• Sprzątanie Świata - Polska 2021
     • Sprzątanie Świata - Polska 2021

     • W dniu 20 września (poniedziałek) nasza szkoła weźmie udział w 28 edycji „Sprzątanie Świata -  Polska 2021”.

      Tegoroczne hasło akcji to „Myślę, więc nie śmiecę!”

      Celem tegorocznej edycji „Sprzątanie świata - Polska 2021”, jest podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

      Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

    • Spotkanie z Policjantem
     • Spotkanie z Policjantem

     • W środę 15 września 2021r. na plac przedszkolny w Andrzejewie zajechał radiowóz. Wysiadł z niego niezwykły gość, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżył dzieciom specyfikę pracy policjanta.

      Głównym celem spotkania było przybliżenie maluchom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze . Dzieci otrzymały również wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Pan policjant przypomniał również o korzyści płynącej z noszenia ubrań i tornistrów posiadających elementy odblaskowe.

      Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Funkcjonariusz pokazał nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby - wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci. Przedszkolaki zobaczyły m.in. prawdziwe policyjne kajdanki oraz mogły z bliska obejrzeć i posłuchać odgłosów wydawanych przez policyjny radiowóz.

      Tego typu spotkania mają niewątpliwie wpływ na podnoszenie poziomu świadomości dzieci na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

      Serdecznie dziękujemy panu policjantowi - mł.asp. Arturowi Dziwulskiemu za wspaniałe przeżycia, poświęcony czas oraz ciekawe spotkanie i czekamy na kolejne.

     • V MASOWY BIEG ŚLADAMI BITWY POD ŁĘTOWNICĄ I ANDRZEJEWEM STOCZONEJ 12 i 13 WRZEŚNIA 1939 R.

     • REGULAMIN

      W ramach obchodów 82. Rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem w dniu 19 września 2021 r. (niedziela) odbędzie się V MASOWY BIEG ŚLADAMI BITWY POD ŁĘTOWNICĄ i ANDZRZEJEWEM.

      Organizatorzy biegu:

      1. Gmina Andrzejewo.
      2. Szkoła Podstawowa w Andrzejewie im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej

      Sponsorzy biegu:

      1. Wójt Gminy Andrzejewo.
      2. AGD Pasterski sp.j.
      3. Ogólne informacje organizatorów:

      Biegi odbywać się będą w dwóch grupach podzielonych na kategorie:

       

      • Grupa Pierwsza – Mieszkańcy Gminy Andrzejewo:

      Kategoria – Uczniowie szkół podstawowych:

      a) dziewczęta,

      b) chłopcy.

      Kategoria – Open:

      1. kobiety,
      2. mężczyźni.

       

      • Grupa Druga – Uczestnicy spoza Gminy Andrzejewo:

                      Kategoria – Uczniowie szkół podstawowych:

      1. dziewczęta,
      2. chłopcy.

      Kategoria Open:

      1. kobiety,
      2. mężczyźni.

                      2. Trasa biegu około 6 km.

      3. Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa w biegu może uczestniczyć max. 100 uczestników, a o możliwości startu decyduje kolejność zgłoszeń do których będą przypisywane numery startowe.

      4. Zgłoszenia imienne uczestników przyjmowane będą od 13.09.2021 r. do wyczerpania numerów startowych, jednak nie później niż 16.09.2021r. w godz. 8-15 w sekretariacie Szkoły Podstawowej                             w Andrzejewie ul. Srebińska 12 A oraz pod numerem telefonów:

      86 2 717 071 lub 504 941 211.

       

      Uroczysty start biegu - 19 września 2021 r. godz. 9:15 w Łętownicy.

      Przed startem odbędzie się o godz. 9:00 uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem w Łętownicy.

      Meta na stadionie przy ul. A. Krzyckiego w Andrzejewie.

                     5. Nagrody:

                         a) Grupa pierwsza: w każdej kategorii:

                          - I miejsce puchar i bon finansowy w wysokości 300 zł.

                          - II miejsce puchar i bon finansowy w wysokości 200 zł.

                          - III miejsce puchar i bon finansowy w wysokości 100 zł.

                          b) Grupa druga: w każdej kategorii:

                           - I miejsce puchar i bon finansowy 300 zł.

                          c) najmłodszy uczestnik/uczestniczka biegu otrzyma nagrodę.

                          c) wszyscy uczestnicy biegu otrzymują pamiątkowe medale.

       

      Ze sportowym pozdrowieniem

    • Inauguracja roku przedszkolnego 2021/2022
     • Inauguracja roku przedszkolnego 2021/2022

     • „Do przedszkola co dzień rano idę z tatą albo z mamą,
      w szatni daję im całusa i do sali szybko ruszam.
      Przedszkolaczek to jest zuch, zuch nie byle jaki,
      do przedszkola raz i dwa idą przedszkolaki.”

      „Inauguracja roku przedszkolnego”

      Dnia 31 sierpnia  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego 2021/2022.

