• "Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!!!"

  "Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!!!"

   

  tak właśnie brzmiało tegoroczne hasło obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej, w których uczestniczyła nasza szkoła. Wydarzenie odbywało się w dniach 18- 25 listopada. W ramach projektu przeprowadzono szereg zajęć edukacyjnych, których celem było zwrócenie uwagi na problem zmian klimatu oraz zachęcenie uczniów do działań w jego obronie.W poniedziałek (18.11.) odbyło się spotkanie z panią Zenobią Dzierżyc- zastępcą dyrektora Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zambrowie. Podczas prelekcji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat rodzajów i ilości odpadów wytwarzanych przez ludzi oraz zasadach gospodarki odpadami. Spotkanie to uświadomiło również uczniom zagrożenia wynikające z nadmiernego zaśmiecania środowiska oraz potrzebę ograniczania ilości śmieci przez stosowanie opakowań wielokrotnego użytku.Dnia 19 listopada Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ - SYSTEM S.A. przeprowadził dla klas VII i VIII warsztaty edukacyjne. Celem zajęć było zwiększenie poziomu wiedzy młodzieży na temat powstawania i wykorzystania paliw gazowych oraz bezpiecznej eksploatacji gazociągów przesyłowych. Uczniowie wzięli również udział w wyjątkowych warsztatach chemicznych. W specjalnie zaaranżowanym laboratorium młodzież otrzymała niezbędne narzędzia do pracy i pod okiem profesjonalistów wykonała ciekawe doświadczenia dotyczące gazów. Podsumowaniem zajęć był konkurs o charakterze edukacyjnym z wiedzy pozyskanej w czasie warsztatów. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a pozostali uczestnicy upominki od firmy. Warsztaty pokazały młodzieży barwną stronę nauki i zachęciły do dalszego poznawania jej tajników.Przez kolejne dwa dni nauczyciele prowadzili „lekcje z klimatem", na których poruszane poruszali zagadnienia dotyczące przyczyn i skutków jego zmian. Podczas licznych dyskusji uczniowie wypracowali działania na rzecz poprawy klimatu i podpisali stosowne deklaracje.Podsumowanie projektu miało miejsce w piątkowy poranek. Wtedy to właśnie ulicami Andrzejewa przeszli uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej, którzy apelowali o czyste powietrze. Po marszu na terenie szkoły zasadzono pamiątkowe dęby.Społeczność szkolna dzięki włączeniu się w Tydzień Edukacji Globalnej wie, że

  "We are the superheroes, we can save the world”.

   

 • Konkurs recytatorski "Ocalić od zapomnienia"

  Konkurs recytatorski "Ocalić od zapomnienia"

   

  26 i 27 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Konkursie Recytatorskim "Ocalić od zapomnienia" w Komorowie. Klasy I - III reprezentowały: Patrycja Dąbkowska, Amelia Pres i Natalia Tułowiecka, klasy IV - VI Bolesław Wyszomirski kl. 4, Aniela Czyżewska kl. 5 i Wiktoria Gwardiak kl. 6, klasy VII - VIII: Kamila Olszewska, Oliwia Nietubyć oraz Aleksandra Kuczyńska z klasy 7.Nasi recytatorzy spisali się na medal! Trzecie miejsca w swoich kategoriach zajęły Amelia Pres, Wiktoria Gwardiak oraz Oliwia Nietubyć.

   

 • Narodowe Święto Niepodległości w Naszej Szkole - 14.11.2019 r.

   

   

   

   

 • Wycieczka do lasu

   

   

  Dnia 21 października uczniowie klas I-III, pod opieką wychowawców, wybrali się na ciekawą lekcję przyrody w lesie w miejscowości Przeździecko - Jachy. Podczas spaceru po lesie poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.Rozpoznawały warstwy lasu, obserwowały napotkane rośliny- nazywały drzewa iglaste i liściaste, krzewy, mchy i rośliny runa leśnego. Wielką niespodziankę i radość sprawiły wszechobecne grzyby, które wszyscy zbierali z wielkim zapałem. Oczywiście podczas wyprawy nie mogło zabraknąć pikniku. Pyszne drugie śniadanie w takim otoczeniu smakowało o wiele bardziej niż zwykle.

