• Mikołajki
          • Mikołajki

          • 6 grudnia do naszych oddziałów przedszkolnych zawitał wyjątkowy gość- Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na jego przyjście przed budynkiem, aby  serdecznie się z nim przywitać. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami , za które podziękowały pięknymi kartkami z życzeniami i śpiewem piosenek. Dzień minął w miłej atmosferze i wzbudził wiele emocji.

        • Pasowanie na Przedszkolaka
          • Pasowanie na Przedszkolaka

          •  

            Dnia 01.12.2022 r. o godz. 10.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z grupy ,, Żabki”, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg Oddziału Przedszkolnego 3 – latki. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Beata Ponichtera Wójt Gminy Andrzejewo, Pan Wojciech Strzeszewski Dyrektor Szkoły Podstawowej,  Pan Robert Rosiak Sekretarz Gminy Andrzejewo, Pani Natalia Wyszomirska Przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice oraz dzieci 6 – letnie z grupy ,,Biedronki” i ,,Pszczółki” wraz ze swoimi wychowawcami. Podczas uroczystości maluszki zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Punktem kulminacyjnym było pasowanie dzieci 3-letnich, którego dokonał Pan Dyrektor. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy , książeczki oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

             

        • Wycieczka w ramach projektu „Poznaj Polskę” Białystok-Tykocin
          • Wycieczka w ramach projektu „Poznaj Polskę” Białystok-Tykocin

          • Słowa Konfucjusza, „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”., doskonale wpasowują się w cel główny wycieczki, w której uczestniczyła młodzież z klas VII i VIII w ramach projektu „Poznaj Polskę” w dniu 24 listopada 2022 roku. Jednym z miejsc docelowych wyjazdu była perełka Podlasia – Tykocin. Nasza młodzież poznała tam bogatą historię tego miasta, zwiedziła świątynię p.w. Trójcy Przenajświętszej, muzeum parafialne, synagogę, dom talmudyczny oraz przespacerowała się po klimatycznych uliczkach miasta. Następnie uczniowie bogatsi w wiedzę historyczną wyruszyli do EPI- Centrum Nauki w Białymstoku, by poprzez udział w eksperymentach poznawać złożoność świata biologii, fizyki i chemii. Ostatnim punktem programu było Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku, które zaskoczyło nas swoją ofertą. Nasi uczniowie wzięli udział w dynamicznej grze muzealnej, w której liczyła się spostrzegawczość i zaangażowanie. Poznali również wystawy stałe oraz zgromadzone na nich zabytki, nauczyli się elementów musztry wojskowej. Na zakończenie, używając znaczników i metalowych blaszek, wykonali własne nieśmiertelniki, które stały się wyjątkową pamiątką z tego fascynującego miejsca. Nasza młodzież zapytana: Jak było? Odpowiedziała zgodnie: FANTASTYCZNIE! Zobaczcie z resztą sami.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Na dobranoc – dobry wieczór miś pluszowy śpiewa wam…” – tak zaczyna  się najpopularniejsza wieczorynka  o Misiu Uszatku, którą wszystkie pokolenia dobrze znają. 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasza społeczność postanowiła włączyć się w obchody tego wyjątkowego dnia, organizując ,,Święto Pluszowego Misia”. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych.

            Dzień Pluszowego Misia  to niezwykłe wydarzenie w przedszkolu. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia, aby wspólnie z nim uczestniczyć  w zabawach. Gościem  honorowym był bardzo duży Miś, który zabawiał  dzieci i zachęcał  do tańca przy skocznej  i rytmicznej muzyce. Bal rozpoczął się korowodem,  aby zaprezentować wszystkie  misie,   jakie  dzieci przyniosły. Prowadzone były różne zabawy  związane z pluszowymi misiami m.in. taniec z misiem, zabawy ruchowe z misiem. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Odbyły się także zabawy  z chustą animacyjną, które dzieciom i zapewne misiom również sprawiły wiele radości. Furorę wśród dzieci zrobiła  fotobudka. Misia, która została zrobiona specjalnie na tę okazję. Atrakcją była jeszcze bańka mydlana, w której przedszkolaki mogły się zamknąć. Zmęczeni, ale zadowoleni pożegnaliśmy się, czekając na kolejną okazję do świętowania. Wspólna zabawa dała okazję do integracji z innymi grupami oraz czerpania radości ze wspólnie spędzonego czasu z kolegami i koleżankami. Na zakończenie balu dzieci otrzymały pacynki misiowe. Ten wyjątkowy dzień był atrakcyjnie spędzonym czasem w przedszkolu!

            Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły  Wojciechowi Strzeszewskiemu za przybycie i wspólną zabawę z dziećmi,  Pani animator Kindze za zorganizowanie super imprezy dla naszych dzieci oraz Radzie Rodziców za wsparcie naszych działań. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów.

          • Szlachetna Paczka 2022

          • Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów jak i rodziców do wzięcia udziału w wielkim dziele pomocy jakim jest Szlachetna Paczka. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo poniżej. Zaczynamy działać już od jutra 30 listopada, a produkty gromadzimy do 5 grudnia w Szkole Podstawowej na ulicy Srebińskiej. Na korytarzu wystawione będą pudełka do których to wrzucamy produkty z listy potrzeb rodziny. Więcej informacji udzieli opiekun SU Sylwia Kiempista. DO DZIEŁA! WARTO POMAGAĆ!

          • VIII Turniej Szachowy Wąsewska Wieża

          • Narodowe Święto Niepodległości można obchodzić na różne sposoby. Uczniowie z naszej Szkoły wzięli dzisiaj udział w VIII Turnieju Szachowym Wąsewska Wieża. Możemy być bardzo dumni z naszych reprezentantów. Spośród szkół powiatu ostrowskiego drużynowo zajęliśmy miejsce. Indywidualnie medale zdobyli: Aniela Sutkowska, Alicja Świerżyńska i Marcin Majewski kl. VIII, Adrian Zaremba kl. VIa, Witold Przychodzeń kl. V i Wiktoria Wojtkowska kl. IV.

            Szczególne podziękowania należą się Panu Arkadiusz Przeździecki (za przygotowanie i opiekę) oraz Gmina Andrzejewo.

        • Wycieczka do Tykocina i Białegostoku
          • Wycieczka do Tykocina i Białegostoku

          • W poniedziałek 7 listopada, uczniowie klas i wzięli udział w wyjeździe do Tykocina i Białegostoku, zorganizowanym w ramach projektu "Poznaj Polskę" Poznaj Polskę. Podczas wycieczki udało nam się połączyć naukę z wypoczynkiem. Uczniowie obejrzeli Kościół Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie, poznali jego historię, następnie przeszli spacerem wzdłuż zabytkowego rynku, gdzie podziwiali pomnik hetmana Stefana Czarnieckiego. Ostatnim punktem zwiedzania miasteczka było odwiedzenie tykocinskiej synagogi. Potem udaliśmy się do Białegostoku, gdzie proboszcz parafii ks. prałat Tadeusz Żdanuk, w niezwykle interesujący i angażujący sposób, przybliżył nam historię oraz architekturę Bazyliki Św. Rocha. Spotkanie z księdzem prałatem było piękną lekcją życia i mądrości.

            Następnie przyszła pora na wizytę w kinie, gdzie obejrzeliśmy piękny film pt. "Chłopiec zza szyby". Wyjazd zakończyliśmy stałym punktem każdego udanego wyjazdu, czyli wizytą w McDonald's.

          • ŚLUBOWANIE I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I A I I B SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. 18 DYWIZJI PIECHOTY ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

          • W dniu 27 października 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I A i I B. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie klasy II A, II B oraz III.

            Najpierw odśpiewano hymn państwowy, a następnie Aniela Sutkowska powitała wszystkich zebranych na tej uroczystości. Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną na którą składały się wiersze, piosenki oraz znajomość symboli narodowych. Po prezentacji umiejętności i wiadomości, uczniowie w pięknych biretach na głowach, w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu Ślubowania Pan Dyrektor Wojciech Strzeszewski kolorowym ołówkiem dokonał symbolicznego aktu pasowania na ucznia oraz wręczył pamiątkowe dyplomy. Następnie dzieci otrzymały prezenty ufundowane przez Panią Elżbietę Skłodowską, Panią Wójt, Dyrektora Szkoły oraz Radę Rodziców. Po burzy oklasków na pierwszoklasistów czekał tort przygotowany przez rodziców. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

            Kochane Pierwszaki!

            Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami i życzymy Wam powodzenia oraz sukcesów w nauce. Jesteśmy przekonane, że od tej pory, będziecie godnie reprezentowali naszą SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością.

            Wychowawczynie:

            kl. I A – Jolanta Zalewska

            kl. I B – Aldona Myśliwa

            GRATULUJEMY!

        • „Szkoła Pamięta”
          • „Szkoła Pamięta”

          • W tym roku po raz drugi uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem, której jest kultywowanie regionalnej historii i zachowanie pamięci o lokalnych bohaterach.

