• Rajd rowerowy MŁODZI PAMIĘTAJĄ 2019
     • Rajd rowerowy MŁODZI PAMIĘTAJĄ 2019

     •  

      Rajdem rowerowym rozpoczęliśmy dzisiaj (10 września) uroczyste obchody 80. Rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Aby upamiętnić bohaterów bitwy, w trzecim rajdzie gwiaździstym spotkali się uczniowie szkół z Andrzejewa, Starej Ruskołęki, Ołdak Polonii, Szumowa, Srebrnej i Paproci Dużej.Pierwszym punktem spotkania była lekcja historii na Mauzoleum w Andrzejewie. Zgromadzonych powitali Wójt Gminy Andrzejewo pani Beata Ponichtera oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie pan Wojciech Strzeszewski. Losy bitwy oraz ich uczestników przedstawiła nauczycielka Szkoły Podstawowej w Andrzejewie pani Ewa Warszawin. Poległych uczciliśmy minutą ciszy. Następnie udaliśmy się do kościoła w Andrzejewie, gdzie można było obejrzeć wystawę fotografii i wysłuchać prelekcji nauczyciela Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii pana Damiana Jasko na temat roli jaką podczas bitwy odegrał kościół parafialny.Potem na rowerach udaliśmy się do Łętownicy, gdzie pod pomnikiem poświęconym żołnierzom poległym w bitwie 12-13 września 1939 powitał nas Wójt Gminy Szumowo pan Jarosław Cukierman. W dalszej kolejności wysłuchaliśmy kolejnych informacji na temat bitwy i losów jej uczestników. Podsumowując spotkanie wzięliśmy udział w quizie sprawdzającym naszą wiedzę. Lekcja w terenie była bardzo skuteczna, gdyż znaliśmy odpowiedzi, na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania. Osoby, które odpowiadały prawidłowo zostały nagrodzone miłymi upominkami.Spotkanie pod pomnikiem zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie.Jednak to nie było koniec niespodzianek – po wysiłku na rowerach czekał nas jeszcze WSPANIAŁY poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń z Łętownicy. Wcinając pyszne ciastka, kanapki i pieczoną nad ogniskiem kiełbaskę szybko odzyskaliśmy siły, które spożytkowaliśmy śpiewając pieśni żołnierskie przy akompaniamencie księdza Marka Ulatowskiego, dzielnie towarzysząc Antkowi.Rajd rowerowy był nie tylko fantastyczną lekcją naszej historii i patriotyzmu, ale i piękną przygodą. Do zobaczenia za rok!

      W tym miejscu jeszcze raz chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom, bez których uprzejmości i bezinteresownego zaangażowania nasz rajd nie mógłby się odbyć, zatem dziękujemy:Gminie Andrzejewo z panią wójt Beatą Ponichterą i panem sekretarzem Robertem Rosiakiem na czele,Gminie Szumowo reprezentowanej przez pana wójta Jarosława Cukiermana i panią sekretarz Hannę SzabłowskąDyrektorom i Nauczycielom ze Szkół Podstawowych, których uczniowie brali udział w rajdzieKołu Gospodyń oraz mieszkańcom ŁętownicyOSP z OstróżnegoOSP z Andrzejewa

     • Zaproszenie

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W ramach obchodów 80. rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem 12-13 września 1939 r. zapraszamy wszystkich miłośników biegania na organizowany w dniu 15 września 2019 r. (niedziela) IV Masowy Bieg Śladami Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem.

      Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa w bieg u może uczestniczyć maksymalnie 150 biegaczy, o możliwości startu zdecyduje kolejność zgłoszeń.Uroczysty start biegu przy pomniku w Łętownicy o godzinie 9:15, meta na stadionie w Andrzejewie (dystans ok. 6km).