  Dodatkową atrakcją wycieczki była możliwość samodzielnego zasadzenia drzewka. W lesie spotkaliśmy byłą uczennicę naszej szkoły- Panią Renatę Damętkę, która postanowiła na działce swoich rodziców zasadzić 5000 drzew i w przyszłości zbudować GROTĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Każde dziecko samodzielnie sadziło swój srebrny świerk.

  Las zachwycił nas wspaniałymi jesiennymi barwami. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyła wszystkim wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ciekawość. Z pewnością wrócimy w to miejsce niejednokrotnie, by podpatrywać jak wzrastają zasadzone przez nas drzewka.

  SKŁADAMY SERDECZNIE PODZIĘKOWANIA PANI RENACIEDAMĘTCE ZA UATRAKCYJNIENIE NASZEJ WYCIECZKII WSPANIAŁY POMYSŁ!

 • Wycieczka i udział w warsztatach plastycznych

   

   

  Trzynastego listopada 2019 roku uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w warsztatach plastycznych, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w zajęciach ceramicznych, podczas których mogli stworzyć własne skarbonki. Wiele radości sprawiło im również wykonanie kolorowych, pachnących mydełek, a także własnoręczne ozdobienie płóciennych toreb wielobarwnymi nadrukami. Młodzież posiadła też wiedzę na temat tworzenia materiału, na którym oparta jest nasza cywilizacja, czyli papieru czerpanego.

  Wszystkie wykonane w tym dniu przedmioty uczniowie zabrali do domu. Bardzo dobre wrażenie zrobiła na uczestnikach magiczna atmosfera panująca w Łucznicy.

 • Sukcesy naszych uczniów

  Sukcesy naszych uczniów

   

  10 listopada 2019r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej miało miejsce podsumowanie cyklu imprez organizowanych w ramach projektu: „TYDZIEŃ DLA POLSKI”.Tego dnia wręczono m.in. nagrody w Konkursie Recytatorskim „A TO POLSKA WŁAŚNIE …”. Wśród laureatów znalazła się Amelia Pres z kl. III B, która dzięki pięknej interpretacji wiersza pt. ,,OJCZYZNO" Marii Kazimiery Sarnackiej stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając I miejsce. W tej samej kategorii wyróżnienie przypadło Pawłowi Wyszomirskiemu z kl. IIIa.Podczas Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Jest takie miejsce….” w kategorii klas I-III wyróżnienie wyśpiewała Lidia Wojciechowska z kl. IIIa.GRATULUJEMY AMELCE, LIDII I PAWEŁKOWI I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

   

 • Turniej Szachowy

  W ubiegły weekend szachiści z naszej Szkoły upamiętnili Rocznicę Odzyskania Niepodległości biorąc udział w dwóch turniejach. W niedzielę miłośnicy królewskiej gry rozegrali IV Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna (w zawodach startowało 63 uczestników) a w poniedziałek Turniej Szachowy Wąsewska Wieża (zawody zgromadziły ponad 60 osób). Nasi uczniowie mogą być dumni ze swoich wyników. W Małkini Górnej: II miejsce zajął Adrian Zaremba w kategorii chłopców do lat 9, III miejsce zajęła Maja Szymańska, w kategorii dziewczynek do lat 9, III miejsce Marcin Majewski w kategorii chłopcy 10-12, II miejsce Krystian Zaremba w kategorii chłopcy 13-15. W Wąsewie: III miejsce Michał Ogonowski w kategorii chłopcy do lat 10, I miejsce Krystian Zaremba w kategorii chłopcy do lat 16. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • I miejsce w w powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej o Puchar Starosty Ostrowskiego

   

  Uczniowie klasy VIII - Magda Ościłowska i Mateusz Rutkowski, których opiekunem była pani Jolanta Zalewska, zajęli I miejsce w w powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej o Puchar Starosty Ostrowskiego z okazji obchodów Powiatowego Dnia Niepodległości.Pierwszym etapem było zaprezentowanie poprawnego zachowania w momencie styczności z nieprzytomnym poszkodowanym. Niezbędna w tym etapie była stuprocentowa znajomość teorii oraz praktyczne zastosowanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie uczniowie byli oceniani pod względem opatrywania ran, po czym losowali jeden z trzech zestawów pytań, który wspólnie opracowywali, a ostateczne odpowiedzi prezentowali komisji.Gratulujemy!

