• Sukcesy naszych uczniów

  Sukcesy naszych uczniów

   

  10 listopada 2019r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej miało miejsce podsumowanie cyklu imprez organizowanych w ramach projektu: „TYDZIEŃ DLA POLSKI”.Tego dnia wręczono m.in. nagrody w Konkursie Recytatorskim „A TO POLSKA WŁAŚNIE …”. Wśród laureatów znalazła się Amelia Pres z kl. III B, która dzięki pięknej interpretacji wiersza pt. ,,OJCZYZNO" Marii Kazimiery Sarnackiej stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając I miejsce. W tej samej kategorii wyróżnienie przypadło Pawłowi Wyszomirskiemu z kl. IIIa.Podczas Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Jest takie miejsce….” w kategorii klas I-III wyróżnienie wyśpiewała Lidia Wojciechowska z kl. IIIa.GRATULUJEMY AMELCE, LIDII I PAWEŁKOWI I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

   

 • Turniej Szachowy

  W ubiegły weekend szachiści z naszej Szkoły upamiętnili Rocznicę Odzyskania Niepodległości biorąc udział w dwóch turniejach. W niedzielę miłośnicy królewskiej gry rozegrali IV Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna (w zawodach startowało 63 uczestników) a w poniedziałek Turniej Szachowy Wąsewska Wieża (zawody zgromadziły ponad 60 osób). Nasi uczniowie mogą być dumni ze swoich wyników. W Małkini Górnej: II miejsce zajął Adrian Zaremba w kategorii chłopców do lat 9, III miejsce zajęła Maja Szymańska, w kategorii dziewczynek do lat 9, III miejsce Marcin Majewski w kategorii chłopcy 10-12, II miejsce Krystian Zaremba w kategorii chłopcy 13-15. W Wąsewie: III miejsce Michał Ogonowski w kategorii chłopcy do lat 10, I miejsce Krystian Zaremba w kategorii chłopcy do lat 16. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • I miejsce w w powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej o Puchar Starosty Ostrowskiego

   

  Uczniowie klasy VIII - Magda Ościłowska i Mateusz Rutkowski, których opiekunem była pani Jolanta Zalewska, zajęli I miejsce w w powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej o Puchar Starosty Ostrowskiego z okazji obchodów Powiatowego Dnia Niepodległości.Pierwszym etapem było zaprezentowanie poprawnego zachowania w momencie styczności z nieprzytomnym poszkodowanym. Niezbędna w tym etapie była stuprocentowa znajomość teorii oraz praktyczne zastosowanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie uczniowie byli oceniani pod względem opatrywania ran, po czym losowali jeden z trzech zestawów pytań, który wspólnie opracowywali, a ostateczne odpowiedzi prezentowali komisji.Gratulujemy!

   

   

 • Ogólnopolska akcja Szkoła do Hymnu

   

  11.11 nasza szkoła przystąpiła do akcji Szkoła do Hymnu. Wszyscy uczniowie, od tych najmniejszych po tych bardzo wyrosnietych, uroczyście odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego dając tym wyraz swojego patriotyzmu. #szkoladohymnu

   

   

   

   

   

 • Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

  Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”.Realizując I moduł pt. „Szanuję drugiego człowieka” swoją działalność skupiliśmy wokół „Kopciuszka” Braci Grimm. Ponieważ „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata” bajkę przeczytały nam mama Poli i Niny Koc oraz mama Julka Jadczaka. Przedszkolaki segregując ziarna miały okazję przekonać się jak ciężko pracował Kopciuszek, a w myśl zasady „w naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta” sale przedszkolne zostały posprzątane, klocki posegregowane. W trakcie zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały papierowe dynie i ozdobiły pantofelki. Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za udział w Rodzinnym Konkursie Plastycznym „Pantofelek Kopciuszka”, oraz w Jesiennym Przedszkolnym Festiwalu „Dynia 2019”. Dzięki Wam korytarz przedszkola na kilka dni zyskał bajkowy klimat. Wszyscy podziwiali dyniowe karoce, a sam Kopciuszek nie wiedziałby, którą jechać na bal, bo wszystkie były piękne

   

