• Przedszkolny Rodzinny Kiermasz Świąteczny
          • Przedszkolny Rodzinny Kiermasz Świąteczny

          • 🎄  Przedszkolny Rodzinny Kiermasz Świąteczny to już tradycja w Oddziałach Przedszkolnych

            Gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, kiedy słychać już kolędy, a światełka wprawiają nas w świąteczny nastrój u nas nie może zabraknąć własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Przedszkolaki ze swoimi rodzicami wykonują stroiki i przekazują je na przedszkolny kiermasz. Pieniążki pozyskane z ich sprzedaży będą przekazane na zakup nowych zabawek dla przedszkolaków. We wtorek 20 grudnia sekretarz gminy pan Robert Rosiak dokonał oficjalnego otwarcia kiermaszu i ruszyła sprzedaż. Pan dyrektor Wojciech Strzeszewski wręczył wszystkim grupom i wychowawcom podziękowania za udział w kiermaszu. Pani Iwona Tymińska przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła wszystkim uczestnikom upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział, zaangażowanie i wsparcie naszej akcji.

            Wesołych Świąt! 🎄

        • Przedstawienie bożonarodzeniowe
          • Przedstawienie bożonarodzeniowe

          • W świąteczny klimat wprowadziły nas wspaniałe jasełka przygotowane przez klasy siódme pod bacznym okiem wychowawczyń, uswietnione występami chóru oraz obecnością szanownych gości: proboszcza naszej parafii ks Jerzego Kruszewskiego, wójt gminy Andrzejewo pani Beaty Ponichtery, dyrektor Banku Spółdzielczego w Andrzejewie pani Katarzyny Zalewskiej, sekretarza gminy Roberta Rosiaka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce pani Wioletty Wajszczyk, przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły pani Iwony Tymińskiej, a także rodziców, emerytowanych pracowników naszej szkoły, uczniów, grona pedagogicznego i pracowników obsługi.

            Swoim występem przypomnieli nam, że każdy może się zmienić i wieść lepsze życie.

        • Mikołajki w przedszkolu
          • Mikołajki w przedszkolu

          • 6 grudnia br. od samego rana w naszym przedszkolu panował świąteczny nastrój w oczekiwaniu na przyjazd Mikołaja. W tym roku również Mikołaj nie zawiódł i przybył do naszych dzieci ze swoimi pomocnikami Elfami. Przedszkolacy, by godnie przyjąć gościa, ubrali się na czerwono i założyli charakterystyczne czerwone czapki albo rogi renifera. Oczywiście Mikołaj nie przybył z pustymi rękami, ale z workami pełnymi prezentów. Obdarował wszystkich dzieci upominkami. W podziękowaniu, każda grupa zaśpiewała Mikołajowi piosenkę. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli spełnić w tym dniu marzenia dzieci, tj. rodzicom, a zwłaszcza Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc Mikołajowi.

        • Światowy Dzień Życzliwości w naszej szkole
          • Światowy Dzień Życzliwości w naszej szkole

          • Listopad to miesiąc w którym obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Bycie miłym, okazywanie dobra, ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. W naszej szkole z tej okazji nauczyciele witali uczniów przed klasą pytaniem: „Żółwik czy piątka?” Niby nic nadzwyczajnego. Zwykłe powitanie – żółwik, piątka, uścisk dłoni. Ale tak naprawdę to coś więcej, to kolejny krok do lepszej relacji z klasą. Samorząd Uczniowski rozniósł uczniom Życzliwą Pocztę i nagrodził upominkami najbardziej życzliwe osoby w klasach I-VIII. W tym roku byli to:

            klasa Ia – Gabriela Szabłowska

            klasa Ib – Jakub Sokołowski

            klasa IIa – Julia Zaręba

            klasa IIb – Malwina Cygan

            klasa IIIa – Liliana Kurant

            klasa IIIb – Julia Dąbkowska

            klasa IV – Amelia Majewska

            klasa V – Łucja Ołdakowska

            klasa VI – Kuba Wagner

            klasa VIIa – Maja Szymańska

            klasa VIIb – Maria Kotomska

            klasa VIII – Adrian Olszewski

            Zwycięzcom gratulujemy. Niech ten dzień będzie jutro, pojutrze i za tydzień. Życzliwie Was pozdrawiamy i życzymy obfitości w dawaniu dobroci i czerpaniu od innych.