   

   

 • Ogólnopolska akcja Szkoła do Hymnu

   

  11.11 nasza szkoła przystąpiła do akcji Szkoła do Hymnu. Wszyscy uczniowie, od tych najmniejszych po tych bardzo wyrosnietych, uroczyście odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego dając tym wyraz swojego patriotyzmu. #szkoladohymnu

   

   

   

   

   

 • Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

  Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”.Realizując I moduł pt. „Szanuję drugiego człowieka” swoją działalność skupiliśmy wokół „Kopciuszka” Braci Grimm. Ponieważ „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata” bajkę przeczytały nam mama Poli i Niny Koc oraz mama Julka Jadczaka. Przedszkolaki segregując ziarna miały okazję przekonać się jak ciężko pracował Kopciuszek, a w myśl zasady „w naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta” sale przedszkolne zostały posprzątane, klocki posegregowane. W trakcie zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały papierowe dynie i ozdobiły pantofelki. Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za udział w Rodzinnym Konkursie Plastycznym „Pantofelek Kopciuszka”, oraz w Jesiennym Przedszkolnym Festiwalu „Dynia 2019”. Dzięki Wam korytarz przedszkola na kilka dni zyskał bajkowy klimat. Wszyscy podziwiali dyniowe karoce, a sam Kopciuszek nie wiedziałby, którą jechać na bal, bo wszystkie były piękne

   

 • Ogólnopolska akcja BohaterOn

   

  Uczniowie klas VI-VIII włączyli się w ogólnopolską akcję „BohaterOn – włącz historię!”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Młodzież uczestniczyła w lekcjach historii poświęconym wydarzeniom z 1944 roku i sylwetkom powstańców. Zwieńczeniem akcji poświęconej patriotyzmowi było własnoręczne wykonanie kartek pocztowych, na których uczniowie zapisali słowa uznania, podziękowania i życzenia skierowane do Bohaterów Powstania Warszawskiego!!! Kartki wkrótce dotrą do adresatów 😊

 • Pasowanie na przedszkolaka

   

   

     Za sprawą zaczarowanego ołówka dzieci zostały dziś prawdziwymi przedszkolakami zaprezentowały poznane dotychczas piosenki i wierszyki. Zostały tez nadane nowe nazwy grup. Pierwsza grupa trzylatków od dziś to Pszczółki natomiast druga grupa to Biedronki

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

   

  Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października jest szczególnym świętem wszystkich osób powiązanych z edukacją: nauczycieli, uczniów, rodziców, władz samorządowych, pracowników administracji i obsługi oraz władz oświatowych. Uroczyste obchody święta, potocznie zwanego Dniem Nauczyciela, w naszej Szkole miały miejsce 10.10.2019 r. Podczas wydarzenia, które swoją obecnością uświetnili Proboszcz Parafii w Andrzejewie ksiądz dr Jerzy Kruszewski, Sekretarz Gminy Andrzejewo pan Robert Rosiak, przewodnicząca Rady Gminy pani Justyna Kazimierczuk, Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP Andrzejewo pani Natalia Wyszomirska, emerytowani i obecni pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie, mieliśmy okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod okiem pań Martyny Radzio, Agnieszki Lużyńskiej, Barbary Sobol, Anny Falkowskiej, Beaty Kowalskiej i pana Tadeusza Stańczyka. Po występach przyszła pora na życzenia i wyróżnienia przyznane przez Dyrektora Szkoły pana Wojciecha Strzeszewskiego.

   

   

   

   

 • Ślubowanie klas pierwszych

   

   

   

  9 października 2019 r. w progach Szkoły oficjalnie powitaliśmy pierwszaki jako pełnoprawnych członków naszej społeczności.

