja Konkursu Wiedzy o Gminie – „NASZA MAŁA OJCZYZNA – ANDRZEJEWO”.

  Konkurs skierowany był do starszych uczniów naszej szkoły. W tym roku po raz pierwszy podjęli zmagania zawodnicy, aż ośmiu klas, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. W rywalizacji wzięło udział 24 uczniów:

  Z klasy IV:
  1. Magda Szulborska
  2. Wiktoria Budziszewska
  3. Zagroba Aleksandra

  Klasę V reprezentowali :
  1. Maciej Rutkowski
  2. Adam Czyżewski
  3. Michał Kosowski

  Honoru klasy VI bronili:
  1. Magdalena Ościłowska
  2. Mateusz Rutkowski
  3. Krystian Zaremba

  W drugiej kategorii swoją wiedzę o Andrzejewie zaprezentowali: z klasy VII:
  1. Miłosz Majewski
  2. Daniel Rzempołuch
  3. Damian Kępisty

  Z klasy II a:
  1. Gabriela Tyl
  2. Klaudia Truchel
  3. Anna Dmochowska

  Drużynę klasy II b tworzyli:
  1. Dominika Michalk
  2. Ewelina Polak
  3. Daniel Żebrowski

  Reprezentantami klasy III a byli:

  1. Dawid Wajszczyk
  2. Marcin Zawistowski
  3. Krystian Żebrowski

  Zaś klasa III b. wystąpiła w składzie:
  1. Edyta Dłuska
  2. Zuzanna Godlewska
  3. Anna Rykaczewska

  Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych klasy : IV-VI oraz klasa VII i klasy gimnazjalne. Uczestnicy odpowiadali na pytania ustne. Wszyscy startujący mogli raz skorzystać z koła ratunkowego i zwrócić się o pomoc do swojej klasy.

  Zawodnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi najważniejszych osób i wydarzeń z historii oraz teraźniejszości naszej parafii, gminy i rodzimej miejscowości.

  Konkursowe zmagania poprzedziło obejrzenie prezentacji multimedialnej o Andrzejewie, która przybliżyła społeczności szkolnej niektóre zagadnienia, a zawodnikom pozwoliła usystematyzować swoje wiadomości.

  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Pan Wojciech Strzeszewski – przewodniczący , Pan Michał Rutkowski, Pani Bogusława Chrzanowska, Pani Anna Ołdakowska - członkowie,

  Po burzliwej dogrywce Komisji udało się wyłonić zwycięskie drużyny.

  W kategorii klas IV-VI:

  I miejsce – klasa VI
  II miejsce - klasa V
  III miejsce – klasa IV

  W kategorii klas starszych :

  I miejsce – Klasa II B
  II miejsce – klasa III b
  III miejsce - klasa II a

  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, zaś wszyscy uczestnicy słodkie upominki i albumy pamięci „ PAMIĘTAMY I CHCEMY PAMIĘTAĆ”. Jest to niedawno wydana publikacja poświęcona pamięci żołnierzy 18 DP w latach 1939-2017, która pozwoli poszerzyć swoją wiedzę uczestnikom w kolejnych edycjach konkursu.

  JESZCZE RAZ BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ. Specjalne podziękowania składamy wychowawcom klas za przygotowanie swoich uczniów do konkursu.

  Konkurs zorganizowały:
  Barbara Nagórka, Cecylia Strzeszewska i Ewa Warszawin.

 • Z okazji Wielkanocy  Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Andrzejewie życzą:

  Pogody - ducha i za oknem
  Spokoju - w domu i w głowie
  Wszystkiego dobrego - wszędzie i zawsze

   

 • Uroczysty apel wielkanocny

  Uroczysty apel wielkanocny

  Wielki Tydzień to czas, gdy w naszych domach trwają intensywne przygotowania do Wielkanocy. Gotujemy, pierzemy, sprzątamy, robimy zakupy, wszystko to w biegu. Warto w tym zgiełku znaleźć chwilę, by zastanowić się nad wielką tajemnicą Miłości, która przez Krzyż cierpienia prowadzi do radości Odkupienia.
  Do takiej głębokiej refleksji skłania spektakl przygotowany w naszej szkole przez młodzież pod okiem pani Iwony Majewskiej, Iwony Zubowicz, Jolanty Zalewskiej oraz księdza Andrzeja Zielińskiego.

