• BAL KARNAWALOWY

• Karnawał to wspaniały okres balów, czas radości i zabawy zarówno dla dorosłych jak i tych najmłodszych. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą zabawy, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. 09.02.2023r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Rodzice przygotowali dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Podczas tego wydarzenia dzieci przebrały się za znane i lubiane postacie bajkowe i wyglądały inaczej niż zwykle. Na balu pojawiły się księżniczki, Spider-Man, wróżki, policjant, strażacy, marynarz i wiele innych. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich bohaterów, a dzieci rozpoznać było bardzo trudno. Podczas balu odbywały się różnorodne zabawy taneczne, które przysporzyły wiele radości najmłodszym. Tańcom towarzyszyły różne konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. Na tą wyjątkową okazję Rada Rodziców zaprosiła do przedszkola animatora. Członkowie ,, Mega Frajdy” poprowadzili całe wydarzenie. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci było: malowanie tatuaży, skręcanie baloników, pokaz wielkich baniek mydlanych. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości. Za przygotowanie balu odpowiedzialna była p. Bożena Kotomska. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla swoich pociech. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć .

• Szkolny konkurs ortograficzny

• 31 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Andrzejewie odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klasy II a, II b oraz III pod hasłem „Mistrz Ortografii”. Konkurs miał na celu sprawdzenie opanowania zasad ortograficznych i posługiwania się nimi w praktyce, kształtowanie czujności ortograficznej i wyrabiania nawyku poprawnego pisania. Za treść dyktanda odpowiedzialna była Pani A. Myśliwa i Pani J. Zalewska. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Pan Dyrektor Wojciech Strzeszewski.

„Mistrzem Ortografii”

w klasie II a została Lena Kołota, w klasie II b Zuzanna Dmochowska i w klasie III Julian Moczydłowski.

Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, iż uczniowie biorący udział w konkursie, doskonale przyswoili zasady ortografii i potrafią posługiwać się nimi w praktyce.
            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

J. Zalewska