   

 • Wycieczka do Ciechanowca

  Wycieczka do Ciechanowca

   

  W piękny jesienny poranek, 3 października 2019 r., klasa III  a oraz III b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

  Pierwszym punktem programu był udział w lekcji muzealnej nt. „TRADYCYJNA OBRÓBKA WŁÓKNA LNIANEGO”. Uczniowie zapoznali się z teorią uprawy lnu oraz fazami jego przerobu (międlenie, trzepanie, czesanie, przędzenie, snucie osnowy, tkanie).

  Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie skansenu. Uczniowie obejrzeli wozownię, a w niej zabytkowe pojazdy konne, ogromny zbiór  maszyn i narzędzi rolniczych, m.in. zabytkowe traktory. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały  gospodarstwa wiejskie i kryte strzechą chaty chłopskie z XVIII i XIX w., Dworek Myśliwski, XVIII - wieczny kościół z dzwonnicą, studnię z żurawiem, zagrody ze zwierzętami, pasiekę, a także młyn wodny i Muzeum Chleba.

  Jednym z najbardziej interesujących obiektów okazało się pierwsze w Polsce Muzeum Pisanki, w którego zbiorach znajdują się przepięknie, wykonane różnymi technikami pisanki ze wszystkich zakątków świata.

  W drodze do autokaru dzieci mogły zakupić drobne pamiątki i upominki. Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w czyżewskiej pizzerii.

  Opieką na grupą sprawowały p. Barbara Ołdakowska , p. Ewa Warszawin i p. Magdalena Murawska.

  To była bardzo udana wyprawa. Dla wszystkich uczestników wycieczki było to niezapomniane przeżycie. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i wielu nowych wiadomości.

   

   

   

 • Uroczyste obchody Dnia Patrona 15 IX 2019

   

  Niedzielne obchody 80. rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem.

   

   

   

   

 • IV Bieg Śladami Bitwy pod Andrzejewem i Łętownicą

   

   

  15 września 2019 r. odbył się IV Bieg Śladami Bitwy pod Andrzejewem i Łętownicą. Jak co roku, wielu biegaczy stanęło na starcie w Łętownicy, by oddać cześć poległym w bitwie. Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło się złożeniem kwiatów pod pomnikiem żołnierzy 18 DP poległych w bitwie 12-13 września 1939 r. Następnie 126 uczestników miało do pokonania ok. 6 km trasę. Na metę jako pierwszy dobiegł Piotr Krupa, pierwsza kobieta to Monika Nawrat, zaś najmłodszy biegacz to Szymon Zawistowski. Na finiszu zmagań wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i przypinki, a później mogli się posilić żołnierską grochówką. Najszybsi biegacze otrzymali rowery ufundowane po raz kolejny przez firmę AGD Pasterski.

   

 • Gra terenowa "Ostatnia bitwa"

   

   