  galeria zdjęć

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet 2018

  galeria zdjęć

 • Uroczystości pochówku żołnierzy 201 Pułku Piechoty

  Uroczystości pochówku żołnierzy 201 Pułku Piechoty

  Szesnastego marca 2018 r. odbyły się uroczystości pochówku żołnierzy 201 Pułku Piechoty. Wydarzeniem, które rozpoczęło uroczystości pogrzebowe było spotkanie z ojcem Konradem Małysem OSB z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu (w Krakowie), wnukiem Innocentego Libury, żołnierza-ochotnika z 201 Pułku Piechoty. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Andrzejewie. Następnie została wystawiona warta honorowa w kościele w Andrzejewie przy trumnach poległych żołnierzy. Pełnili ją uczniowie, strzelcy, rekonstruktorzy, członkowie organizacji społecznych i osoby indywidualne.

  W piątek rano odbyła się nadzwyczajna wspólna sesja Rad Gmin Szumowo i Andrzejewo, podczas której zostanie podjęto uchwałę o uczczeniu pamięci i oddaniu hołdu żołnierzom 201. Pułku Piechoty (ochotniczego). Następnie uroczystości przeniesiono do kościoła w Andrzejewie. Przed uroczystą mszą św. śpiewane były pieśni patriotyczne a zgromadzeni mogli też wysłuchać recytowanej poezji. W kościele została też wystawiona gablota, gdzie były prezentowane przedmioty odnalezione w czasie ekshumacji – polskie guziki z orłem, guziki od bielizny osobistej oraz złoty sygnet z oczkiem. Wyłożono też księgę chwały 201. Pułku Piechoty (ochotniczego) w której można było umieścić swoje myśli i oddać cześć poległym bohaterom. W czasie uroczystości młodzież przypinała kokardy narodowe, które noszone były też przez ochotników z armii Hallera.

  Msza św. żałobna w intencji poległych żołnierzy była koncelebrowana pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej J.E. Ks. Bp. Janusza Stepnowskiego. Koncelebrantami byli o. Kondrad Balus z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu oraz o. Konrad Małys OSB, kapelan Stowarzyszenia „Wizna 1939” Ks. Por. Antoni Humeniuk, proboszcz parafii pw. NMP Częstochowskiej w Szumowie Ks. Sławomir Grodecki oraz proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Andrzejewie Ks. Jerzy Kruszewski.
  Kazanie do zebranych w czasie mszy św. wygłosił Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej J.E. Ks. Bp. Janusz Stepnowski:

  – Patrząc na te trumny, na tych ludzi, którzy dali tak wiele dla swojego jakże młodego kraju, może się każdy z nas zapytać, a cóż ja czynię lub uczyniłem dla mojej Ojczyzny, czy zdolny bym był do takiego stylu, aby chwycić za broń i bronić mojej Ojczyzny.

  Po mszy św. odczytane zostały listy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz J.E. Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka. Uczestnicy uroczystości przeszli z kościoła do rogatek Andrzejewa i pożegnali poległych żołnierzy. Następnie uczestnicy przenieśli się do Szumowa, gdzie w kondukcie pogrzebowym przemaszerowali ulicami miejscowości do bram cmentarza.

  Na cmentarzu w Szumowie pochowano dziesięciu żołnierzy, wśród których była jedna osoba w wieku 25-30 lat, osiem w wieku 17-20 lat i jedna w wieku 14-17 lat. Żołnierze spoczęli w kwaterze gdzie znajduje się mogiła żołnierzy 201. Pułku Piechoty.

  Honory poległym oddali przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń. Wartę honorową zaciągnęli m.in. rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia im. 71. Pułku Pichoty.

