• Wycieczka do Teatru Lalek i Aktora w Łomży

• 27.01.2023r. grupy przedszkolne 5-latki A i B oraz 4-latki pojechały, pod opieką nauczycieli do Teatru Lalek i Aktora w Łomży na spektakl, ,,Karius i Baktus ‘’. Dzieci były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz lalki. Nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na scenie teatru. Tytułowe postaci ,, Karius i Baktus ‘’, to para tajemniczych osobników żyjących w buzi chłopca o imieniu Marek. Spektakl w zabawny i zarazem pouczający sposób pokazał najmłodszym, jak bardzo ważne jest systematyczne mycie zębów. Gromkie brawa po spektaklu były dowodem na to, że sztuka teatralna spodobała się dzieciom. Po wyjściu z teatru dzieci udały się do Kościoła Ojców Kapucynów, gdzie podziwiały ruchomą Szopkę Betlejemską. Dzieci bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 23 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu uczniowie klas I A, I B oraz klasy III pamiętali o swoich Babciach i Dziadkach. Recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali piosenki. Na wstępie Pan Dyrektor Wojciech Strzeszewski przywitał wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków ciepłymi słowami oraz Panią Wójt Beatę Ponichterę i Przewodniczącą Rady Rodziców Natalię Wyszomirską.

Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, a następnie wręczyli własnoręcznie wykonane laurki. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Pan Dyrektor i Pani Wójt złożyli piękne życzenia Babciom i Dziadkom. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków!

Podziękowania składamy wszystkim rodzicom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Dziękuję

J. Zalewska

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

• Po pandemicznej przerwie, do kalendarza szkolnych uroczystości powrócił „Dzień Babci i Dziadka”. W tym roku, ta miła uroczystość odbyła się w piątek 20 stycznia.  W przededniu swojego święta, Seniorzy bardzo licznie zgromadzili się w naszej placówce, by wraz z wnukami miło spędzić czas. Gości serdecznie powitał Pani Dyrektor Wojciech Strzeszewski, składając wszystkim zebranym najcieplejsze życzenia.  Następnie, w pięknie udekorowanej sali, poszczególne grupy prezentowały programy artystyczne. Były piosenki, wiersze, ludowy taniec i wiele, wiele ciepłych słów.

Po odśpiewaniu „100 lat”, dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki, a następnie zaproszono gości do wykonania pamiątkowych fotografii.

Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Twarze starszych osób promieniały, a w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobro, ciepło, wrażliwość, doświadczenie oraz życiową mądrość, którymi dzielą się z najbliższymi i życzymy im dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim Rodzicom zaangażowanym w organizację uroczystości.

• Jasełka w kościele

• W niedzielne przedpołudnie, w naszej andrzejewskiej świątyni, wystąpili młodzi artyści z oddziału przedszkolnego, którzy pod okiem pani Ewy Warszawin i Pani Moniki Kuleszy, wystawili jasełka.

Dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” zaprezentowały historię narodzin Jezusa. Sześciolatki z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role wcielając się w biblijne postacie, tańczyły, śpiewały wesołe pastorałki oraz tradycyjne polskie kolędy. Przekaz jasełek wzmocniły efektowne przebrania, klimatyczne wnętrze naszego kościoła oraz drewniana stajenka, która posłużyła jako tło przestawienia. Spektakl był magiczny i radosny, niczym Boże Narodzenie.

Występ przed tak liczną publicznością jest nie lada wyzwaniem. Dzieci były przygotowane i

świetnie

odegrały swoje role, a zgromadzeni wierni, długo oklaskiwali młodych aktorów!

Słowa uznania oraz serdeczne podziękowanie za wzruszające przeżycia złożył dzieciom ksiądz proboszcz dr Jerzy Kruszewski i nagrodził dzieci słodkimi upominkami.

Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam przygotować występ przedszkolaków, będący naprawdę dużym i wymagającym przygotowań przedsięwzięciem. Jesteśmy także wdzięczni księdzu proboszczowi oraz ks. Andrzejowi za gościnność i możliwość wspólnego kolędowania z wiernymi naszej parafii.

• Teatr dla wszystkich

•

Szkolna grupa teatralna „W kolorze słów” przygotowała tym razem przedstawienie dla przedszkolaków   pod tytułem „Czerwony Kapturek i magiczne słowa”. Najmłodsi widzowie śledzili  losy małej dziewczynki w  czerwonym nakryciu głowy, babci, wilka, gajowego i mieszkańców lasu towarzyszących głównej bohaterce w drodze do babci. Nasi milusińscy poznali znaczenie słów, które na co dzień stanowią wyraz kultury osobistej, szacunku i chęci współtworzenia z innymi ludźmi przestrzeni wsparcia, zrozumienia i  radości płynącej z dostrzegania w drugim człowieku dopełnienie  własnego życia.

Działanie przeprowadzono w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym uczestniczy Biblioteka Szkolna.