      Dla zwycięzców w kategorii mężczyzn i kobiet oraz najmłodszego uczestnika biegu przewidziane są cenne nagrody (rowery) ufundowane przez AGD Pasterski sp.j.Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale.Organizatorzy biegu zapewniają zimne napoje i wojskową grochówkę.Zgłoszenia imienne uczestników przyjmowane będą w dni-ach 7 – 13 września 2019 r. bądź do wyczerpania numerów startowych, w godzinach 8-15 pod numerami telefonów: 862717071 i 504 941 211.Od osób nieletnich wymagana jest pisemna zgoda opiekuna na udział w biegu.Sponsorzy: Samorząd Gminy Andrzejewo, Samorząd Gminy Szumowo, AGD Pasterski Sp.j.Organizator: Wójt Gminy AndrzejewoWspółorganizatorzy: Szkoła Podstawowa im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie, Gmina Szumowo oraz Szkoła Podstawowa w Szumowie.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • Dzisiaj oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.Na początku wzięliśmy udział we Mszy Świętej sprawowanej przez księdza proboszcza Jerzego Kruszewskiego w intencji pomyślności wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkół naszej gminy.Uroczystość szkolna rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Pan dyrektor Wojciech Strzeszewski przedstawił najważniejsze informacje na temat organizacji pracy na najbliższy rok. Pani wójt Beata Ponichtera zawiadamiła o zmianach i udogodnieniach oraz przekazała życzenia wszelkiej pomyślności.Podczas apelu pożegnaliśmy odchodzące na emeryturę panie Mariannę Cichowską i Urszulę Kiempisty. Pan Dyrektor podziękował za pełnienie funkcji zastępcy Panu Sławomirowi Tabędzkiemu.Na koniec uczniowie spotkali się w klasach ze swymi wychowawcami.

      Mimo że nad naszymi głowami podczas rozpoczęcia zgromadziły się czarne chmury, to jesteśmy pewni, że nowy rok upłynie nam pod znakiem owocnej pracy. 😇

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     • 19 czerwca 2019 r. odbyło się oficjalne podsumowanie roku szkolnego 2018/2019. Podczas uroczystości uczniowie otrzymali nagrody za doskonałe wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, 100% frekwencję, osiągnięcia w sporcie, czytelnictwo, pracę w chórze, Samorządzie Uczniowskim i świetlicy szkolnej, udział w konkursach. Specjalne stypendia przyznała Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera za najwyższą średnią w szkole, najwyższe wyniki na egzaminie oraz za wysokie osiągnięcia sportowe.Podczas akademii pożegnaliśmy ostatnich absolwentów gimnazjum i pierwszych absolwentów "nowej" szkoły podstawowej. Pan Dyrektor Wojciech Strzeszewski podziękował również za owocną współpracę rodzicom działającym w Radzie Rodziców.

      Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć w minionym roku szkolnym. I tych dużych, o których mówiono na apelach, i tych małych, które może przeszły niezauważone.

      Odpoczywajcie zdrowo!

      Do zobaczenia po wakacjach!

    • Turniej piłki nożnej "WAKACJE NA SPORTOWO"
     • Turniej piłki nożnej "WAKACJE NA SPORTOWO"

     • W dniu 17 czerwca 2019 r na boisku sportowym w Kowalówce odbył się Turniej Piłki Nożnej dla drużyn ze szkół podstawowych z terenu Gminy Andrzejewo, gdzie promowany był program profilaktyki antyalkoholowej „WAKACJE NA SPORTOWO” w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Andrzejewo.Istotnym celem programu jest kreowanie wzorów spędzania wolnego czasu i zdrowego trybu życia przez młode osoby – z dala od sytuacji, w których mogą sięgnąć po alkohol, bądź inne niebezpieczne używki.W Turnieju Piłki Nożnej wzięli udział uczniowie z następujących szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa w Andrzejewie, Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce oraz Szkoła Podstawowa w Ołdakach-Polonii. Końcowe wyniki prezentują się następująco:I miejsce – Szkoła Podstawowa w Andrzejewie,II miejsce – Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce,III miejsce – Szkoła Podstawowa w Ołdakach-Polonii.Poniżej przedstawiamy również wyniki poszczególnych meczy:Andrzejewo – Stara Ruskołęka – 4:4Andrzejewo – Ołdaki - Polonia – 7:2Stara Ruskołęka – Ołdaki - Polonia – 5:1W turnieju wyróżnieni zostali również uzdolnieni uczestnicy w indywidualnych kategoriach:1) najlepszy piłkarz - Adrian Libuda (SP Andrzejewo),2) najlepszy bramkarz - Adam Przeździecki (SP Ołdaki – Polonia),3) najlepszy strzelec - Krystian Płotczyk, (SP Stara Ruskołęka),4) najlepszy strzelec do pustej bramki (strzały z połowy boiska, piłka nie mogła dotknąć boiska przed wpadnięciem do bramki) - Jakub Rostowski oraz Dawid Piszczatowski (SP Ołdaki – Polonia).Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera oraz Sekretarz Gminy Robert Rosiak wręczyli wszystkim drużynom oraz poszczególnym wyróżnionym zawodnikom puchary, dyplomy, medale oraz nagrody.Szczególne podziękowania należą się Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce Arkadiuszowi Przeździeckiemu na organizację turnieju.Zadbajmy w czasie wakacji o bezpieczeństwo dzieci.