      Pan Dyrektor Wojciech Strzeszewski, Pani Wójt Beata Ponichtera oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Natalia Wyszomirska, z  radością powitali wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli przedszkola.

      Wraz z nowym rokiem szkolnym część naszych przedszkolaków awansowała do starszych grup, aby tam po wakacjach przywitać się ze swoimi długo niewidzianymi kolegami, koleżankami i Paniami. Szczególnie ciepło witamy  dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz nowe Panie, które podjęły prace w naszej placówce.

      W bieżącym roku szkolnym do sześciu grup uczęszcza łącznie 120 dzieci.  W podróż po Krainie Wiedzy wyruszą:

      - „ Sówki”- opiekunem 3- latków jest Pani Joanna Gwardiak,

       - „ Krasnoludki ” ( 4- latki) , które poprowadzi Pani Bożena Kotomska.

      - Opiekunem grupy 5 -latków będą Pani Monika Kulesza („Pszczółki”)  oraz Pani Ewa Warszawin ( „ Biedronki” ).

      - Wychowawcami dwóch oddziałów przedszkolnych zostały Pani Aldona Myśliwa i Marzena Pszczołowska.

      Naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu, zaś  rodzicom - dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci.

      Zapraszamy również do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.

       

       

     • Zakończenie Roku Przedszkolnego 2020/2021

     • 🤍 Tegoroczni absolwenci pożegnali przedszkole 🤍

      A kiedy już dorosłym będziesz, niech Ci towarzyszy wszędzie pamięć tych dziecinnych lat i cały przedszkolny świat! 🤍

      24 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Było to pierwsze wspólne spotkanie od dłuższego czasu, bo ten rok jak i poprzedni upłynęły pod obostrzeniami związanymi z pandemią. Pan Dyrektor Wojciech Strzeszewski powitał wszystkich gości na czele z panią Wójt Beatą Ponichterą, rodziców i oczywiście wszystkie przedszkolaki, a szczególnie te, które kończą pierwszy etap edukacji. Najstarsza grupa - 27 absolwentów pożegnało się z przedszkolem i swoją wychowawczynią Panią Joanną Gwardiak występem artystycznym. Na pamiątkę wspólnych lat dzieci dostały Dyplomy Ukończenia Przedszkola oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców. Rozstaliśmy się życząc sobie udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji z przesłaniem dla naszych absolwentów na dalsze etapy edukacji

       „W plecaku ukryte są słowa…

      Gdy już wyruszysz w tę drogę,

       trzymaj je zawsze przy sobie:

      umiem, potrafię i mogę”

     • Wycieczka 3–latków do Warszawy

     • 22 czerwca 2021 r. grupa najmłodszych 3–latków ,"Krasnoludki" z Andrzejewa wraz z wychowawcą i rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Punktualnie o godz. 8.00 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do naszej stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w ZOO . Dzieci mogły zobaczyć wiele różnych egzotycznych gatunków zwierząt. Można było podziwiać: płazy, gady, ptaki i ssaki. Najmłodszym przedszkolakom najbardziej spodobały się ogromne słonie, dostojne żyrafy, oraz śmieszne małpki wesoło dokazujące na linach. Mieliśmy okazję posłuchać śpiewu małpki.

      Wizyta w ZOO to dla większości maluchów, ogromne przeżycie. Wspólne zwiedzanie ZOO wraz z rodzicami sprzyjało rozmowom, wymianie doświadczeń i integracji. Następnie zakupiliśmy bilety i podróżowaliśmy miejską komunikacją. Jechaliśmy tramwajem do Placu Bankowego. Ze stacji Metro Ratusz Arsenał pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki i zobaczyliśmy najwyższy budynek w Polsce. Kiedy już tak nacieszyliśmy oczy bryłą budynku Pałacu Kultury i Nauki, który mierzy 237 metrów wysokości , wyruszyliśmy w dalszą podróż. Ze stacji Świętokrzyska jechaliśmy drugą linią kolejki podziemnej i dojechaliśmy do Stadionu Narodowego. Ostatnim punktem programu wycieczki było obejrzenie Stadionu Narodowego PGE. Mieliśmy okazję poznać jak funkcjonuje komunikacja miejska w Warszawie. Mimo, że z nieba lał się żar i byliśmy bardzo zmęczeni, to nikt nie narzekał. Uważamy, że wycieczka rodzinna była bardzo udana. Zwiedziliśmy naszą stolicę. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mam nadzieję, iż ponownie wybierzemy się na wspólną wycieczkę w następnym roku szkolnym. Bardzo dziękuję rodzicom za wspólny wyjazd, czas i zaangażowanie.