        • Dzień Pluszowego Misia
          • Dzień Pluszowego Misia

          • We wtorek 28 listopada w Oddziałach Przedszkolnych uroczyście obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło ze sobą swojego ulubionego pluszaka – powiernika dziecięcych tajemnic, smutków i radości. Po wejściu do budynku czekała na dzieci niespodzianka – wszędzie były widoczne ślady. Tajemnica rozwiązała się, kiedy na salę podczas ogólnego spotkania wszystkich grup, wjechały trzy misie. Jeden na hulajnodze, drugi na rowerku a trzeci dumnie wkroczył i witał się ze wszystkimi dziećmi. Radość dzieci była przeogromna. Bardzo chętnie uczestniczyły one, we wszystkich zabawach prowadzonych przez misie przy piosenkach ,, Jadą , jadą misie”, ,, Pluszowy miś”, „Czeko- czeko –czekolada”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Wielką frajdę sprawiła im również zabawa polegająca na karmieniu misiów rybami. Wspólnie z misiami wykonywały różne ćwiczenia gimnastyczne. Dzieci podziękowały misiom za odwiedziny, śpiewając celowo przygotowaną dla nich piosenkę „Miś Przyjaciel”. Na zakończenie spotkania  przedszkolaki zostały obdarowane przez misie drobnymi upominkami. Każda grupa otrzymała również dyplom i medale z okazji tego święta, które zostały wręczone przez Panią Iwonę Tymińską Przewodniczącą Rady Rodziców i Pana Wojciecha Strzeszewskiego Dyrektora Szkoły. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu i radości.

        • ZŁOTE MEDALE DLA DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
          • ZŁOTE MEDALE DLA DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

          • 25 listopada w Wąsewie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Dzieci odbyły się powiatowe zawody drużynowe w szachach. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W grupie klas VII - VIII zdobyliśmy złote medale wygrywając 4 mecze i jeden remisując. Wyprzedziliśmy szkoły SP3 z Ostrowi Mazowieckiej i Wąsewa, Startowało 6 drużyn. Złote medale zdobyli Zaremba Adrian, Ogonowski Michał, Szaflicki Jakub i Szymańska Maja. W grupie klas VI i młodsi zajęliśmy 4 miejsce na 7 drużyn, grając w składzie: Witold Przychodzeń, Marcin Godlewski, Gumkowski Marcel i Wójtowska Wiktoria. Opiekunem drużyn był Arkadiusz Przeździecki

        • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
          • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

          • 23 listopada 2023 r. (czwartek) w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski pod opieką p. Sylwii Kiempistej i p. Kamila Rosińskiego. Zabawa zaczęła się od andrzejkowych wróżb, a ich przeprowadzeniem zajęli się chętni uczniowie z klas starszych. Kto będzie Twoim mężem/żoną? Jaki będzie Twój przyszły zawód? Czy będziesz bogaty? Na te i inne pytania można było znaleźć odpowiedź dzięki magicznej wiedzy naszych szkolnych wróżbitów. Później przyszedł czas na dyskotekę. Na sali gimnastycznej bawili się uczniowie z klas I-VIII pod opieką wychowawców i nauczycieli, o oprawę muzyczną zadbał DJ. Nie trzeba chyba pisać, jak się bawili uczniowie – wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Ciasta, babeczki, galaretki, popcorn, lemoniada i wiele innych smakołyków przygotowanych przez rodziców uczniów klas IV-VIII smakowało wyśmienicie

        • Spotkanie w Zespole Szkół SIGiE w Ostrołęce
          • Spotkanie w Zespole Szkół SIGiE w Ostrołęce

          • 21 listopada 2023 roku społeczność Zespołu Szkół SIGiE, księża z parafii pw. św. Wojciecha oraz fundacja oświatowa im. prof. Kobylińskiego w Ostrołęce zorganizowali spotkanie, którego ważnym elementem było wręczenie wyróżnienia „Narodowi i Ojczyźnie”. Jest ono przyznawane od 2004 roku za wkład i zaangażowanie w patriotyczne wychowanie Polaków. Laureatami są księża, publicyści, sportowcy, muzycy - ludzie z różnych stron kraju i spoza jego granic. W tym roku laureatem wyróżnienia jest Adam Tadeusz Bujak – fotograf papieski, kawaler Orderu Orła Białego. Jedną z części tego spotkania z okazji Narodowego Święta Niepodległości było wyłonienie laureatów w konkursie plastycznym na temat: Piękno naszej Ojczyzny i wielcy Polacy w twórczości fotograficznej Adama Bujaka. Wśród nagrodzonych znaleźli się także nasi uczniowie.