 • Ogólnopolska akcja BohaterOn

   

  Uczniowie klas VI-VIII włączyli się w ogólnopolską akcję „BohaterOn – włącz historię!”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Młodzież uczestniczyła w lekcjach historii poświęconym wydarzeniom z 1944 roku i sylwetkom powstańców. Zwieńczeniem akcji poświęconej patriotyzmowi było własnoręczne wykonanie kartek pocztowych, na których uczniowie zapisali słowa uznania, podziękowania i życzenia skierowane do Bohaterów Powstania Warszawskiego!!! Kartki wkrótce dotrą do adresatów 😊

 • Pasowanie na przedszkolaka

   

   

     Za sprawą zaczarowanego ołówka dzieci zostały dziś prawdziwymi przedszkolakami zaprezentowały poznane dotychczas piosenki i wierszyki. Zostały tez nadane nowe nazwy grup. Pierwsza grupa trzylatków od dziś to Pszczółki natomiast druga grupa to Biedronki

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

   

  Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października jest szczególnym świętem wszystkich osób powiązanych z edukacją: nauczycieli, uczniów, rodziców, władz samorządowych, pracowników administracji i obsługi oraz władz oświatowych. Uroczyste obchody święta, potocznie zwanego Dniem Nauczyciela, w naszej Szkole miały miejsce 10.10.2019 r. Podczas wydarzenia, które swoją obecnością uświetnili Proboszcz Parafii w Andrzejewie ksiądz dr Jerzy Kruszewski, Sekretarz Gminy Andrzejewo pan Robert Rosiak, przewodnicząca Rady Gminy pani Justyna Kazimierczuk, Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP Andrzejewo pani Natalia Wyszomirska, emerytowani i obecni pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie, mieliśmy okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod okiem pań Martyny Radzio, Agnieszki Lużyńskiej, Barbary Sobol, Anny Falkowskiej, Beaty Kowalskiej i pana Tadeusza Stańczyka. Po występach przyszła pora na życzenia i wyróżnienia przyznane przez Dyrektora Szkoły pana Wojciecha Strzeszewskiego.

   

   

   

   

 • Ślubowanie klas pierwszych

   

   

   

  9 października 2019 r. w progach Szkoły oficjalnie powitaliśmy pierwszaki jako pełnoprawnych członków naszej społeczności.

   

 • Wycieczka do Ciechanowca

  Wycieczka do Ciechanowca

   

  W piękny jesienny poranek, 3 października 2019 r., klasa III  a oraz III b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

  Pierwszym punktem programu był udział w lekcji muzealnej nt. „TRADYCYJNA OBRÓBKA WŁÓKNA LNIANEGO”. Uczniowie zapoznali się z teorią uprawy lnu oraz fazami jego przerobu (międlenie, trzepanie, czesanie, przędzenie, snucie osnowy, tkanie).

  Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie skansenu. Uczniowie obejrzeli wozownię, a w niej zabytkowe pojazdy konne, ogromny zbiór  maszyn i narzędzi rolniczych, m.in. zabytkowe traktory. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały  gospodarstwa wiejskie i kryte strzechą chaty chłopskie z XVIII i XIX w., Dworek Myśliwski, XVIII - wieczny kościół z dzwonnicą, studnię z żurawiem, zagrody ze zwierzętami, pasiekę, a także młyn wodny i Muzeum Chleba.

  Jednym z najbardziej interesujących obiektów okazało się pierwsze w Polsce Muzeum Pisanki, w którego zbiorach znajdują się przepięknie, wykonane różnymi technikami pisanki ze wszystkich zakątków świata.

  W drodze do autokaru dzieci mogły zakupić drobne pamiątki i upominki. Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w czyżewskiej pizzerii.

  Opieką na grupą sprawowały p. Barbara Ołdakowska , p. Ewa Warszawin i p. Magdalena Murawska.

  To była bardzo udana wyprawa. Dla wszystkich uczestników wycieczki było to niezapomniane przeżycie. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i wielu nowych wiadomości.

   

   

   

 • Uroczyste obchody Dnia Patrona 15 IX 2019

   

  Niedzielne obchody 80. rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem.

