• Pasowanie na przedszkolaka

•

Za sprawą zaczarowanego ołówka dzieci zostały dziś prawdziwymi przedszkolakami zaprezentowały poznane dotychczas piosenki i wierszyki. Zostały tez nadane nowe nazwy grup. Pierwsza grupa trzylatków od dziś to Pszczółki natomiast druga grupa to Biedronki

•

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października jest szczególnym świętem wszystkich osób powiązanych z edukacją: nauczycieli, uczniów, rodziców, władz samorządowych, pracowników administracji i obsługi oraz władz oświatowych. Uroczyste obchody święta, potocznie zwanego Dniem Nauczyciela, w naszej Szkole miały miejsce 10.10.2019 r. Podczas wydarzenia, które swoją obecnością uświetnili Proboszcz Parafii w Andrzejewie ksiądz dr Jerzy Kruszewski, Sekretarz Gminy Andrzejewo pan Robert Rosiak, przewodnicząca Rady Gminy pani Justyna Kazimierczuk, Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP Andrzejewo pani Natalia Wyszomirska, emerytowani i obecni pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie, mieliśmy okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod okiem pań Martyny Radzio, Agnieszki Lużyńskiej, Barbary Sobol, Anny Falkowskiej, Beaty Kowalskiej i pana Tadeusza Stańczyka. Po występach przyszła pora na życzenia i wyróżnienia przyznane przez Dyrektora Szkoły pana Wojciecha Strzeszewskiego.

• Ślubowanie klas pierwszych

•

9 października 2019 r. w progach Szkoły oficjalnie powitaliśmy pierwszaki jako pełnoprawnych członków naszej społeczności.

• Wycieczka do Ciechanowca

•

W piękny jesienny poranek, 3 października 2019 r., klasa III  a oraz III b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Pierwszym punktem programu był udział w lekcji muzealnej nt. „TRADYCYJNA OBRÓBKA WŁÓKNA LNIANEGO”. Uczniowie zapoznali się z teorią uprawy lnu oraz fazami jego przerobu (międlenie, trzepanie, czesanie, przędzenie, snucie osnowy, tkanie).

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie skansenu. Uczniowie obejrzeli wozownię, a w niej zabytkowe pojazdy konne, ogromny zbiór  maszyn i narzędzi rolniczych, m.in. zabytkowe traktory. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały  gospodarstwa wiejskie i kryte strzechą chaty chłopskie z XVIII i XIX w., Dworek Myśliwski, XVIII - wieczny kościół z dzwonnicą, studnię z żurawiem, zagrody ze zwierzętami, pasiekę, a także młyn wodny i Muzeum Chleba.

Jednym z najbardziej interesujących obiektów okazało się pierwsze w Polsce Muzeum Pisanki, w którego zbiorach znajdują się przepięknie, wykonane różnymi technikami pisanki ze wszystkich zakątków świata.

W drodze do autokaru dzieci mogły zakupić drobne pamiątki i upominki. Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w czyżewskiej pizzerii.

Opieką na grupą sprawowały p. Barbara Ołdakowska , p. Ewa Warszawin i p. Magdalena Murawska.

To była bardzo udana wyprawa. Dla wszystkich uczestników wycieczki było to niezapomniane przeżycie. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i wielu nowych wiadomości.