  Uroczystości według ceremoniału wojskowego zabezpieczali Kompania Honorowa Garnizonu Ostrów Mazowiecka wystawiona przez 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie (w kościele w Andrzejewie), Kompania Honorowa Garnizonu Białystok wystawiona przez 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku (na cmentarzu w Szumowie) oraz Orkiestra Wojskowa Garnizonu Warszawa (z Siedlec).

  galeria zjęć

 • Projekt Równać Szanse

  Projekt Równać Szanse

  Z początkiem lutego bieżącego roku w naszej bibliotece rozpoczęła działalność trzynastoosobowa grupa młodzieży "Działam, więc jestem". Podejmowane działania są formą inicjatywy młodych mieszkańców Gminy Andrzejewo na rzecz lokalnej społeczności, prowadzonych w ramach Programu "Równać szanse" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Program obejmuje młodych ludzi w wieku 13-19 lat z miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. osób. W ten sposób mogą stać się ludźmi samodzielnymi i niezależnymi, którzy całkowicie świadomie wyznaczają sobie przemyślane cele.
  Przedmiotem projektu prowadzonego przez młodych animatorów jest tworzenie życia kulturalnego lokalnej społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych czytelników biblioteki, dla których grupa przygotowuje przedstawienie, będące adaptacją wierszy dla dzieci współczesnych twórców polskich. W ramach prowadzonych działań planowane jest zorganizowanie spotkania autorskiego z twórczynią wierszy dla dzieci wykorzystanych w przedstawieniu. Celem działań jest popularyzacja literatury dziecięcej i postaw prospołecznych będących oddolną inicjatywą w środowisku lokalnym w obszarze kultury. Młodzież staje się tu autentycznym twórcą, czynnym uczestnikiem kultury. Grupa sama przygotuje scenariusz, scenografię, zaprosi i przeprowadzi spotkanie autorskie z wybranym twórcą, podejmie współpracę z innymi grupami działającymi w Polsce w ramach Programu "Równać Szansę", jak i lokalnym samorządem, instytucjami oświatowymi i kulturalnymi w celu zapewnienia jak najszerszego kręgu odbiorców przygotowywanych działań. Niedługo będziemy mieli możliwość przyjrzenia się poszczególnym etapom realizacji zakładanym przedsięwzięć na Facebooku i Instragramie.

  galeria zdjęć

 • Wystawa w naszej szkole poświęcona kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu

  Wystawa w naszej szkole poświęcona kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu

  Wystawa edukacyjna pt. „Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który Patrzył dalej” prezentowana w dniach 02.02 – 12.02.2018 r., udostępniona przez Instytut Jana Pawła II w Warszawie.

  galeria zdjęć

 • Rekrutacja uczniów do szkoły

  Rekrutacja uczniów do szkoły

  Szkoła Podstawowa w Andrzejewie

  ogłasza zapisy do przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019. Zgłoszenia przyjmowane są w sekeretariacie szkoły do 16 marca 2018 r.


   

 • Boże Narodzenie

  W piątek (22.12.2017 r.) uczniowie i pracownicy naszej szkoły, rodzice, zaproszeni goście oraz emeryci wzięli udział w spotkaniu bożonarodzeniowym. Stało się ono okazją do refleksji nad sensem Świąt. Wspólne kolędowanie wprowadziło zgromadzonych w atmosferę radosnego oczekiwania na narodzenie Jezusa.

  galeria zdjęć

 • XI edycja Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

 • Akcja Samorządu Uczniowskiego

  Organizujemy zbiórkę maskotek nowych i używanych (jedyny warunek – MUSZĄ BYĆ WYPRANE/ODŚWIEŻONE !!!).

  • Zbiórka trwa do 30 listopada.

  • Pluszaki należy przekazywać do organizatora zbiórki p. Sylwii Kiempistej

  1 grudnia 2017 r. zebrane maskotki zostaną wystawione na sprzedaż, a uzyskane w ten sposób środki finansowe przelane na konto małej Lenki (będącej pod opieką Fundacji „Zdążyć z Pomocą”) chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

  INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE ZNAJDUJĄ SIĘ RÓWNIEŻ NA GAZETCE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Sylwia Kiempista

  (opiekun SU)

  Akcja Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżynskiej w Andrzejewie
  Szkoła Podstawowa w Andrzejewie, ul. Srebińska 12 A
  07-305 Andrzejewo
 • sekretariat - (086)2717071

Galeria zdjęć