• Wycieczka 3–latków do Warszawy

     • 22 czerwca 2021 r. grupa najmłodszych 3–latków ,"Krasnoludki" z Andrzejewa wraz z wychowawcą i rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Punktualnie o godz. 8.00 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do naszej stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w ZOO . Dzieci mogły zobaczyć wiele różnych egzotycznych gatunków zwierząt. Można było podziwiać: płazy, gady, ptaki i ssaki. Najmłodszym przedszkolakom najbardziej spodobały się ogromne słonie, dostojne żyrafy, oraz śmieszne małpki wesoło dokazujące na linach. Mieliśmy okazję posłuchać śpiewu małpki.

      Wizyta w ZOO to dla większości maluchów, ogromne przeżycie. Wspólne zwiedzanie ZOO wraz z rodzicami sprzyjało rozmowom, wymianie doświadczeń i integracji. Następnie zakupiliśmy bilety i podróżowaliśmy miejską komunikacją. Jechaliśmy tramwajem do Placu Bankowego. Ze stacji Metro Ratusz Arsenał pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki i zobaczyliśmy najwyższy budynek w Polsce. Kiedy już tak nacieszyliśmy oczy bryłą budynku Pałacu Kultury i Nauki, który mierzy 237 metrów wysokości , wyruszyliśmy w dalszą podróż. Ze stacji Świętokrzyska jechaliśmy drugą linią kolejki podziemnej i dojechaliśmy do Stadionu Narodowego. Ostatnim punktem programu wycieczki było obejrzenie Stadionu Narodowego PGE. Mieliśmy okazję poznać jak funkcjonuje komunikacja miejska w Warszawie. Mimo, że z nieba lał się żar i byliśmy bardzo zmęczeni, to nikt nie narzekał. Uważamy, że wycieczka rodzinna była bardzo udana. Zwiedziliśmy naszą stolicę. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mam nadzieję, iż ponownie wybierzemy się na wspólną wycieczkę w następnym roku szkolnym. Bardzo dziękuję rodzicom za wspólny wyjazd, czas i zaangażowanie.

      Bożena Kotomska

     • Grupa Krasnoludki z Punktu Przedszkolnego z Andrzejewa

     • Grupa Krasnoludki z Punktu Przedszkolnego z Andrzejewa wykonała zadania z Modułu VII ,,Złośliwość́, pokojowość́”. W oparciu o ilustracje przybliżyłam dzieciom, czym jest złośliwość i jak się czujemy kiedy ktoś nam dokucza ? Czy to jest dobre, czy złe i dlaczego? Pokój w naszej grupie- rozmowa z dziećmi, co można zrobić́, abyśmy wszyscy dobrze się czuli w grupie? Zabawa „Jaki/jaka jestem” - gestem i minami dzieci ilustrowały hasła: jestem wesoły, jestem smutny, jestem nieśmiały/nieśmiała. Wysłuchały bajki „O rybaku i złotej rybce”, J. i W. Grimm. Pokolorowały ,,Złotą rybkę̨” Obejrzały kilka odcinków dobranocki z dawnych lat - ,,Muminki” – poznały bohaterów bajki.

     • Pasowanie na przedszkolaka

     • 19 maja 2012 r. odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Na początku spotkania Dyrektor Szkoły Wojciech Strzeszewski powitał przybyłych gości: Wójta Gminy Andrzejewo Beatę Urszulę Ponichterę, Przewodnicząca Rady Rodziców Natalię Wyszomirską, rodziców i naszych najmłodszych przedszkolaków.

      Część artystyczną rozpoczęły sześciolatki od powitania najmłodszych dzieci. Następnie dzieci 3-letnie zaprezentowały swoje umiejętności, które do tej pory nabyły w przedszkolu. Zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze i zatańczyły taniec.  Grupa 3-latków przyjęła nazwę ,,Krasnoludki”. Bardzo ważnym punktem kulminacyjnym było składanie ,,Aktu ślubowania” przez dzieci i rodziców. Po złożonej obietnicy, Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania na przedszkolaka ,,czarodziejskim ołówkiem”. Nasze kochane 3-latki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

       

     • DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU W ANDRZEJEWIE – 2.06.2021 r.

     • W środę 2.06.2021 r. uroczyście obchodzony był Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Andrzejewie. Ten uroczysty, wesoły, słoneczny dzień rozpoczął Dyrektor Szkoły p. Wojciech Strzeszewski, prezentując program obchodów i składając dzieciakom najlepsze życzenia – dużo uśmiechów i wesołej zabawy. 

      Pośród wielu atrakcji czekających na dzieci tego dnia należy wyróżnić: 

      • Relaks w kontakcie ze stadem alpak, 
      • Korzystanie z dmuchanej zjeżdżalni i tuneli, 
      • Uczestnictwo w wielu zabawach sprawnościowych, torach przeszkód, wyścigach przygotowanych przez wychowawczynie na boisku przedszkolnym.  

      Miłym dopełnieniem tego dziecięcego święta były poczęstunki zorganizowane w grupach, dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i Trójek klasowych. Tego dnia było gwarnie, wesoło i radośnie! Dzieci wróciły do domów bardzo zadowolone.  Za wkład w organizację Dnia Dziecka serdeczne podziękowania składamy: 

      • Radzie Rodziców reprezentowanej przez p. Natalię Wyszomirską 
      • Pani Monice i Jakubowi Bauer, P. Marcie i Marcinowi Rydel za wypożyczenie zjeżdżalni i tunelu. 

      Dziękujemy też wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek w grupach i pomogli w opiece nad dziećmi. 

      Do zobaczenia za rok!!! 

     • Dzień Dziecka

     • Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień w roku, dlatego w naszej szkole tego dnia nie odbyły się tradycyjne zajęcia dydaktyczne. To święto postanowiliśmy spędzić na sportowo i nie tylko…

      Spotkaliśmy się na boisku szkolnym, gdzie Pan Dyrektor, w imieniu własnym
      i nauczycieli, złożył wszystkim uczniom życzenia. Tego dnia wszyscy uczestniczyli w grach
      i zabawach sportowych, takich jak: rzut piłką do kosza, rzut piłką lekarską, biegi, tor przeszkód, rzut do celu. Ponadto uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez wychowawców i brali udział w projekcji filmu „Rodzeństwo Willoughby” wyświetlanego na monitorze interaktywnym.

      Rodzice przygotowali dla wszystkich przekąskę w postaci grillowanych kiełbasek, ciasta i napojów – sponsorem poczęstunku byli: Rada Rodziców i Zakład Produkcji Wędlin „Marka” Irena Kowalczyk. Firma Skłodowski Spółka Jawna, jak co roku, ufundowała uczniom klasy pierwszej hot dogi, soki i upominki w postaci długopisów i kolorowanek. Najmłodsi otrzymali też książki „Pierwsze abecadło” wydane przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      Uczniowie klasy VIII wyjechali do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
      w Starym Lubiejewie w celu poznania oferty edukacyjnej tej placówki.

      W tym czasie obecni rodzice uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego na temat wsparcia dziecka po powrocie do nauczania stacjonarnego
      i zostali zapoznani z wynikami szkolnej ankiety diagnozującej problemy uczniów podczas nauki zdalnej.

      Obchody Dnia Dziecka były wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu po długim okresie nauki zdalnej.

      Za wspólną zabawę dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i sponsorom.

       

      Opracowały:

      Elżbieta Kamyczek

      Katarzyna Sutkowska

      Iwona Zubowicz