            Zbliża się Święto Zmarłych w związku z tym uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Andrzejewie pod opieką wychowawców  odwiedzili cmentarz parafialny. Odmówili krótką modlitwę i zapalili znicze na  Mauzoleum - grobie żołnierzy 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej, którzy we wrześniu 1939 r. na polach Andrzejewa i Łętownicy oddali swoje życie w obronie ojczyzny i zostali pochowani we wspólnej mogile. Na terenie Mauzoleum znajduje się również tablica upamiętniająca dowódcę 18 DPZŁ pułkownika Stefana Kosseckiego zamordowanego przez Rosjan. Uczniowie zapalili także znicze  na pomniku żołnierzy Armii Krajowej i Narodowej Organizacji Wojskowej pochodzących z Andrzejewa i okolic i poległych w bitwie na Czerwonym Borze w 1944 roku podczas akcji „Burza”. Ważnym miejscem często odwiedzanym przez mieszkańców Andrzejewa jest grób matki i siostry bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Julianny Wyszyńskiej z Karpiów pochowanej wraz z malutką córeczką Zosią.

            Na lekcje historii uczniowie klasy VIII przynieśli stare fotografie, pamiątki rodzinne, dokumenty. Z dużym zaangażowaniem opowiadali często o dramatycznych losach swoich zmarłych przodków, wspominaliśmy także postacie lokalnych bohaterów m.in. braci Świerżewskich z Łętownicy  pomagających donosić amunicję w czasie  bitwy pod Andrzejewem i Łętownicą, czy Mariana Tylewicza, Henryka Cimocha walczących pod Monte Cassino.

            My pokolenie XXI wieku, „Pamiętamy i chcemy zachować w pamięci” historię naszej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów.

            „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” Wisława Szymborska.

        • Noc z książką
          • Noc z książką

          • Każdy lubi pomarzyć, puścić wodze fantazji, przenieść się w świat bajek. Z szelestu kart i słów czytanych powołać w wyobraźni wyimaginowany świat pełen sympatycznych bohaterów, przygód i wartości, jakie niosą ze sobą książki, przygotowane przez bibliotekę szkolną na tę wyjątkową noc w murach naszej szkoły, stanowiące punkt wyjścia do zabaw i wędrówek z bohaterami  literatury dziecięcej po korytarzach, salach i szkolnej bibliotece.

            Druga edycja Nocy w szkole zrealizowana we współpracy z  wychowawczynią klasy IIa,  opiekunką Samorządu Uczniowskiego, przedstawicielkami Rady Rodziców  i  Bibliotekarką Szkoły Podstawowej w  Andrzejewie  odbyła się pod hasłem Noc z Książką. Stanowiło to formę uczestnictwa naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek i kontynuacji działania integrującego społeczność uczniowską wokół książki, w odwołaniu do działania Poczytajcie nam dorośli prowadzonym przez Bibliotekę Szkolną. W trakcie tego wydarzenia czytane były książki przez rodziców uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Działanie to miało  charakter promowania  czytania i książek jako sposobu spędzania czasu wolnego i akcentowania faktu, iż słowo pisane stanowi punkt wyjścia do świetnej zabawy rozwijającej kreatywność i wyobraźnię dzieci. Wykorzystane w akcji pozycje wydawnicze zostały pozyskane w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Ten wyjątkowy wieczór i noc zaczęły się o godz18:00. Maraton czytelniczy rozpoczęli uczniowie klas I-III z Brumem i Grumem, bohaterami książki Pawła Wakuły Kosmiczne przygody Bruma i Gruma,  sympatycznymi mieszkańcami asteroidy, którzy porwali naszych najmłodszych czytelników do gwiazd. Czytana książka stała się formą zbiorowej interakcji, w trakcie której dzieci wspólnie odliczały czas do startu kosmicznej rakiety, podróżowały w przestworzach jako warkocz komety, próbowały odgadnąć z czego powstał kosmiczny wehikuł. Po wysłuchaniu  wyjątkowych  przygód pary przyjaciół o zielonej karnacji każdy uczestnik nocy z książką wykonał portret siebie samego jako ufoludka. Wszystkie prace zawisły w nieziemskiej  galerii Bruma i Gruma, będąc przyczyną dumy i radości wywołanej plastycznymi wyobrażeniami nocujących w szkole dzieci.

            Oczekiwanym przez wszystkich przerywnikiem w nocnej przygodzie z książką był posiłek, w którym pizza stanowiła najważniejszy punkt menu. Cała przyjemność polegała jednak na możliwości jedzenia jej w gronie przyjaciół, a szkolne mury nocą dodawały pikanterii zarówno potrawie jaki i działaniom związanym z książkami.

