• Zaproszenie!!!
     • Zaproszenie!!!

     • Serdecznie zapraszamy na finały rozgrywek w tenisie stołowym i w halowej piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Andrzejewo.

      Początek rozgrywek dnia 08.02.2019 r. (piątek) o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Andrzejewie przy ul. Srebińskiej 12a.

      Finały rozgrywane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

      - do lat 12,

      - do lat 16.

      Wręczenie medali i pucharów przewidziane jest o godz. 13.30.

       

    • XII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
     • XII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

     •  

      W dniu 17 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie odbył się XII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Patronat nad festiwalem objęli: Starosta Powiatu Ostrowskiego Zbigniew Chrupek, Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie Wojciech Strzeszewski. Patronat honorowy objął ks. dr Jerzy Kruszewski – proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Andrzejewie.
      Cele konkursu to:
      - popularyzowanie bogactwa kolęd i piosenek związanych z Bożym Narodzeniem stanowiących dziedzictwo narodowej kultury,
      - rozwijanie zdolności muzyczno – wokalnych wśród dzieci i młodzieży oraz podnoszenie poziomu ich ogólnej wiedzy estetycznej i potrzeb kulturalnych,
      - promocja utalentowanych dzieci i młodzieży powiatu ostrowskiego.
      Uroczystość swoją obecnością uświetnili Józef Rostkowski – Wicestarosta ostrowski oraz Beata Urszula Ponichtera Wójt Gminy Andrzejewo.

      Przesłuchania konkursowe odbywały się pod kierunkiem jury w składzie:
      - przewodniczący: Zbigniew Chajęcki – muzyk, organista
      - członkowie: ksiądz dr Jerzy Kruszewski – proboszcz parafii Andrzejewo oraz Jarosław Pszczołowski – muzyk, organista.
      Do konkursu zgłosiło się 44 podmioty ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ogólna liczba uczestników – 282 uczniów.
      Najlepszymi okazali się:
      Kategoria: soliści szkoły podstawowe klasy IV - VIII
      I miejsce: Karolina Dawid ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
      II miejsce: Julia Wujkowska ze Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce
      III miejsce: Dominika Deptuła ze Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej
      Wyróżnienie: Krystian Barszcz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Małkini Górnej
      Kategoria: zespoły szkoły podstawowe klasy IV - VIII
      II miejsce: zespół WIOLINKI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej
      III miejsce: zespół SEKUNDA ze Szkoły Podstawowej w Glinie
      III miejsce: zespół GRAZIOSO ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
      Wyróżnienie: zespół ze Szkoły Podstawowej w Ołdakach - Polonii
      Kategoria: soliści gimnazjum
      I miejsce: Jadwiga Danelczyk z Gimnazjum nr 4 w Ostrowi Maz.
      II miejsce: Ewelina Polak ze Szkoły Podstawowej w Andrzejewie
      III miejsce: Adrianna Amelia Michalec ze Szkoły Podstawowej w Szulborzu Wielkim

      Kategoria: zespoły wokalne gimnazjum
      I miejsce: Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Andrzejewie
      II miejsce: Zespół NASTOLATKI ze szkoły w Bogutach - Piankach
      III miejsce: APPASSIONATA ze Szkoły Podstawowej Ne 1 w Ostrowi Maz.
      Kategoria: soliści szkoły ponadgimnazjalne
      I miejsce: Joanna Białkowska z Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowi Maz.
      II miejsce: Kinga Wróblewska z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej
      Kategoria: zespoły wokalne szkoły ponadgimnazjalne
      I miejsce: zespół KOPERNICZEK z Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowi Mazowieckiej
      II miejsce: EKONOMIK z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
      III miejsce: CHÓR SZKOLNY z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej

