• Dzień Ziemi

• 24 kwietnia 2023 r. dzieci z przedszkola obchodziły Dzień Ziemi. Na początku obejrzały prezentację na temat zagrożeń, na jakie narażona jest nasza planeta i poznały niektóre sposoby ich zapobiegania. Zapoznały się z kodeksem „Młodego ekologa”. Następnie uczyły się prawidłowej segregacji śmieci na materiale poglądowym. Trzeba przyznać, że świetnie sobie z tym zadaniem poradziły. Potem wykonały tematyczne prace plastyczne. Na koniec udały się na plac zabaw i wzięły udział w akcji „Sprzątamy świat”.

• KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

• Dnia 20.04.2023r. w Szkole Podstawowej im.18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Moja rodzina”. Wzięło w nim udział 21 uczniów z kl. I - III. Każdy z uczestników indywidualnie prezentował  swoje zdolności wokalne.

Wykonawców oceniało jury w składzie: dyrektor - fundator nagród p. Wojciech Strzeszewski, nauczyciel muzyki  p. Tadeusz Stańczyk i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej p. Barbara Ołdakowska. Brano pod uwagę: warsztat muzyczny - walory wokalne uczniów, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury miało nie lada wyzwanie, bowiem wszyscy wykonawcy pięknie się zaprezentowali.               W rezultacie przyznano osiem nagród.

I miejsce zajęła Julia Szczepańska z kl. II b

II miejsce „ ex aequo” zajęły 3 osoby: osoby: Sonia Wyszomirska z kl. III, Zuzanna Zalewska z kl. I b i Grzegorz Murawski z kl. II b

III miejsce zajęła Malwina Cygan z kl. I b

Wyróżnienia przyznano: Zuzannie Dmochowskiej z kl. II b, Amelii Kuleszy z kl. II b  i Amelii Majewskiej z kl. III.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody.

Naszym Małym Wykonawcom dziękujemy i gratulujemy występów.

Rodzicom gratulujemy tak zdolnych Pociech!

Zapraszamy do udziału w różnorodnych konkursach, jakie mają miejsce w naszej szkole.

Barbara Ołdakowska

• Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w Szachach

• 1 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego w Szachach, gdzie zdobyli 5 medali: Aniela Sutkowska I miejsce w kat. D15, Alicja Świerżyńska II miejsce w kat. D15, Aleksander Sutkowski II miejsce w kat. C11, w kat. C13 I miejsce Adrian Zaremba(zwycięzca całego turnieju), w kat. C15 Marcin Majewski miejsce III.

Po zakończeniu turnieju nastąpiło podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych w szachach w roku szkolnym 2022/2023. Z dumą informujemy, że nasi uczniowie w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży, w cyklu trzech turniejów Powiatowych Rozgrywek SZS, zdobyli aż 7 nagród indywidualnych. W kategorii D15 – I miejsce Aniela Sutkowska, II miejsce Alicja Świerżyńska, w kategoriiC13 – I miejsce Adrian Zaremba, II miejsce Witold Przychodzeń, III miejsce Jakub Szaflicki, w kategorii C15 – II miejsce Marcin Majewski, III miejsce Michał Ogonowski. Gratulujemy naszym sportowcom i trenerom. W zakończonym sezonie godnie reprezentowaliście szkołę. Dziękujemy Wam za ciężką pracę, wysiłek, walkę i zaangażowanie .