            Drugą część zabaw i konkurencji ruchowo–zadaniowych rozpoczęła lektura książki Pawła Wakuły O kocie malarzu, krowie biegaczce i prosiaku tancerzu. Perypetie krówki Kunegundy, będąc zabawną opowieścią promującą zalety sportu, otworzyły konkurencje sportowo-zadaniowe grup określonych kolorami. Całości działań towarzyszyła radość, ogromne zaangażowanie i kreatywność rywalizujących grup. Wśród realizowanych konkurencji znalazło się tworzenie opowieści z wylosowanych słów i liter, układanie drewnianych puzzli stanowiących wyobrażenie dinozaura i motyla, tworzenie wizualizacji postaci baśniowej z elementów garderoby przepastnej szafy rekwizytów teatralnych biblioteki szkolnej, co zakończyło  się nadaniem  imienia powołanej postaci baśniowej. To tylko niektóre z przewidzianych konkurencji, wśród których były również te wymagające sprawności ruchowej, celności i umiejętności posługiwania się słowem. Rywalizacja, w której  śmiesznym nakryciem głowy, zakończonym ukrytą w materiale piłeczką, należało z pozycji stojącej książki zmienić jej położenie na leżącą. Wywołało to salwy śmiechu i radości.  Wszystkie działania były źródłem  integracji i zabawy. Przyświecało im przesłanie, że książka jest skarbnicą wiedzy, stanowi fundament i  zaplecze dla wyobraźni dzieci, buduje ich świat wartości i potrafi jednoczyć grupę w odwołaniu do tego co najbardziej wartościowe, w tym słowo pisane. Działaniom towarzyszyło również rozwijanie kreatywności dzieci w nawiązaniu do tekstu  i stymulowanie ich do sięgania po książkę w czasie wolnym.

            Zakończeniem maratonu z książką było poszukiwanie Króliczka Wędrowniczka, które poprzedziło poznanie tego bohatera w trakcie lektury pozycji Grażyny Bąkiewicz „O króliczku wędrowniczku”.  Dzieci, podzielone na grupy zadaniowe, ruszyły do poszukiwania króliczka w oparciu o wskazówki ukryte w kopertach odszukiwanych w trakcie eksploracji szkolnych sal, korytarzy i biblioteki szkolnej osnutych aurą tajemniczości nocy. Po tym iście aktywnym i wypełnionym po brzegi zadaniami i działaniami programie wieczoru z książką, kulminacją i ukoronowaniem stała się dyskoteka i latarkowe efekty świetlne, zapewniane przez jej uczestników, po których to wszyscy zasnęli w poczuciu miło spędzonego wieczoru, by rano ze zdwojoną siłą zasiąść do śniadania w asyście przyjaciół w murach naszej szkoły. Tak oto zakończyła się druga edycja Nocy w Szkole, N

          • WYCIECZKA DO LASU

          • Korzystając ze sprzyjającej pogody, 10.10.2022 r. uczniowie oddziału 0 „A”, 0 „B” oraz oddział 5- latków „Krasnoludki” wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu w miejscowości Przeździecko Jachy. Dzieci aktywnie poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.  Podziwiały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, poszukiwały mieszkań leśnych zwierząt, zbierały "skarby lasu".  Otaczająca przyroda i wspaniały krajobraz wzbudziły w dzieciach zachwyt i podziw.

          • WYSTAWA GRZYBÓW

          • Dnia 12 października w Oddziałach Przedszkolnych dzięki Paniom z Państwowej Inspekcji Epidemiologiczno-Sanitarnej z oddziału w Ostrowi Mazowieckiej była niepowtarzalna okazja dla przedszkolaków, aby obejrzeć niesamowitą wystawę grzybów. Przedstawiono grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Każdy mógł dowiedzieć się jak zbudowany jest grzyb, w jaki sposób zbierać grzyby i jak zachować się w lesie.

          • Koziołek Matołek

          • W dniu 11 października Oddział Przedszkolny odwiedziła grupa aktorów przedstawiająca spektakl pt. „Koziołek Matołek”. Dzięki temu każdy przedszkolak mógł lepiej poznać przygody Koziołka Matołka.

          • Ogłoszenie

          • W dniu 04 października 2022 r. (wtorek) o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Andrzejewie ul. Srebińska 12a, odbędzie sie spotkanie dla rodziców dzieci z miejscowości: Kuleszki-Nienałty, Budziszewo, Dąbrowa, Godlewo-Gorzejewo, Gołębie-Leśniewo, Olszewo-Cechny, Pieńki-Sobótki, Pieńki-Żaki, Pieńki Wielkie, Mianowo w sprawie ustalenia godzin dowozu uczniów do szkoły.

