• Zaproszenie

     • Zapraszamy rodziców uczniów na spotkanie online zorganizowane w ramach programu „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”.

      25 lutego br. o godzinie 18.00 rozpocznie się webinarium dla rodziców pn. „Młodzi użytkownicy internetu – wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku  w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy, a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie?”. Będzie ono dostępne pod linkiem https://youtu.be/R544mFsClqk

     • Informacja dla uczniów kl. VIII i ich rodziców

     • Od dnia 24 lutego 2021 r. (środa) w godzinach od 8 do 12.30 odbywać się będą w szkole podstawowej w Andrzejewie konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych według harmonogramu:

      1. lekcyjna matematyka – konsultacja

      2. lekcyjna   - język polski – lek. on-line

      3. lekcyjna  - język angielski – konsultacja

      4. lekcyjna – Język polski – konsultacja

      5. lekcyjna – matematyka – lek. on-line

      Uczniowie zaliczą lekcje on-line i konsultacje, a do domu będą mogli odjechać autokarem szkolnym o godz. 12.35.

      Proszę szczególnie rodziców (prawnych opiekunów) o potraktowanie z powagą możliwości jakie stwarza szkoła i nauczyciele chcąc wesprzeć naszą młodzież przed czekającym ich sprawdzianem ośmioklasisty w miesiącu kwietniu 2021 r.

      Pozdrawiam

      dyr. szk. Wojciech Strzeszewski.

       

    • "Magiczna moc bajek"
     • "Magiczna moc bajek"

     • W ramach realizacji projektu czytelniczego ‘Magiczna Moc Bajek” przedszkolaki zrealizowały moduł IV pt. "Solidarność, piękno". Wysłuchały czytanych przez nauczycieli bajek "Sam w dżungli" ze zbioru I. Begona "Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych" oraz "Kaczka, co przebrała miarkę" Pana Poety.

      Podczas zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego solidarność jest ważna w grupie i w rodzinie, że piękno to nie tylko wygląd zewnętrzny, ale też szereg innych wartości, które często są niewidoczne dla oczu. Wykonaliśmy koleżeńskie „radosne zdjęcia” w fotobudce „Dobrze cię widzieć”. Przedszkolaki bawiły się też na urodzinach książkowego misia „Kubusia Puchatka”. Z ogromną radością obejrzały dobranockę z dawnych lat ‘Smerfy”, w której niebieskie stworki wykazują się grupową solidarnością.

     • Informacja

     •  

      Sekretariat szkoły w dniach od poniedziałku do piątku (8-12 luty 2021) będzie czynny w godzinach od 8.00 do 13.00

       

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

     • W tym roku nie mogliśmy spotkać się z Babcią i Dziadkiem na uroczystości w naszym przedszkolu, ale pamiętamy o Was Kochani. Wasze wnuczęta z ogromną radością przygotowały upominki i laurki, wraz z nimi zechcijcie przyjąć najlepsze życzenia wielu dalszych lat w zdrowiu i radości.

       

    • Mikołajki w Przedszkolu
     • Mikołajki w Przedszkolu

     • Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie grupy przygotowują się do niego starannie. Przedszkolaki wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj.

      Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Mimo braku śniegu, dotarł do nas sobie tylko znanym sposobem. Już z samego rana, tuż po śniadaniu, zawitał do naszego Przedszkola i odwiedzał poszczególne grupy.

      Nie zapomniał o drobnych upominkach dla wszystkich grzecznych dzieci. Przedszkolaki zaśpiewały mu piękną piosenkę, złożyły życzenia imieninowe i poczęstowały własnoręcznie udekorowanymi pierniczkami.

      Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

      Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok!

       

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     •  

      25 listopada przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku bez własnych pluszaków, ale i tak było wesoło i słodko.

      Poznaliśmy historie powstania pluszowego misia

      Układaliśmy misiowe puzzle

      Tworzyliśmy portrety misiów

      Gimnastykowaliśmy się z misiem

      Przypomnieliśmy znane bajkowe misie

      Stworzyliśmy własne książeczki o misiach

      Wykonaliśmy misiowe pacynki i odgrywaliśmy scenki teatralne

      Czytaliśmy książeczki, śpiewaliśmy piosenki i oglądaliśmy bajki o misiach

      Zjedliśmy misiowe przysmaki.

      I zrobiliśmy trochę zdjęć. Zapraszamy do "Misiowej galerii".

    • Narodowe Święto Niepodległości
     • Narodowe Święto Niepodległości

     • 11 listopada br. przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest to święto państwowe obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

      W tym roku obchody święta będą miały trochę inny, bardziej okrojony charakter ze względu na panującą pandemię COVID-19.

      Delegacja Gminy Andrzejewo w składzie Wójt Gminy Andrzejewo – Beata Ponichtera, Sekretarz Gminy Andrzejewo – Robert Rosiak o raz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie Pan Wojciech Strzeszewski złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze na grobach żołnierzy i osób poległych w walce o wolność ojczyzny na cmentarzu w Andrzejewie.

    • "Magiczna moc bajek"
     • "Magiczna moc bajek"

     • Przedszkolaki rozpoczęły realizację Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek" II edycję. Maskotkami, które będą nam towarzyszyć podczas magicznych, bajkowych podróży jest własnoręcznie wykonany Krasnal Wesołek i małpka Malwinka, również robiona ręcznie i wylicytowana na aukcji charytatywnej na operację Mateusza Godlewskiego. Na spotkaniach z książeczkami G. Kasdepke i J. Krzyżanek dzieci poznały podstawowe zasady savoir- vivre, stworzyły Kodeks Dobrego Zachowania oraz plakat promujący czarodziejskie słowa jako klucze dobrego zachowania, szacunku do drugiego człowieka. Poznaliśmy też Misia Uszatka jako pozytywnego bohatera "Dobranocek z dawnych lat"

       

    • "Aktywne przejście dla pieszych"
     • "Aktywne przejście dla pieszych"

     • W dniu 7 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Andrzejewie odbyło się spotkanie przedstawicieli Powiatu Ostrowskiego, Gminy Andrzejewo, Szkoły Podstawowej w Andrzejewie oraz Policji z uczniami Szkoły Podstawowej w Andrzejewie, które dotyczyło przedstawienia projektu pn. „Aktywne przejście dla pieszych – powiat ostrowski” w ramach rządowego programu dotyczącego ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe oraz mogli uczestniczyć w szkoleniu przeprowadzonym przez Policję z zakresu bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

      W ramach projektu zostanie zbudowane bezpieczne przejście dla pieszych zlokalizowane przy budynku szkoły na ul. Warszawskiej w Andrzejewie. Termin realizacji zadania określony jest na koniec października. W skład nowo wybudowanego przejścia m.in. wejdą:

      - aktywne punktowe elementy najezdniowe LED

      - czujniki ruchu

      - lampy ostrzegawcze

      - znaki drogowe

      - oznakowanie poziome

      Realizacja zadania w znaczny sposób powinna zmniejszyć liczbę zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i podnieść bezpieczeństwo uczniów szkoły.

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie zachęca rodziców do zapoznania się z informacjami na temat programu Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość.

      Bliższe informacje o programie oraz tematyka werbinarów adresowanych dla rodziców w poniższym załączniku.

       

      list do dyrektorów szkół