• Wycieczka do Warszawy

• 22 stycznia 2024 r. dzieci sześcioletnie (grupa ,,A’’ i ,,B’’) pod opieką nauczycieli: Bożeny Kotomskiej, Bogumiły Bauer oraz rodziców, wyruszyły autokarem na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem było obejrzenie familijnego spektaklu baletowego ,,Dziadek do orzechów”. Jest to najsłynniejsze przedstawienie bożonarodzeniowe. Spektakl taneczno-baletowy z elementami magii oraz interakcji z widownią. Całość uzupełniają barwne kostiumy i wzruszająca ponadczasowa muzyka Piotra Czajkowskiego. Następnie dzieci spędziły miło czas w sali zabaw ,,Kolorado” korzystając ze wszystkich dostępnych atrakcji: ze zjeżdżalni tunelami, piłeczek znajdujących się w basenach, ścianki wspinaczkowej, trampoliny i wiele innych. Ostatnim punktem było zwiedzanie Ogrodu Świateł z motywem smerfów w Powsinie. Podczas zwiedzana dzieci przeniosły się do bajkowego świata kreskówkowych bohaterów z czasów kultowej wieczorynki pt. ,,Smerfy”. Najmłodsi podziwiali ekspozycje świetlne, przepiękne kolorowe lampiony, przechodzili przez tunele świateł i rozwiązywali zagadki o Smerfach. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Na koniec uczestnicy wycieczki zjedli posiłek w McDonald’s. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.

• Bal karnawałowy w przedszkolu

• 11 stycznia 2024r. w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Andrzejewie odbył się bal karnawałowy z prawdziwego zdarzenia! Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez dzieci. Podczas tego wydarzenia dzieci wcieliły się w kogoś innego, przebierając się za znaną i lubianą postać bajkową. Na tę wyjątkową okazję Rada Rodziców zaprosiła do przedszkola animatora. Członkowie ,,Mega Frajdy” poprowadzili całe wydarzenie. Bal karnawałowy dostarczył wiele pozytywnych emocji i przeżyć dzieciom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmików.

• Jasełka w przedszkolu

• Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowywane przez 6- latków pod opieką nauczycieli. W tym roku jasełka odbyły się w późniejszym terminie, ponieważ dzieci przed Wigilią były chore. 05.01.2024 r. odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt.,, Bóg się rodzi….”. Zostały przygotowane przez sześciolatków z grupy A i B pod opieką p. Bożeny Kotomskiej i p. Bogumiły Bauer. O godz. 11:00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Dyrektor Szkoły Wojciech Strzeszewski, zaproszeni goście: Pani Wójt – Beata Urszula Ponichtera, Sekretarz Gminy - Robert Rosiak, rodzice oraz młodsze grupy przedszkolne 3-4-5 latki. Po przedstawieniu jasełkowym, młodsze grupy przedszkolne zaśpiewały kolędy i pastorałki przygotowane przez wychowawców grup. Na zakończenie grupa przedszkolaków uczęszczająca na zajęcia taneczne wykonała taniec ,, Fall on me ‘’. Choreografię przygotowała p. Kinga Pochmara.