  12 września 2019 roku w Łętownicy i Andrzejewie odbyła się gra terenowa poświęcona ostatniej bitwie 18 Dywizji Piechoty. Jej organizatorem była Gmina Andrzejewo, we współpracy ze Szkołą Podstawową im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie oraz Towarzystwem Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej. Gra byłą skierowana do uczniów z klas ósmych szkół z terenu gmin Andrzejewo i Szumowo. Wśród celów jakie postawili przed sobą organizatorzy należy wymienić: promocję lokalnego dziedzictwa historycznego, rozbudzenie zainteresowania wydarzeniami rozgrywającymi się w przeszłości na terenie gmin Andrzejewo i Szumowo, pogłębianie wiedzy historycznej nt. wydarzeń z II wojny Światowej, a w szczególności ostatniej bitwy 18 DP w dniach 12-13 września 1939 r. Impreza była także doskonałą okazją do: kształtowania dumy z naszych bohaterów, przynależności do narodu polskiego, zachęcenia do dalszego badania i odkrywania lokalnej historii, kształcenie umiejętności współdziałania w grupie i pracy zespołowej, integracja dzieci i młodzieży z terenu gmin Andrzejewo i Szumowo.Gra rozpoczęła się przed budynkiem dawnej szkoły podstawowej w Łętownicy. Tu uczestnicy zostali powitani przez organizatorów. Odbyło się losowanie kolejności startowej. Każda drużyna otrzymała swoją nazwę i odznaczenia – odpowiadające nazwom oddziałów walczących w bitwie pod Łętownicą i Andrzejewem. Następnie pięcioosobowe grupy uczniów pod opieką swoich nauczycieli rowerami wyruszyły na trasę z Łętownicy do Andrzejewa. Czekało na nich dziesięć punktów zadaniowych, na których mieli okazję poznać różne epizody bitwy i wykonać zadanie nawiązujące do tych wydarzeń. W punkcie pierwszym obliczali odległość na mapie, w punkcie drugim poznawali historię rannego dowódcy pułkownika Stefana Kosseckiego. Ich zadaniem było udzielenie pomocy rannemu żołnierzowi i rozwiązanie testu z zakresu pierwszej pomocy. W kolejnych zadaniach ich umiejętności sprawdzali punktowi odgrywający role prawdziwych bohaterów sprzed 78 lat. Grzegorz Świderski wcielił się w rolę lekarza jednego z batalionów 71 pułku piechoty – Władysława Pręgowskiego, który operował rannych w kościele w Andrzejewie a po udzieleniu poszkodowanym niezbędnej opieki uciekł z Andrzejewa w przebraniu franciszkanina, w ten sposób udało mu się uniknąć niewoli. Tu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać zagadkę, złamać szyfr, otworzyć skrzynię, w której znajdował się franciszkański habit i dostarczyć go lekarzowi. W rolę kierującego organizowaniem pomocy rannym żołnierzom, wikarego andrzejewskiego księdza Józefa Wiśniewolskiego wcielił się jego następca ksiądz Andrzej Zieliński. Na poszczególnych punktach czekały na uczestników interesujące zadania do wykonani: poszukiwanie ukrytych w ziemi łusek przy pomocy wyrywacza metali, gaszenie „płonącej osady” z wykorzystaniem zabytkowej pompy strażackiej. Uczniowie mieli także okazję przyjrzeć się z bliska jak wyglądało umundurowanie polskiego piechura w wrześniu 1939 roku oraz poznać elementy wyposażenia niemieckiego i polskiego żołnierza. Uczestnicy gry zwiedzili miejsca ważne dla historii i upamiętniania ostatniej bitwy 18 Dywizji Piechoty: pomnik i mural w Łętownicy, pola na których toczyły się walki i gdzie przetrzymywano polskich jeńców, kościół w Andrzejewie, Mauzoleum żołnierzy 18 Dywizji Piechoty, mural w Andrzejewie. Na zakończenie czekał na wszystkich ciepły poczęstunek. Na podsumowaniu gry obecni byli przedstawiciele władz z Andrzejewa i Szumowa. Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ołdakach-Polonii. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody a wszyscy uczestnicy upominki.Taka forma przekazywania historii, połączona z aktywnością fizyczną posiada wiele zalet. Przede wszystkim uczniom łatwiej jest zapamiętać przekazywane treści. Dużą wartością gier terenowych jest przeniesienie poza mury szkoły procesu kształcenia. Imprezy pozwalają nabywać konkretne umiejętności związane z terenoznawstwem (uczniowie przed wyruszeniem na trasę otrzymali mapę z jej przebiegiem), regionalistyką, pierwszą pomocą, pracą w grupie, itp

   

 • Rajd rowerowy MŁODZI PAMIĘTAJĄ 2019

  Rajd rowerowy MŁODZI PAMIĘTAJĄ 2019

   

