• Konkurs recytatorski "Ocalić od zapomnienia"

•

26 i 27 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Konkursie Recytatorskim "Ocalić od zapomnienia" w Komorowie. Klasy I - III reprezentowały: Patrycja Dąbkowska, Amelia Pres i Natalia Tułowiecka, klasy IV - VI Bolesław Wyszomirski kl. 4, Aniela Czyżewska kl. 5 i Wiktoria Gwardiak kl. 6, klasy VII - VIII: Kamila Olszewska, Oliwia Nietubyć oraz Aleksandra Kuczyńska z klasy 7.Nasi recytatorzy spisali się na medal! Trzecie miejsca w swoich kategoriach zajęły Amelia Pres, Wiktoria Gwardiak oraz Oliwia Nietubyć.

• Wycieczka do lasu

•

Dnia 21 października uczniowie klas I-III, pod opieką wychowawców, wybrali się na ciekawą lekcję przyrody w lesie w miejscowości Przeździecko - Jachy. Podczas spaceru po lesie poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.Rozpoznawały warstwy lasu, obserwowały napotkane rośliny- nazywały drzewa iglaste i liściaste, krzewy, mchy i rośliny runa leśnego. Wielką niespodziankę i radość sprawiły wszechobecne grzyby, które wszyscy zbierali z wielkim zapałem. Oczywiście podczas wyprawy nie mogło zabraknąć pikniku. Pyszne drugie śniadanie w takim otoczeniu smakowało o wiele bardziej niż zwykle.

Dodatkową atrakcją wycieczki była możliwość samodzielnego zasadzenia drzewka. W lesie spotkaliśmy byłą uczennicę naszej szkoły- Panią Renatę Damętkę, która postanowiła na działce swoich rodziców zasadzić 5000 drzew i w przyszłości zbudować GROTĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Każde dziecko samodzielnie sadziło swój srebrny świerk.

Las zachwycił nas wspaniałymi jesiennymi barwami. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyła wszystkim wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ciekawość. Z pewnością wrócimy w to miejsce niejednokrotnie, by podpatrywać jak wzrastają zasadzone przez nas drzewka.

SKŁADAMY SERDECZNIE PODZIĘKOWANIA PANI RENACIEDAMĘTCE ZA UATRAKCYJNIENIE NASZEJ WYCIECZKII WSPANIAŁY POMYSŁ!

• Wycieczka i udział w warsztatach plastycznych

•

Trzynastego listopada 2019 roku uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w warsztatach plastycznych, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w zajęciach ceramicznych, podczas których mogli stworzyć własne skarbonki. Wiele radości sprawiło im również wykonanie kolorowych, pachnących mydełek, a także własnoręczne ozdobienie płóciennych toreb wielobarwnymi nadrukami. Młodzież posiadła też wiedzę na temat tworzenia materiału, na którym oparta jest nasza cywilizacja, czyli papieru czerpanego.

Wszystkie wykonane w tym dniu przedmioty uczniowie zabrali do domu. Bardzo dobre wrażenie zrobiła na uczestnikach magiczna atmosfera panująca w Łucznicy.

•

10 listopada 2019r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej miało miejsce podsumowanie cyklu imprez organizowanych w ramach projektu: „TYDZIEŃ DLA POLSKI”.Tego dnia wręczono m.in. nagrody w Konkursie Recytatorskim „A TO POLSKA WŁAŚNIE …”. Wśród laureatów znalazła się Amelia Pres z kl. III B, która dzięki pięknej interpretacji wiersza pt. ,,OJCZYZNO" Marii Kazimiery Sarnackiej stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając I miejsce. W tej samej kategorii wyróżnienie przypadło Pawłowi Wyszomirskiemu z kl. IIIa.Podczas Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Jest takie miejsce….” w kategorii klas I-III wyróżnienie wyśpiewała Lidia Wojciechowska z kl. IIIa.GRATULUJEMY AMELCE, LIDII I PAWEŁKOWI I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

• Turniej Szachowy

• W ubiegły weekend szachiści z naszej Szkoły upamiętnili Rocznicę Odzyskania Niepodległości biorąc udział w dwóch turniejach. W niedzielę miłośnicy królewskiej gry rozegrali IV Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna (w zawodach startowało 63 uczestników) a w poniedziałek Turniej Szachowy Wąsewska Wieża (zawody zgromadziły ponad 60 osób). Nasi uczniowie mogą być dumni ze swoich wyników. W Małkini Górnej: II miejsce zajął Adrian Zaremba w kategorii chłopców do lat 9, III miejsce zajęła Maja Szymańska, w kategorii dziewczynek do lat 9, III miejsce Marcin Majewski w kategorii chłopcy 10-12, II miejsce Krystian Zaremba w kategorii chłopcy 13-15. W Wąsewie: III miejsce Michał Ogonowski w kategorii chłopcy do lat 10, I miejsce Krystian Zaremba w kategorii chłopcy do lat 16. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• I miejsce w w powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej o Puchar Starosty Ostrowskiego

•

Uczniowie klasy VIII - Magda Ościłowska i Mateusz Rutkowski, których opiekunem była pani Jolanta Zalewska, zajęli I miejsce w w powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej o Puchar Starosty Ostrowskiego z okazji obchodów Powiatowego Dnia Niepodległości.Pierwszym etapem było zaprezentowanie poprawnego zachowania w momencie styczności z nieprzytomnym poszkodowanym. Niezbędna w tym etapie była stuprocentowa znajomość teorii oraz praktyczne zastosowanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie uczniowie byli oceniani pod względem opatrywania ran, po czym losowali jeden z trzech zestawów pytań, który wspólnie opracowywali, a ostateczne odpowiedzi prezentowali komisji.Gratulujemy!

• Ogólnopolska akcja Szkoła do Hymnu

•

11.11 nasza szkoła przystąpiła do akcji Szkoła do Hymnu. Wszyscy uczniowie, od tych najmniejszych po tych bardzo wyrosnietych, uroczyście odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego dając tym wyraz swojego patriotyzmu. #szkoladohymnu

• Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”