      Fundatorem cennych nagród był Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Chrupek.
      Na zakończenie wszyscy uczestnicy i goście skorzystali z poczęstunku ufundowanego przez Wójta Gminy Andrzejewo.
      Zaproszeni goście pogratulowali najlepszym, a Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie Pan Wojciech Strzeszewski podziękował uczestnikom, opiekunom i fundatorom nagród oraz zaprosił na kolejną XIII edycję festiwalu za rok.
      Amelia Andryszczyk Malwina Suska

      zdjęcia

    • Jasełka_klasy_I-III
     • Jasełka_klasy_I-III

     • W Naszej Szkole dało się już dzisiaj poczuć atmosferę Świąt. A to za sprawą Jasełek przygotowanych przez starszych uczniów dla maluchów z oddziałów przedszkolnych. Dzieci przypomniały historię Narodzenia Pańskiego przeplatając ją pastorałkami i tańcem. Występy wywołały mnóstwo pięknych emocji. Po przedstawieniu Pan Dyrektor Wojciech Strzeszewski, Pani Wójt Beata Ponichtera oraz Ksiądz Marek złożyli przybyłym życzenia świąteczne. Na koniec była pora na tradycyjne dzielenie się opłatkiem.

      galeria zdjęć

       

    • Mikołajki 2018
     • Mikołajki 2018

     • My już wiemy, gdzie są najgrzeczniejsze dzieci na świecie! Chodzą do naszego przedszkola i szkoły! Są takie grzeczne, że w czwartek odwiedził je święty Mikołaj i obdarował wspaniałymi prezentami.

      Święty Mikołaju wróć do nas za rok!     zdjęcia

       

    • Sukces naszego ucznia w konkursie Kolorowa Niepodległa
     • Sukces naszego ucznia w konkursie Kolorowa Niepodległa

     • W piątek 30 listopada 2018 r. w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie odbył się finał konkursu „Kolorowa Niepodległa”.

      W uroczystej gali wzięli udział uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami lub rodzicami. Zwycięzcy otrzymali nagrody specjalne (w zależności od miejsca: słuchawki, głośnik, tablet i najnowszą grę IPN „Niepodległa”), a wszystkim dzieciom i szkołom biorącym udział w konkursie wręczono upominki związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości (m.in. puzzle, pakiety promocyjne). Młodzi artyści mogli podziwiać wszystkie nadesłane prace oglądając, sprawiło to im wielką radość. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i słodkim poczęstunkiem.

      Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów. Wpłynęło bardzo dużo prac i wszystkie spełniały cele konkursu oraz wyróżniały się oryginalnością, samodzielnością i wartością merytoryczną, reprezentując przy tym wysoki poziom plastyczny. Wyłonienie laureatów było ogromnym wyzwaniem.

      W konkursie wzięło udział 138 uczniów z 21 szkół z Warszawy i województwa mazowieckiego.

      Wśród nagrodzonych znalazł się Paweł Wyszomirski, lat 8, SP w Andrzejewie, tytuł pracy „Nasza Niepodległa”
      Gratulujemy! Jesteśmy bardzo dumni!

       

     • Ogłoszenie

     •     We wtorek 11 grudnia, w budynku Szkoły Podstawowej przy ulicy Warszawskiej będzie można zrobić zdjęcia szkolne (do dokumentów, grupowe, klasowe itd.) Szczególnie prosimy Rodziców uczniów klasy pierwszej o wykonanie fotografii niezbędnych do wydania legitymacji szkolnych.

      Z A P R A S Z A M Y ! ! !

    • Ślubowanie Klasy Pierwszej
     • Ślubowanie Klasy Pierwszej

     • Dwudziestego dziewiątego października oficjalnie w rzesze braci szkolnej przyjęci zostali pierwszacy! Nieco zdenerwowani przedstawili program artystyczny a następnie uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły przyjął od nich Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie pan Wojciech Strzeszewski. Na koniec Najmłodsi z naszej społeczności szkolnej otrzymali upominki od pani Elżbiety Skłodowskiej wiceprezes zarządu Skłodowscy Spółka Jawna.