  Rajdem rowerowym rozpoczęliśmy dzisiaj (10 września) uroczyste obchody 80. Rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Aby upamiętnić bohaterów bitwy, w trzecim rajdzie gwiaździstym spotkali się uczniowie szkół z Andrzejewa, Starej Ruskołęki, Ołdak Polonii, Szumowa, Srebrnej i Paproci Dużej.Pierwszym punktem spotkania była lekcja historii na Mauzoleum w Andrzejewie. Zgromadzonych powitali Wójt Gminy Andrzejewo pani Beata Ponichtera oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie pan Wojciech Strzeszewski. Losy bitwy oraz ich uczestników przedstawiła nauczycielka Szkoły Podstawowej w Andrzejewie pani Ewa Warszawin. Poległych uczciliśmy minutą ciszy. Następnie udaliśmy się do kościoła w Andrzejewie, gdzie można było obejrzeć wystawę fotografii i wysłuchać prelekcji nauczyciela Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii pana Damiana Jasko na temat roli jaką podczas bitwy odegrał kościół parafialny.Potem na rowerach udaliśmy się do Łętownicy, gdzie pod pomnikiem poświęconym żołnierzom poległym w bitwie 12-13 września 1939 powitał nas Wójt Gminy Szumowo pan Jarosław Cukierman. W dalszej kolejności wysłuchaliśmy kolejnych informacji na temat bitwy i losów jej uczestników. Podsumowując spotkanie wzięliśmy udział w quizie sprawdzającym naszą wiedzę. Lekcja w terenie była bardzo skuteczna, gdyż znaliśmy odpowiedzi, na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania. Osoby, które odpowiadały prawidłowo zostały nagrodzone miłymi upominkami.Spotkanie pod pomnikiem zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie.Jednak to nie było koniec niespodzianek – po wysiłku na rowerach czekał nas jeszcze WSPANIAŁY poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń z Łętownicy. Wcinając pyszne ciastka, kanapki i pieczoną nad ogniskiem kiełbaskę szybko odzyskaliśmy siły, które spożytkowaliśmy śpiewając pieśni żołnierskie przy akompaniamencie księdza Marka Ulatowskiego, dzielnie towarzysząc Antkowi.Rajd rowerowy był nie tylko fantastyczną lekcją naszej historii i patriotyzmu, ale i piękną przygodą. Do zobaczenia za rok!

  W tym miejscu jeszcze raz chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom, bez których uprzejmości i bezinteresownego zaangażowania nasz rajd nie mógłby się odbyć, zatem dziękujemy:Gminie Andrzejewo z panią wójt Beatą Ponichterą i panem sekretarzem Robertem Rosiakiem na czele,Gminie Szumowo reprezentowanej przez pana wójta Jarosława Cukiermana i panią sekretarz Hannę SzabłowskąDyrektorom i Nauczycielom ze Szkół Podstawowych, których uczniowie brali udział w rajdzieKołu Gospodyń oraz mieszkańcom ŁętownicyOSP z OstróżnegoOSP z Andrzejewa

 • Zaproszenie

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W ramach obchodów 80. rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem 12-13 września 1939 r. zapraszamy wszystkich miłośników biegania na organizowany w dniu 15 września 2019 r. (niedziela) IV Masowy Bieg Śladami Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem.

  Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa w bieg u może uczestniczyć maksymalnie 150 biegaczy, o możliwości startu zdecyduje kolejność zgłoszeń.Uroczysty start biegu przy pomniku w Łętownicy o godzinie 9:15, meta na stadionie w Andrzejewie (dystans ok. 6km).

  Dla zwycięzców w kategorii mężczyzn i kobiet oraz najmłodszego uczestnika biegu przewidziane są cenne nagrody (rowery) ufundowane przez AGD Pasterski sp.j.Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale.Organizatorzy biegu zapewniają zimne napoje i wojskową grochówkę.Zgłoszenia imienne uczestników przyjmowane będą w dni-ach 7 – 13 września 2019 r. bądź do wyczerpania numerów startowych, w godzinach 8-15 pod numerami telefonów: 862717071 i 504 941 211.Od osób nieletnich wymagana jest pisemna zgoda opiekuna na udział w biegu.Sponsorzy: Samorząd Gminy Andrzejewo, Samorząd Gminy Szumowo, AGD Pasterski Sp.j.Organizator: Wójt Gminy AndrzejewoWspółorganizatorzy: Szkoła Podstawowa im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie, Gmina Szumowo oraz Szkoła Podstawowa w Szumowie.