   

   

   

   

 • IV Bieg Śladami Bitwy pod Andrzejewem i Łętownicą

   

   

  15 września 2019 r. odbył się IV Bieg Śladami Bitwy pod Andrzejewem i Łętownicą. Jak co roku, wielu biegaczy stanęło na starcie w Łętownicy, by oddać cześć poległym w bitwie. Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło się złożeniem kwiatów pod pomnikiem żołnierzy 18 DP poległych w bitwie 12-13 września 1939 r. Następnie 126 uczestników miało do pokonania ok. 6 km trasę. Na metę jako pierwszy dobiegł Piotr Krupa, pierwsza kobieta to Monika Nawrat, zaś najmłodszy biegacz to Szymon Zawistowski. Na finiszu zmagań wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i przypinki, a później mogli się posilić żołnierską grochówką. Najszybsi biegacze otrzymali rowery ufundowane po raz kolejny przez firmę AGD Pasterski.

   

 • Gra terenowa "Ostatnia bitwa"

   

   

  12 września 2019 roku w Łętownicy i Andrzejewie odbyła się gra terenowa poświęcona ostatniej bitwie 18 Dywizji Piechoty. Jej organizatorem była Gmina Andrzejewo, we współpracy ze Szkołą Podstawową im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie oraz Towarzystwem Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej. Gra byłą skierowana do uczniów z klas ósmych szkół z terenu gmin Andrzejewo i Szumowo. Wśród celów jakie postawili przed sobą organizatorzy należy wymienić: promocję lokalnego dziedzictwa historycznego, rozbudzenie zainteresowania wydarzeniami rozgrywającymi się w przeszłości na terenie gmin Andrzejewo i Szumowo, pogłębianie wiedzy historycznej nt. wydarzeń z II wojny Światowej, a w szczególności ostatniej bitwy 18 DP w dniach 12-13 września 1939 r. Impreza była także doskonałą okazją do: kształtowania dumy z naszych bohaterów, przynależności do narodu polskiego, zachęcenia do dalszego badania i odkrywania lokalnej historii, kształcenie umiejętności współdziałania w grupie i pracy zespołowej, integracja dzieci i młodzieży z terenu gmin Andrzejewo i Szumowo.Gra rozpoczęła się przed budynkiem dawnej szkoły podstawowej w Łętownicy. Tu uczestnicy zostali powitani przez organizatorów. Odbyło się losowanie kolejności startowej. Każda drużyna otrzymała swoją nazwę i odznaczenia – odpowiadające nazwom oddziałów walczących w bitwie pod Łętownicą i Andrzejewem. Następnie pięcioosobowe grupy uczniów pod opieką swoich nauczycieli rowerami wyruszyły na trasę z Łętownicy do Andrzejewa. Czekało na nich dziesięć punktów zadaniowych, na których mieli okazję poznać różne epizody bitwy i wykonać zadanie nawiązujące do tych wydarzeń. W punkcie pierwszym obliczali odległość na mapie, w punkcie drugim poznawali historię rannego dowódcy pułkownika Stefana Kosseckiego. Ich zadaniem było udzielenie pomocy rannemu żołnierzowi i rozwiązanie testu z zakresu pierwszej pomocy. W kolejnych zadaniach ich umiejętności sprawdzali punktowi odgrywający role prawdziwych bohaterów sprzed 78 lat. Grzegorz Świderski wcielił się w rolę lekarza jednego z batalionów 71 pułku piechoty – Władysława Pręgowskiego, który operował rannych w kościele w Andrzejewie a po udzieleniu poszkodowanym niezbędnej opieki uciekł z Andrzejewa w przebraniu franciszkanina, w ten sposób udało mu się uniknąć niewoli. Tu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać zagadkę, złamać szyfr, otworzyć skrzynię, w której znajdował się franciszkański habit i dostarczyć go lekarzowi. W rolę kierującego organizowaniem pomocy rannym żołnierzom, wikarego andrzejewskiego księdza Józefa Wiśniewolskiego wcielił się jego następca ksiądz Andrzej Zieliński. Na poszczególnych punktach czekały na uczestników interesujące zadania do wykonani: poszukiwanie ukrytych w ziemi łusek przy pomocy wyrywacza metali, gaszenie „płonącej osady” z wykorzystaniem zabytkowej pompy strażackiej. Uczniowie mieli także okazję przyjrzeć się z bliska jak wyglądało umundurowanie polskiego piechura w wrześniu 1939 roku oraz poznać elementy wyposażenia niemieckiego i polskiego żołnierza. Uczestnicy gry zwiedzili miejsca ważne dla historii i upamiętniania ostatniej bitwy 18 Dywizji Piechoty: pomnik i mural w Łętownicy, pola na których toczyły się walki i gdzie przetrzymywano polskich jeńców, kościół w Andrzejewie, Mauzoleum żołnierzy 18 Dywizji Piechoty, mural w Andrzejewie. Na zakończenie czekał na wszystkich ciepły poczęstunek. Na podsumowaniu gry obecni byli przedstawiciele władz z Andrzejewa i Szumowa. Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ołdakach-Polonii. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody a wszyscy uczestnicy upominki.Taka forma przekazywania historii, połączona z aktywnością fizyczną posiada wiele zalet. Przede wszystkim uczniom łatwiej jest zapamiętać przekazywane treści. Dużą wartością gier terenowych jest przeniesienie poza mury szkoły procesu kształcenia. Imprezy pozwalają nabywać konkretne umiejętności związane z terenoznawstwem (uczniowie przed wyruszeniem na trasę otrzymali mapę z jej przebiegiem), regionalistyką, pierwszą pomocą, pracą w grupie, itp

