• Piękny, zwycięski występ uczniów z klasy IV w XXXI Festiwalu Piosenki o Zdrowiu ❤️❤️❤️  🤩
          • Piękny, zwycięski występ uczniów z klasy IV w XXXI Festiwalu Piosenki o Zdrowiu ❤️❤️❤️ 🤩

Wspaniali uczniowie w składzie: Julia Biała, Maja Cholewicka, Hubert Godlewski, Nina Koc, Amelia Majewska, Julian Moczydłowski, Zuzanna Sokołowska, Szymon Szaflicki, Sonia Wyszomirska, Bartłomiej Zaremba będą reprezentować powiat ostrowski w wojewódzkim etapie konkursu w kategorii klas I-V w Siedlcach.

Gratulujemy i trzymamy kciuki

• Wycieczka klas 3a i 3b do Białowieży

• W dniu 9 maja 2024 r. klasa 3a i 3b wraz ze swymi wychowawcami p. Barbarą Ołdakowska i p. Wiolettą Ogrodnik wybrały się na wycieczkę do Hajnówki i Białowieży. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie cerkwi w Hajnówce. Następnie zwiedzaliśmy Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie zobaczyliśmy nie tylko okazałe żubry, ale też żubronie, koniki polskie, rysie, wilki i jelenie w ich naturalnym środowisku. Kolejnym punktem był spacer Szlakiem Dębów Królewskich, podczas którego obserwowaliśmy piękny krajobraz i podziwialiśmy pomniki przyrody. Potem udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, gdzie oglądaliśmy ekspozycje przedstawiającą leśne zwierzęta występujące niegdyś w Puszczy Białowieskiej. W muzeum obejrzeliśmy film o tym, jak zwierzęta zachowują się w poszczególnych porach roku. Po zakończeniu wszystkich atrakcji zjedliśmy pyszny obiad i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Dziękujemy p. Ewelinie Żebrowskiej za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

• "NOC WRAŻEŃ" - AKCJA NOCOWANIA

• W piątek 26 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 1-3 mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w nocowaniu organizowanym w naszej szkole pod hasłem „NOC WRAŻEŃ”. Akcja „nocowania” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodszych członków szkolnej społeczności. Jest to czas budowania więzi między jej uczestnikami, integracji i wspólnej zabawy, mającej na celu pokazanie dzieciom, że szkoła nie musi kojarzyć się tylko z obowiązkami, ale także przyjemnością.

Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy w piątek o godzinie 18.00 od zbiórki i omówienia zasad obowiązujących podczas nocowania. Następnie po pożegnaniu rodziców, przystąpiliśmy do przygotowania sal lekcyjnych do snu. Kolejnym punktem naszego programu było wspólnie wysłuchanie czytanej bajki, ucharakteryzowanie przedstawiciela klasy na księżniczkę i narysowanie jej portretu.

Następie uczniowie mieli możliwość zagrać mecz piłki nożnej, wziąć udział w wyścigach w workach, z woreczkiem na głowie czy przeciąganiu liny. Wśród dziewczynek ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, włosów i zaplatanie kolorowych warkoczy.

Później wspólnie obejrzeliśmy film i zjedliśmy popcorn przygotowany przez rodziców. Po filmie bawiliśmy się podczas dyskoteki, a kolejne grupy udawały się wraz z panią Sylwią na podchody, by ostatecznie odnaleźć skarb ukryty gdzieś na terenie szkoły.

Pośród wszystkich atrakcji znaleźliśmy oczywiście czas na wspólne śniadanie. Puste talerze po kanapkach, gofrach i naleśnikach świadczyły o tym, że każdemu smakowało.

Serdecznie dziękujemy rodzicom zaangażowanym w całą akcję: p. Justynie Cygan, p. Ewelinie Żebrowskiej, p. Milenie Kraszewskiej, p. Joannie Godlewskiej, p. Katarzynie Polak, p. Edycie Zagrobie. Wielkie dzięki za pomoc w opiece nad uczestnikami nocowania i przygotowanie pysznych posiłków.

Sylwia Kiempista

Ewa Warszawin