• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Oddziałach Przedszkolnych

• „W kolejny rejs dziś wypływamy,
            szkoła na nas czeka.

Chcemy się uczyć,

by wyrosnąć na mądrego człowieka”

W czwartek 22.06.2023 r. sześciolatki z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” pożegnały się z przedszkolem. Cztery lata wspólnych zabaw i zajęć szybko minęły. Nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice oraz młodsze przedszkolaki.

Program artystyczny pt. ,,WYRUSZAMY W NOWY REJS…” przygotowany przez p. Ewę Warszawin i p. Monikę Kuleszę specjalnie na tę okazję, wprowadził zgromadzonych w wakacyjny nastrój. ,,Załoga wilków morskich” podczas teatralnego rejsu przedstawiła swoje wakacyjne marzenia, przywołała przedszkolne wspomnienia i podziękowała za trud włożony w wychowanie. Występy poprzedziły pokazy umiejętności tanecznych 4,5,6, i 7 - latków. Na koniec przedszkolacy odchodzący do szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

Kolejni absolwenci przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

• Wycieczka do Białegostoku

• 15 czerwca 2023 roku pięciolatki( grupa ,, A’’ i ,,B’’) pod opieką nauczycieli: Bożeny Kotomskiej, Bogumiły Bauer oraz rodziców wyruszyły autokarem na wycieczkę do Białegostoku. Niezwykłą przygodę rozpoczęły od zwiedzania Jurajskiego Parku Dinozaurów w Jurowcach. Wędrując ścieżkami przez park, widziały modele dinozaurów, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Następnie spacerowały ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, przy której rozlokowano powiększone modele grzybów oraz modele owadów wzbogacone stosownymi opisami przyrodniczymi. Ponadto na terenie farmy dzieci miały możliwość pograć w unihokeja, w szachy, pobawić się w labiryncie oraz skorzystać z trampoliny. Odwiedziły także park linowy. Kolejnym punktem wycieczki była sala zabaw w ,,Fabryce Misia”. Było to miejsce niesamowitych atrakcji dla dzieci m.in.: karuzele, tory przeszkód, trampoliny, kredowa tablica, zjeżdżalnie, automaty zręcznościowe oraz zabawy z animatorami. W Fabryce przedszkolaki robiły eksperymenty, które dostarczyły im dużo emocji i radości podczas ich wykonywania. Na koniec uczestnicy wycieczki zjedli posiłek się w McDonaldzie. Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone i szczęśliwe. Podziękowania składamy rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.

• Gra terenowa „Odkrywamy tajemnice lasu”

• W czwartek 1 czerwca uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w grze terenowej „Odkrywamy tajemnice lasu”. Impreza odbyła się na terenach leśnych w gminie Szulborze Wielkie. Dla młodzieży przygotowano 12 zadań, których treść została umieszczona w skrytkach. Młodzież podzielona na sześć drużyn, pod opieką nauczycieli, zmagała się rozpoznawaniem drzew i krzewów, tropów zwierząt, roślin chronionych i zielnych. Musiała poradzić sobie również z orientacją mapy, określeniem wieku drzewa, badaniem pH gleby i wykazać się wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Wszyscy doskonale się bawili i chłonęli wiedzę o lesie wszystkimi możliwymi zmysłami. Na zakończenie zorganizowane zostało ognisko, podczas którego zostały wręczone upominki dla wszystkich uczestników gry.