• Spotkanie z policjantem pt. "Hejt - mowa nienawiści".

• 24 marca gościliśmy w naszej szkole mł. asp. Artura Dziwulskiego - dzielnicowego gminy Andrzejewo, który przeprowadził z uczniami klasy VII i VIII zajęcia pt. "Hejt - mowa nienawiści". Policjant wyjaśnił, na czym polega zjawisko hejtu i kto jest hejterem, jak walczyć z negatywnymi komentarzami w Internecie oraz jakie konsekwencje może ponieść osoba, która jest autorem obraźliwych, czy agresywnych wypowiedzi.

• "Ojcowie Niepodległości” - wystawa

• "Ojcowie Niepodległości”, taki tytuł nosi  wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, która gościła w naszej szkole. Uroczyste jej otwarcie miało miejsce w środę szesnastego marca.

W wydarzeniu tym  udział wzięli: Marcin Grabowski- Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, Beata Ponichtera – Wójt Gminy Andrzejewo oraz Robert Rosiak – Sekretarz Gminy Andrzejewo.  Zaproszeni goście omówili  różne aspekty współczesnego patriotyzmu. Zgodnie podkreślili, iż najcenniejszą rzeczą dla narodu jest wolne, suwerenne i niezawisłe państwo, a niepodległość nie jest dana raz na zawsze.

Społeczność szkolna z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji, którą przygotowały Barbara Nagórka- nauczyciel historii i Agnieszka Lużyńska – nauczyciel bibliotekarz.  Panie w  interesujący sposób przybliżyły zebranym  sytuację w Polsce i na świecie w latach 1914-1918. Podzieliły się swoją wiedzą na temat najwybitniejszych działaczy niepodległościowych: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego i ich zasług w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

• Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

• W poniedziałek 07.03.2022 r. odbyły się w naszym przedszkolu eliminacje środowiskowe do 45.Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”. Konkurs adresowany był dla dzieci 6- letnich i miał formę prezentacji dowolnego utworu. Do konkursu przystąpiło 10 dzieci z grupy A i B: Zuzanna Kietlińska, Julia Zaręba, Kinga Łuniewska, Anna Leśniewska, Anastazja Leszczyńska, Lena Kaczyńska, Zuzanna Zalewska, Elwira Gocłowska, Zuzanna Rudzińska i Klara Rybakiewicz. Dziewczynki zaprezentowały się znakomicie, pięknie recytowały wiersze. Powołana Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

Anastazja Leszczyńska, Lena Kaczyńska i Zuzanna Zalewska.

Będą reprezentowały one naszą społeczność przedszkolną na powiatowym etapie Konkursu Recytatorskiego w Ostrowi Mazowieckiej. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek.

WIELKIE BRAWA I GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW.

• Podziękowanie!

• Wielkie podziękowania kierujemy do całej społeczności naszej szkoły za włączenie się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Podarowane przez Was produkty trafiły do punktu, z którego zostaną przekazany potrzebującym. Dziękujemy jeszcze raz za Wasze wielkie serce, okazane współczucie, wrażliwość i gotowość niesienia pomocy. Jak zawsze, można na Was liczyć!!!