            Kategoria I – wyróżnienie dla Jana Kiempistego (oddział przedszkolny- grupa 4 latków)

            Kategoria II – I miejsce dla Liliany Kiempistej (klasa IIIb) i II miejsce dla Aleksandry Krajewskiej (klasa IIIb). GRATULUJEMY uczniom, opiekunom i rodzicom.

        • WYJAZD KLAS PIERWSZYCH DO TEATRU LALKI I AKTORA  W ŁOMŻY NA SPEKTAKL
          • WYJAZD KLAS PIERWSZYCH DO TEATRU LALKI I AKTORA W ŁOMŻY NA SPEKTAKL

          • WYJAZD KLAS PIERWSZYCH DO TEATRU LALKI I AKTORA

            W ŁOMŻY NA SPEKTAKL

            PT. ,, NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK”

            We wtorek 28 listopada uczniowie klas Ia i Ib wraz z Rodzicami i Wychowawczyniami wybrali się do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na spektakl pt. ,, NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK”. Była to adaptacja książki (lektury dla klas I - III) pani Justyny Bednarek ,,NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK”.

            Historia opowiadała o zagubionych w praniu skarpetkach, które mając dosyć nudnego życia na stopie, postanawiają same odnaleźć swoje przeznaczenie. Ruszają w świat, robią zawrotne kariery i przeżywają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, lekarzami, mysimi mamami, a nawet prezydentami.

            Niesamowite losy bohaterów zainteresowały wszystkich widzów i wzbudziły mnóstwo pozytywnych emocji.

            Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w lekcji teatralnej, podczas której poznali najważniejsze informacje o teatrze oraz dowiedziały się, co to jest improwizacja i jak obudzić w sobie artystę.

            Z uśmiechem na ustach pierwszoklasiści wrócili do szkoły i już nie mogą się doczekać kolejnych wypraw.

        • Wycieczka do Warszawy klas 3a i 3b
          • Wycieczka do Warszawy klas 3a i 3b

          • W dniu 27 listopada 2023 r. uczniowie klas 3a i 3b z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy dofinansowanej przez Ministerstwo Finansów w ramach programu „Lekcje o finansach”. Na początku zwiedzili Sejm, wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznali jego współczesność. Pan przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o pracy posła i oprowadził po gmachu Sejmu. Uczniowie mieli okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń, odwiedzili Senat, a także Hall Główny, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Następnie dzieci wraz z opiekunami zwiedzili Centrum Pieniądza. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na PGE Narodowym, gdzie mogli poczuć się jak kibice, zwiedzić szatnię piłkarzy, w której do Mistrzostw Europy przygotowywali się m.in. Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Później udali się do Muzeum Świata Iluzji, niezwykłego miejsca iluzji, pozorów i złudzeń. Następnie dzieci spędziły czas w sali Kolorado korzystając ze wszystkich dostępnych atrakcji: strzelanie z wyrzutni, rzuty piłeczkami, zjeżdżanie tunelami, basen z piłeczkami, wspinaczka, skakanie i wiele innych. Wycieczkę zakończyła wyczekiwana przez dzieci wizyta w McDonald’s. Dzień przebiegł w miłej i wesołej atmosferze o czym świadczyły uśmiechnięte buzie naszych uczniów.

            Wychowawczynię klas trzecich p. Wioletta Ogrodnik i p. Barbara Ołdakowska oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania Pani Justynie Cygan za pomoc w zorganizowaniu wizyty w Sejmie.

        • Wycieczka do Świętego Mikołaja
          • Wycieczka do Świętego Mikołaja

          • Dnia 24 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego 4–latki wyruszyły na swoją pierwszą wycieczkę autokarową do Majątku Howieny w Pomigaczach, aby osobiście poznać Świętego Mikołaja oraz zwiedzić jego gospodarstwo. Na miejscu docelowym czekały na przedszkolaków Elfy, które zaprosiły dzieci do obejrzenia krótkometrażowego filmu. Podczas projekcji zaserwowano im przepyszną herbatkę i pierniczki. Dzieci napisały list w postaci rysunku do Świętego Mikołaja i osobiście wysłały go na poczcie. Piekły też pierniczki. Zajęcie to sprawiło im wiele radości. Punktem kulminacyjnym wycieczki, pełnym dziecięcych emocji było spotkanie z Mikołajem. Obdarował on je drobnymi upominkami. Było wiele zabaw przy muzyce prowadzonych przez Elfy. Dzieci zwiedziły również Chatę Św. Mikołaja, Magazyn Prezentów, Pocztę Mikołaja oraz jego Mini ZOO. Wizyta w siedzibie Mikołaja dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i radości. Na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