      galeria zdjęć

    • Udział naszych uczniów w uroczystościach z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół SIGiE w Ostrołęce
     • Udział naszych uczniów w uroczystościach z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół SIGiE w Ostrołęce

     • W dniu 15 listopada 2018 r. w kościele pw. św. Wojciecha w Ostrołęce (Wojciechowicach) i w siedzibie Zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięli w nim udział dzieci, młodzież i dorośli reprezentujący poszczególne szkoły, zakłady pracy i instytucje z różnych stron naszego kraju: Pomorza, Podlasia, Lubelszczyzny, Mazowsza, Warmii i Mazur oraz ze Śląska i z Małopolski.  Cieszymy się, że nasza kolejna uroczystość została uznana jako wartościowe spotkanie przyczyniające się do kształtowania postaw patriotycznych współczesnych Polaków. Podczas uroczystości miało też miejsce wręczenie odznaczenia Stowarzyszeniu Inicjatyw Gospodarczych i Edukacyjnych im. Karola Adamieckiego – medalu „Za wybitne zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego” przyznane przez Zarząd Główny Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Ze szczególną uwagą i zainteresowaniem zostały wysłuchane utwory zagrane na akordeonie przez Laureata XV Edycji Wyróżnienia NARODOWI I OJCZYŹNIE – Witolda Krukowskiego, który jest jednocześnie ich kompozytorem. Nasz Laureat docenił m.in. występy artystyczne uczniów i nauczycieli biorących udział w spotkaniu, jak również cieszył się z prac nadesłanych na konkurs plastyczny na temat: „Obrazy w polskiej pieśni patriotycznej związanej z odzyskaniem niepodległości przez Polskę” oraz z tego, że osobiście mógł jego zwycięzcom wręczyć pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Uroczystość zakończył koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie pod kierunkiem płk. Franciszka Józefa Bieganowskiego. galeria zdjęć

    • Wieczornica z okazji Odzyskania NIepodległości przez Polskę
     • Wieczornica z okazji Odzyskania NIepodległości przez Polskę

     • Dnia 8 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Andrzejewie odbyły się uroczystości z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zaprosili publiczność spektaklu „Nasi przodkowie dla Niepodległej” w wizualno- muzyczną podróż przez wydarzenia, które budowały naszą narodową tożsamość i cementowały wiarę w to, że wolność jest wartością, o którą nieprzerwanie warto walczyć. Następnie dzieci z klas II i III oraz chór szkolny zaprezentowały wiązankę pieśni i wierszy patriotycznych. Podczas wieczornicy podsumowano konkurs „Nasi przodkowie dla Niepodległej”. Na zakończenie mogliśmy usłyszeć montaż słowno- muzyczny w wykonaniu Klubu Seniora z Andrzejewa i recytacje wierszy poetki Renaty Odorczuk. galeria zdjęć

    • Sukcesy naszych uczniów
     • Sukcesy naszych uczniów

     • W sobotę 10.11.2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów zorganizowanych przez Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Uczniowie naszej Szkoły osiągnęli w nich bardzo dobre wyniki:
      Lidia Wojciechowska z klasy IIa zdobyła pierwsze miejsce w "Festiwalu Piosenki Patriotycznej - Jest takie miejsce..." w kategorii klas I-III, w kategorii klas gimnazjalnych Ewelina Polak z klasy IIIb zdobyła wyróżnienie,
      Witold Przychodzeń z klasy I zdobył III miejsce w konkursie plastycznym "Krajobraz ojczyzny", w tym samym konkursie wyróżnienie zdobyła Natalia Tułowiecka z klasy IIb,
      Paweł Wyszomirski z klasy II zdobył wyróżnienie w konkursie recytatorskim "A to Polska właśnie".
      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

       

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

     • W naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Ponadto wykonywały prace plastyczne na konkurs w ramach projektu edukacyjnego „Szkolne Przygody z Gangiem Słodziaków”, a przede wszystkim słuchały przygód Słodziaków.

      galeria zdjęć