• Sprzątanie Świata -  Polska 2021
          • Sprzątanie Świata - Polska 2021

• W dniu 20 września (poniedziałek) nasza szkoła weźmie udział w 28 edycji „Sprzątanie Świata -  Polska 2021”.

Tegoroczne hasło akcji to „Myślę, więc nie śmiecę!”

Celem tegorocznej edycji „Sprzątanie świata - Polska 2021”, jest podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

• Spotkanie z Policjantem

• W środę 15 września 2021r. na plac przedszkolny w Andrzejewie zajechał radiowóz. Wysiadł z niego niezwykły gość, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżył dzieciom specyfikę pracy policjanta.

Głównym celem spotkania było przybliżenie maluchom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze . Dzieci otrzymały również wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Pan policjant przypomniał również o korzyści płynącej z noszenia ubrań i tornistrów posiadających elementy odblaskowe.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Funkcjonariusz pokazał nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby - wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci. Przedszkolaki zobaczyły m.in. prawdziwe policyjne kajdanki oraz mogły z bliska obejrzeć i posłuchać odgłosów wydawanych przez policyjny radiowóz.

Tego typu spotkania mają niewątpliwie wpływ na podnoszenie poziomu świadomości dzieci na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi - mł.asp. Arturowi Dziwulskiemu za wspaniałe przeżycia, poświęcony czas oraz ciekawe spotkanie i czekamy na kolejne.

• V MASOWY BIEG ŚLADAMI BITWY POD ŁĘTOWNICĄ I ANDRZEJEWEM STOCZONEJ 12 i 13 WRZEŚNIA 1939 R.

• REGULAMIN

W ramach obchodów 82. Rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem w dniu 19 września 2021 r. (niedziela) odbędzie się V MASOWY BIEG ŚLADAMI BITWY POD ŁĘTOWNICĄ i ANDZRZEJEWEM.

Organizatorzy biegu:

1. Gmina Andrzejewo.
            2. Szkoła Podstawowa w Andrzejewie im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej

Sponsorzy biegu:

1. Wójt Gminy Andrzejewo.
            2. AGD Pasterski sp.j.
            3. Ogólne informacje organizatorów:

Biegi odbywać się będą w dwóch grupach podzielonych na kategorie:

• Grupa Pierwsza – Mieszkańcy Gminy Andrzejewo:

Kategoria – Uczniowie szkół podstawowych:

a) dziewczęta,

b) chłopcy.

Kategoria – Open:

1. kobiety,
            2. mężczyźni.

• Grupa Druga – Uczestnicy spoza Gminy Andrzejewo:

Kategoria – Uczniowie szkół podstawowych:

1. dziewczęta,
            2. chłopcy.

Kategoria Open:

1. kobiety,
            2. mężczyźni.

2. Trasa biegu około 6 km.

3. Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa w biegu może uczestniczyć max. 100 uczestników, a o możliwości startu decyduje kolejność zgłoszeń do których będą przypisywane numery startowe.

4. Zgłoszenia imienne uczestników przyjmowane będą od 13.09.2021 r. do wyczerpania numerów startowych, jednak nie później niż 16.09.2021r. w godz. 8-15 w sekretariacie Szkoły Podstawowej                             w Andrzejewie ul. Srebińska 12 A oraz pod numerem telefonów:

86 2 717 071 lub 504 941 211.

Uroczysty start biegu - 19 września 2021 r. godz. 9:15 w Łętownicy.

Przed startem odbędzie się o godz. 9:00 uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem w Łętownicy.

Meta na stadionie przy ul. A. Krzyckiego w Andrzejewie.

5. Nagrody:

a) Grupa pierwsza: w każdej kategorii:

- I miejsce puchar i bon finansowy w wysokości 300 zł.

- II miejsce puchar i bon finansowy w wysokości 200 zł.

- III miejsce puchar i bon finansowy w wysokości 100 zł.

b) Grupa druga: w każdej kategorii:

- I miejsce puchar i bon finansowy 300 zł.

c) najmłodszy uczestnik/uczestniczka biegu otrzyma nagrodę.

c) wszyscy uczestnicy biegu otrzymują pamiątkowe medale.

• Inauguracja roku przedszkolnego 2021/2022

• „Do przedszkola co dzień rano idę z tatą albo z mamą,
            w szatni daję im całusa i do sali szybko ruszam.
            Przedszkolaczek to jest zuch, zuch nie byle jaki,
            do przedszkola raz i dwa idą przedszkolaki.”

„Inauguracja roku przedszkolnego”

Dnia 31 sierpnia  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego 2021/2022.

Pan Dyrektor Wojciech Strzeszewski, Pani Wójt Beata Ponichtera oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Natalia Wyszomirska, z  radością powitali wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli przedszkola.

Wraz z nowym rokiem szkolnym część naszych przedszkolaków awansowała do starszych grup, aby tam po wakacjach przywitać się ze swoimi długo niewidzianymi kolegami, koleżankami i Paniami. Szczególnie ciepło witamy  dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz nowe Panie, które podjęły prace w naszej placówce.

W bieżącym roku szkolnym do sześciu grup uczęszcza łącznie 120 dzieci.  W podróż po Krainie Wiedzy wyruszą:

- „ Sówki”- opiekunem 3- latków jest Pani Joanna Gwardiak,

- „ Krasnoludki ” ( 4- latki) , które poprowadzi Pani Bożena Kotomska.

- Opiekunem grupy 5 -latków będą Pani Monika Kulesza („Pszczółki”)  oraz Pani Ewa Warszawin ( „ Biedronki” ).

- Wychowawcami dwóch oddziałów przedszkolnych zostały Pani Aldona Myśliwa i Marzena Pszczołowska.

Naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu, zaś  rodzicom - dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci.

Zapraszamy również do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.