          • Pasowanie na przedszkolaka

          • Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowy, przełomowy moment, który zasługuje na należytą celebrację. W naszych oddziałach przedszkolnych uroczystość ta odbyła się 15 listopada. Mali artyści zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przez Pana Dyrektora Wojciecha Strzeszewskiego. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale, oraz upominki. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Gratuluję wspaniałym przedszkolakom- wychowawca Monika Kulesza

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • 10 listopada 2023 roku, na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, w związku z obchodami 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpiło do akcji #SzkołaDoHymnu

            Podobnie jak w ubiegłych latach, wszystkie nasze grupy przedszkolne wraz z Dyrektorem Szkoły spotkały się na sali gimnastycznej, aby zaśpiewać nasz hymn narodowy, Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkie dzieci, przystrojone w piękne, biało-czerwone kotyliony, w pozycji „do hymnu” zaśpiewały Mazurka. Nie zabrakło biało-czerwonych flag, które dzielnie trzymały w swoich rękach

        • Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          • Uczniowie klas siódmych i ósmej 26 października uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej do Warszawy. Z dużym zainteresowaniem zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskego. Następnie bawili się w świecie różnych zagadek w eskejp rumie. Po posiłku w MC donaldzie młodzież spacerkiem udała się do pałacu w Wilanowie, gdzie mogła się wykazać wiedzą historyczną w mitologicznej grze terenowej. Wieczorem obejrzeliśmy wspaniałe iluminacje umieszczone wokół pałacu, gdzie szczególnie zachwycił nas różany ogród. Zmęczeni i trochę przemoknięci wróciliśmy do Andrzejewa.

        • #SzkołaPamięta
          • #SzkołaPamięta

          • W tym roku po raz kolejny uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem której jest kultywowanie regionalnej historii i zachowanie pamięci o lokalnych bohaterach.

            Zbliża się Święto Zmarłych w związku z tym uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Andrzejewie pod opieką wychowawców odwiedzili cmentarz parafialny. Odmówili krótką modlitwę i zapalili znicze na mauzoleum - grobie żołnierzy 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej, którzy we wrześniu 1939 r. na polach Andrzejewa i Łętownicy oddali swoje życie w obronie ojczyzny i zostali pochowani we wspólnej mogile. Na terenie mauzoleum znajduje się tu również tablica upamiętniająca dowódcę 18 DPZŁ pułkownika Stefana Kosseckiego zamordowanego przez Rosjan. Uczniowie zapalili także znicze  na pomniku żołnierzy Armii Krajowej i Narodowej Organizacji Wojskowej pochodzących z Andrzejewa i okolic i poległych w bitwie na Czerwonym Borze w 1944 roku podczas akcji” Burza”. Ważnym miejscem często odwiedzanym przez mieszkańców Andrzejewa jest grób matki i siostry bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Julianny Wyszyńskiej z Karpiów pochowanej wraz z malutką córeczką Zosią. Na lekcję historii uczniowie klasy VII przynieśli stare fotografie i pamiątki rodzinne.

            Z dużym zaangażowaniem opowiadali o dramatycznych losach swoich zmarłych przodków, Jak co roku wspominaliśmy także postacie lokalnych bohaterów m.in. braci Świerżewskich z Łętownicy  pomagających donosić amunicję w czasie  bitwy pod Andrzejewem i Łętownicą, czy Mariana Tylewicza, Henryka Cimocha walczących pod Monte Cassino.

            Pani Agnieszka Lużyńska przeprowadziła konkurs dla klas VII i VI na pocztówkę przedstawiającą bitwę pod Łętownicą i Andrzejewem. Uczniowie wykonali ciekawe, barwne prace.

            „Pamiętamy i chcemy zachować w pamięci” historię naszej lokalnej ojczyzny i lokalnych bohaterów.

            „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” - Wisława Szymborska

        • Wycieczka do lasu
          • Wycieczka do lasu

          • Korzystając z jesiennej słonecznej pogody 11 października 2023 r. dzieci 6- letnie z grupy A i B pod opieką wychowawców p. Bogumiły Bauer i p. Bożeny Kotomskiej wyjechały na wycieczkę do lasu Przeździecko-Jachy. Głównym celem wizyty w lesie było zapoznanie dzieci ze zmianami zachodzącymi w świecie roślin i zwierząt jesienią. Miały okazję poznać poszczególne gatunki drzew: iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to szyszki i żołędzie. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.