            Zapraszam

            Wojciech Strzeszewski

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie

        • Spotkanie z Policjantem
          • Spotkanie z Policjantem

          • Oddział Przedszkolny dnia 22 września odwiedził Pan Policjant- dzielnicowy naszego rejonu mł. asp. Artur Dziwulski. Przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpiecznego przejścia przez drogę. Pan Policjant przybliżył dzieciom specyfikę pracy policjanta. Przedstawił swój mundur oraz zaprezentował akcesoria niezbędne w pracy policjanta. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki oraz pałkę. Miały możliwość przymierzenia czapki policjanta. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz.

        • Spotkanie ze strażakami z OSP w Andrzejewie
          • Spotkanie ze strażakami z OSP w Andrzejewie

          • Dnia 30.09.2022 r. gościliśmy w naszym oddziale przedszkolnym strażaków z OSP w Andrzejewie: druha  Witolda Jeglikowskiego i druha Artura Wardaszka. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchali o pracy strażaka, o zasadach postępowania w przypadku pożaru. Dodatkowo, dowiedziały się, że strażacy wzywani są również do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew i innych miejscowych zagrożeń. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom mundur koszarowy, ubranie specjalne używane podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Pokazali również działanie aparatu ochrony dróg oddechowych. Dzieci z wielką radością przymierzały kaski strażackie, aby choć przez chwilę poczuć się strażakiem. Przedszkolaki w trakcie spotkania obejrzały z bliska wóz strażacki i zapoznały się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły zobaczyć zmagania się strażaków z prawdziwym wężem strażackim. Nasi goście przypomnieli wszystkim zebranym zasady udzielania pierwszej pomocy. Strażacy nie tylko z zapałem opowiadali , ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.

            Pięknie dziękujemy OSP Andrzejewo za wspaniale poprowadzone spotkanie i życzymy wytrwałości i siły w walce z żywiołami, oraz tradycyjnie ,,ile wyjazdów, tyle powrotów”

          • Spektakl teatralny pt. „Mojżesz: Książę z Egiptu"

          • W dniu 26 września oddziały zerówki „A” i „B” oraz oddział 5- latków „Motylki” brały udział w spektaklu teatralnym organizowanym przez Katolicki Teatr Edukacji pt. „Mojżesz: Książę z Egiptu”. Spektakl w prosty i szlachetny sposób wprowadził dzieci w tematykę biblijną. Skupiał się na historii Mojżesza, jego życiu w Egipcie. Dzięki temu, dzieci poznały kolebkę naszej cywilizacji razem z piramidami, Sfinksem i czasem Faraona. Piękne kostiumy i muzyka uzupełniały wzruszającą historię Mojżesza. Dzieci poznały Mojżesza i Ramzesa jako pełnych życia i psot chłopców.

        • Spotkanie z p. Markiem Krajewskim
          • Spotkanie z p. Markiem Krajewskim

          • Dnia 22 września 2022 r. o godz. 9.50 w naszej szkole odbyło się spotkanie nawiązujące do Gminnych Obchodów 83 Rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Gościem honorowym był pan Marek Krajewski –tata uczennicy Aleksandry Krajewskiej  z kl. II b; pasjonat historii i kolekcjoner artefaktów pochodzących z okresu II wojny światowej. W spotkaniu uczestniczyły kl. II a z wychowawczynią p. Wiolettą Ogrodnik, kl. II b z wychowawczynią p. Barbarą Ołdakowską, kl. III pod opieką p. Elżbiety Kamyczek oraz kl.VI a z p. Agnieszką Lużyńską. Nasz gość opowiedział dzieciom o II wojnie światowej i o 18 Dywizji Piechoty zwanej „żelazną”, której zaszczytne imię nosi nasza szkoła.

            Najmłodsi uczniowie szkoły mogli obejrzeć wystawę rekwizytów, odznak oraz wyposażenia żołnierzy pochodzących  z prywatnej kolekcji naszego gościa. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania, a pan Marek wyczerpująco na nie odpowiadał.

            Spotkanie było doskonałą lekcją rozbudzającą patriotyzm małych Polaków. Mamy nadzieję, że takie dni, jak wyżej opisany, przyczynią się do oddawania należnego hołdu, szacunku poległym żołnierzom, miejscom pamięci narodowej, oraz rozbudzą zainteresowanie piękną historią naszego kraju.

             

          • WYWIADÓWKA

          • Drodzy Rodzice!

            Zapraszamy Was na pierwszą wywiadówkę w roku szkolnym 2022/2023, która odbędzie się dnia 25 września 2022 r. o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej ul Srebińska 12a.