   

 • Rajd rowerowy MŁODZI PAMIĘTAJĄ 2019

  Rajd rowerowy MŁODZI PAMIĘTAJĄ 2019

   

  Rajdem rowerowym rozpoczęliśmy dzisiaj (10 września) uroczyste obchody 80. Rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Aby upamiętnić bohaterów bitwy, w trzecim rajdzie gwiaździstym spotkali się uczniowie szkół z Andrzejewa, Starej Ruskołęki, Ołdak Polonii, Szumowa, Srebrnej i Paproci Dużej.Pierwszym punktem spotkania była lekcja historii na Mauzoleum w Andrzejewie. Zgromadzonych powitali Wójt Gminy Andrzejewo pani Beata Ponichtera oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie pan Wojciech Strzeszewski. Losy bitwy oraz ich uczestników przedstawiła nauczycielka Szkoły Podstawowej w Andrzejewie pani Ewa Warszawin. Poległych uczciliśmy minutą ciszy. Następnie udaliśmy się do kościoła w Andrzejewie, gdzie można było obejrzeć wystawę fotografii i wysłuchać prelekcji nauczyciela Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii pana Damiana Jasko na temat roli jaką podczas bitwy odegrał kościół parafialny.Potem na rowerach udaliśmy się do Łętownicy, gdzie pod pomnikiem poświęconym żołnierzom poległym w bitwie 12-13 września 1939 powitał nas Wójt Gminy Szumowo pan Jarosław Cukierman. W dalszej kolejności wysłuchaliśmy kolejnych informacji na temat bitwy i losów jej uczestników. Podsumowując spotkanie wzięliśmy udział w quizie sprawdzającym naszą wiedzę. Lekcja w terenie była bardzo skuteczna, gdyż znaliśmy odpowiedzi, na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania. Osoby, które odpowiadały prawidłowo zostały nagrodzone miłymi upominkami.Spotkanie pod pomnikiem zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie.Jednak to nie było koniec niespodzianek – po wysiłku na rowerach czekał nas jeszcze WSPANIAŁY poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń z Łętownicy. Wcinając pyszne ciastka, kanapki i pieczoną nad ogniskiem kiełbaskę szybko odzyskaliśmy siły, które spożytkowaliśmy śpiewając pieśni żołnierskie przy akompaniamencie księdza Marka Ulatowskiego, dzielnie towarzysząc Antkowi.Rajd rowerowy był nie tylko fantastyczną lekcją naszej historii i patriotyzmu, ale i piękną przygodą. Do zobaczenia za rok!