      Bożena Kotomska

     • Grupa Krasnoludki z Punktu Przedszkolnego z Andrzejewa

     • Grupa Krasnoludki z Punktu Przedszkolnego z Andrzejewa wykonała zadania z Modułu VII ,,Złośliwość́, pokojowość́”. W oparciu o ilustracje przybliżyłam dzieciom, czym jest złośliwość i jak się czujemy kiedy ktoś nam dokucza ? Czy to jest dobre, czy złe i dlaczego? Pokój w naszej grupie- rozmowa z dziećmi, co można zrobić́, abyśmy wszyscy dobrze się czuli w grupie? Zabawa „Jaki/jaka jestem” - gestem i minami dzieci ilustrowały hasła: jestem wesoły, jestem smutny, jestem nieśmiały/nieśmiała. Wysłuchały bajki „O rybaku i złotej rybce”, J. i W. Grimm. Pokolorowały ,,Złotą rybkę̨” Obejrzały kilka odcinków dobranocki z dawnych lat - ,,Muminki” – poznały bohaterów bajki.

     • Pasowanie na przedszkolaka

     • 19 maja 2012 r. odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Na początku spotkania Dyrektor Szkoły Wojciech Strzeszewski powitał przybyłych gości: Wójta Gminy Andrzejewo Beatę Urszulę Ponichterę, Przewodnicząca Rady Rodziców Natalię Wyszomirską, rodziców i naszych najmłodszych przedszkolaków.

      Część artystyczną rozpoczęły sześciolatki od powitania najmłodszych dzieci. Następnie dzieci 3-letnie zaprezentowały swoje umiejętności, które do tej pory nabyły w przedszkolu. Zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze i zatańczyły taniec.  Grupa 3-latków przyjęła nazwę ,,Krasnoludki”. Bardzo ważnym punktem kulminacyjnym było składanie ,,Aktu ślubowania” przez dzieci i rodziców. Po złożonej obietnicy, Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania na przedszkolaka ,,czarodziejskim ołówkiem”. Nasze kochane 3-latki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

       

     • DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU W ANDRZEJEWIE – 2.06.2021 r.

     • W środę 2.06.2021 r. uroczyście obchodzony był Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Andrzejewie. Ten uroczysty, wesoły, słoneczny dzień rozpoczął Dyrektor Szkoły p. Wojciech Strzeszewski, prezentując program obchodów i składając dzieciakom najlepsze życzenia – dużo uśmiechów i wesołej zabawy. 

      Pośród wielu atrakcji czekających na dzieci tego dnia należy wyróżnić: 

      • Relaks w kontakcie ze stadem alpak, 
      • Korzystanie z dmuchanej zjeżdżalni i tuneli, 
      • Uczestnictwo w wielu zabawach sprawnościowych, torach przeszkód, wyścigach przygotowanych przez wychowawczynie na boisku przedszkolnym.  

      Miłym dopełnieniem tego dziecięcego święta były poczęstunki zorganizowane w grupach, dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i Trójek klasowych. Tego dnia było gwarnie, wesoło i radośnie! Dzieci wróciły do domów bardzo zadowolone.  Za wkład w organizację Dnia Dziecka serdeczne podziękowania składamy: 

      • Radzie Rodziców reprezentowanej przez p. Natalię Wyszomirską 
      • Pani Monice i Jakubowi Bauer, P. Marcie i Marcinowi Rydel za wypożyczenie zjeżdżalni i tunelu. 

      Dziękujemy też wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek w grupach i pomogli w opiece nad dziećmi. 

      Do zobaczenia za rok!!! 

     • Dzień Dziecka

     • Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień w roku, dlatego w naszej szkole tego dnia nie odbyły się tradycyjne zajęcia dydaktyczne. To święto postanowiliśmy spędzić na sportowo i nie tylko…

      Spotkaliśmy się na boisku szkolnym, gdzie Pan Dyrektor, w imieniu własnym
      i nauczycieli, złożył wszystkim uczniom życzenia. Tego dnia wszyscy uczestniczyli w grach
      i zabawach sportowych, takich jak: rzut piłką do kosza, rzut piłką lekarską, biegi, tor przeszkód, rzut do celu. Ponadto uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez wychowawców i brali udział w projekcji filmu „Rodzeństwo Willoughby” wyświetlanego na monitorze interaktywnym.

      Rodzice przygotowali dla wszystkich przekąskę w postaci grillowanych kiełbasek, ciasta i napojów – sponsorem poczęstunku byli: Rada Rodziców i Zakład Produkcji Wędlin „Marka” Irena Kowalczyk. Firma Skłodowski Spółka Jawna, jak co roku, ufundowała uczniom klasy pierwszej hot dogi, soki i upominki w postaci długopisów i kolorowanek. Najmłodsi otrzymali też książki „Pierwsze abecadło” wydane przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      Uczniowie klasy VIII wyjechali do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
      w Starym Lubiejewie w celu poznania oferty edukacyjnej tej placówki.

      W tym czasie obecni rodzice uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego na temat wsparcia dziecka po powrocie do nauczania stacjonarnego
      i zostali zapoznani z wynikami szkolnej ankiety diagnozującej problemy uczniów podczas nauki zdalnej.

      Obchody Dnia Dziecka były wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu po długim okresie nauki zdalnej.

      Za wspólną zabawę dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i sponsorom.

       

      Opracowały:

      Elżbieta Kamyczek

      Katarzyna Sutkowska

      Iwona Zubowicz