       

     •                                                     

    • VI edycja konkursu o gminie Andrzejewo
     • VI edycja konkursu o gminie Andrzejewo

     •  

      VI edycja Konkursu Wiedzy o Gminie
      „ NASZA MAŁA OJCZYZNA – ANDRZEJEWO”.

      20 marca 2019r. w naszej szkole już po raz szósty odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie „NASZA MAŁA OJCZYZNA – ANDRZEJEWO”.
      Wśród przybyłych gości znaleźli się ks. Proboszcz dr Jerzy Kruszewski, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Natalia Wyszomirska oraz sekretarz gminy - Pan Robert Rosiak.
      Konkursowe zmagania poprzedziło obejrzenie prezentacji multimedialnej dotyczącej przeszłości i teraźniejszości Andrzejewa, która wszystkim obecnym przybliżyła niektóre zagadnienia, a zawodnikom pozwoliła usystematyzować swoje wiadomości.
      Konkurs skierowany był do starszych uczniów naszej szkoły. Został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych klasy: IV-VI oraz kl. VII, VIII i kl. III a oraz III b z gimnazjum. W tym roku swoją wiedzę n.t. Małej Ojczyzny mogli zweryfikować uczniowie aż siedmiu klas, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny.
      Zawodnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi najważniejszych osób i wydarzeń z historii oraz teraźniejszości naszej parafii, gminy i okolicy.
      Podczas gry każdy zespół mógł raz skorzystać z koła ratunkowego i zwrócić się o pomoc do swojej klasy.
      Na koniec organizatorki konkursu, p. Barbara Nagórka, p. Ewa Warszawin, i p. Beata Kowalska przygotowały 20 pytań dla publiczności. Oczywiście każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana.
      W kategorii klas młodszych najpełniejszą wiedzą na temat naszej gminy wykazała się klasa VI.
      W kategorii klas starszych na I miejscu uplasowali się zawodnicy z klasy VIII.
      Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy i słodkie upominki.
      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w przyszłorocznym konkursie!

       

       

      galeria zdjęć

    • Zwiedzanie szkół w powiecie ostrowskim
     • Zwiedzanie szkół w powiecie ostrowskim

     • Z okazji pierwszego dnia wiosny najstarsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Wyjazd był okazją do poznania oferty szkół i refleksji nad wyborem przyszłej ścieżki kariery.

      galeria zdjęć

       

    • Ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Andrzejewie
     • Ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Andrzejewie

     •  

      Przez dwa tygodnie organizowane były różne  zajęcia sportowo – rekreacyjne. 29 stycznia i 4 lutego 2019 r. uczniowie z naszej szkoły wyjechali na kręgle, lodowisko i na basen. W ramach zajęć na kręgielni poznawali sprawną technikę gry w kręgle. Aktywnie spędzili czas na pływalni, organizowane były ciekawe  i bezpieczne zabaw w wodzie, które korzystnie wpływają na rozwój, zdrowie i sprawność uczniów. Na lodowisku pod kierunkiem  instruktora uczniowie  uczyli się bezpiecznej jazdy na łyżwach,  ćwiczyli równowagę, uczyli się synchronizować ręce z nogami, a kończyli na robieniu slalomów, skrętów i innych manewrów na lodzie. Na wszystkie wyjazdy zapewniono transport.

      zdjęcia