  W tym miejscu jeszcze raz chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom, bez których uprzejmości i bezinteresownego zaangażowania nasz rajd nie mógłby się odbyć, zatem dziękujemy:Gminie Andrzejewo z panią wójt Beatą Ponichterą i panem sekretarzem Robertem Rosiakiem na czele,Gminie Szumowo reprezentowanej przez pana wójta Jarosława Cukiermana i panią sekretarz Hannę SzabłowskąDyrektorom i Nauczycielom ze Szkół Podstawowych, których uczniowie brali udział w rajdzieKołu Gospodyń oraz mieszkańcom ŁętownicyOSP z OstróżnegoOSP z Andrzejewa

 • Zaproszenie

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W ramach obchodów 80. rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem 12-13 września 1939 r. zapraszamy wszystkich miłośników biegania na organizowany w dniu 15 września 2019 r. (niedziela) IV Masowy Bieg Śladami Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem.

  Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa w bieg u może uczestniczyć maksymalnie 150 biegaczy, o możliwości startu zdecyduje kolejność zgłoszeń.Uroczysty start biegu przy pomniku w Łętownicy o godzinie 9:15, meta na stadionie w Andrzejewie (dystans ok. 6km).

  Dla zwycięzców w kategorii mężczyzn i kobiet oraz najmłodszego uczestnika biegu przewidziane są cenne nagrody (rowery) ufundowane przez AGD Pasterski sp.j.Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale.Organizatorzy biegu zapewniają zimne napoje i wojskową grochówkę.Zgłoszenia imienne uczestników przyjmowane będą w dni-ach 7 – 13 września 2019 r. bądź do wyczerpania numerów startowych, w godzinach 8-15 pod numerami telefonów: 862717071 i 504 941 211.Od osób nieletnich wymagana jest pisemna zgoda opiekuna na udział w biegu.Sponsorzy: Samorząd Gminy Andrzejewo, Samorząd Gminy Szumowo, AGD Pasterski Sp.j.Organizator: Wójt Gminy AndrzejewoWspółorganizatorzy: Szkoła Podstawowa im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie, Gmina Szumowo oraz Szkoła Podstawowa w Szumowie.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Zaproszenie

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Dzisiaj oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.Na początku wzięliśmy udział we Mszy Świętej sprawowanej przez księdza proboszcza Jerzego Kruszewskiego w intencji pomyślności wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkół naszej gminy.Uroczystość szkolna rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Pan dyrektor Wojciech Strzeszewski przedstawił najważniejsze informacje na temat organizacji pracy na najbliższy rok. Pani wójt Beata Ponichtera zawiadamiła o zmianach i udogodnieniach oraz przekazała życzenia wszelkiej pomyślności.Podczas apelu pożegnaliśmy odchodzące na emeryturę panie Mariannę Cichowską i Urszulę Kiempisty. Pan Dyrektor podziękował za pełnienie funkcji zastępcy Panu Sławomirowi Tabędzkiemu.Na koniec uczniowie spotkali się w klasach ze swymi wychowawcami.

  Mimo że nad naszymi głowami podczas rozpoczęcia zgromadziły się czarne chmury, to jesteśmy pewni, że nowy rok upłynie nam pod znakiem owocnej pracy. 😇

 • Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  19 czerwca 2019 r. odbyło się oficjalne podsumowanie roku szkolnego 2018/2019. Podczas uroczystości uczniowie otrzymali nagrody za doskonałe wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, 100% frekwencję, osiągnięcia w sporcie, czytelnictwo, pracę w chórze, Samorządzie Uczniowskim i świetlicy szkolnej, udział w konkursach. Specjalne stypendia przyznała Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera za najwyższą średnią w szkole, najwyższe wyniki na egzaminie oraz za wysokie osiągnięcia sportowe.Podczas akademii pożegnaliśmy ostatnich absolwentów gimnazjum i pierwszych absolwentów "nowej" szkoły podstawowej. Pan Dyrektor Wojciech Strzeszewski podziękował również za owocną współpracę rodzicom działającym w Radzie Rodziców.

  Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć w minionym roku szkolnym. I tych dużych, o których mówiono na apelach, i tych małych, które może przeszły niezauważone.

  Odpoczywajcie zdrowo!

  Do zobaczenia po wakacjach!

strona: