• Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

          • Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

            Droga do spisu przez telefon jest prosta. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis:

            - najpierw trzeba wybrać klawisz „1”, aby wybrać „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”,

            - potem znów wciskamy „1”, czyli „Spisz się przez telefon”. 

             

            Telefon odbierze pracownik urzędu statystycznego, który będzie po kolei czytać pytania z formularza spisowego i wprowadzi odpowiedzi do systemu. Rozpocznie od pytania o PESEL, konieczny do zalogowania się do aplikacji spisowej.

             

            Infolinia spisowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00.

             

            Spis przez telefon jest opcją wygodną i bezpieczną, ponieważ wyklucza kontakt bezpośredni z inną osobą i nie musimy już potwierdzać tożsamości rachmistrza. Szczególnie polecamy to rozwiązanie Seniorom.

             

            Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

             

            Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

             

          • Święto Chrztu Polski

          • Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

            Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

             

            Święto Chrztu Polski zacząć można „śledzić” w social mediach, do czego serdecznie zapraszamy:Facebook: https://www.facebook.com/swietochrztupl/Wydarzenie „Wywieś Flagę na Święto Chrztu Polski": https://www.facebook.com/events/264136315324998/

             

          • Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne

          • W związku z tym, że ósmoklasiści wkrótce staną przed wyborem swojej dalszej drogi edukacyjnej, chcielibyśmy zaprezentować ofertę Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego w Warszawie, jako jedną z alternatyw kolejnego etapu kształcenia. Naszą propozycję kierujemy do młodzieży z całej Polski, zarówno z dużych miast, jak i małych miejscowości.

            W załączniku znajduje się list promocyjny, gdzie można znaleźć szczegóły dotyczące funkcjonowania naszej placówki.

          • Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

          • Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

            Gmina Andrzejewo w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 200 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Andrzejewie im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej otrzyma pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, tabletów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego[1] oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie. Wartość projektu wynosi 34 999 800,00 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 27 999 840,00 zł.

             

        • Drodzy uczniowie i rodzice!!!
          • Drodzy uczniowie i rodzice!!!

          • Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

            informacje

            W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

            Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

            sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

            ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy !!!’’

             

             Termin Akcji: do 9 kwietnia 2021 r.

             

            Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Andrzejewie, ul. Srebińska 12 a

        • https://spis.gov.pl
          • Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne!

          • Informacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują to zarówno zapisy prawne nakładające m.in. bezwzględny obowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak i zabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.

            Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom.

            Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

            Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności.

            Dane spisowe są również odpowiednio zabezpieczone pod względem informatycznym. Właściwa ochrona informatyczna jest niezbędna – badania statystyczne są dziś prowadzone w przeważającej mierze za pośrednictwem Internetu. Również podczas NSP 2021 spis każdej osoby będzie przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji internetowej.

            System zabezpieczeń informatycznych polskiej statystyki publicznej jest na bieżąco sprawdzany i aktualizowany. Zadziałał bez zarzutu podczas ubiegłorocznego Powszechnego Spisu Rolnego.

            Warto podkreślić, że dane spisowe będą przekazywane do wiadomości publicznej jedynie w formie zagregowanej – czyli łącznie dla danego szczebla terytorialnego (gmina, powiat, województwo, kraj) lub zakresu tematycznego (np. gospodarstwa domowe wg liczby osób). W żadnym wypadku nie będą publikowane dane dotyczące poszczególnych osób lub pojedynczego gospodarstwa domowego!

            Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

             

        • CYBER.MIL Z KLASĄ. ODDZIAŁY PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO. CERTYFIKOWANE WOJSKOWE KLASY MUNDUROWE.
          • CYBER.MIL Z KLASĄ. ODDZIAŁY PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO. CERTYFIKOWANE WOJSKOWE KLASY MUNDUROWE.

          • Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z popularniejszych opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.

             

            Na początek warto sprawdzić, gdzie jest najbliższa szkoła, które bierze udział w projektach edukacyjnych MON. Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, które koordynuje programy Ministerstwa, opracowało specjalne narządzie, które to ułatwi. To interaktywna mapa, na której można znaleźć przydatne dane: adresy, telefony, e-maile oraz informację, w jakim projekcie szkoła uczestniczy. Z mapy można skorzystać tutaj: cutt.ly/PROGRAMY.

            Możemy wybierać spośród trzech programów. Pierwszy z nich to „CYBER.MIL z klasą”. Polegać on będzie na utworzeniu klas o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. „CYBER.MIL z klasą” to propozycja dla tych, którzy interesują się informatyką, a swoją zawodową przyszłość chcieliby widzieć w instytucjach wojskowych. Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa.„CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15.

            Kolejna możliwość to uruchomiony w bieżącym roku szkolnym program Oddziały Przygotowania Wojskowego, który ma oparcie w znowelizowanym prawie oświatowym. Nauczanie wojskowe w OPW obejmuje szkolenie zasadnicze w klasach I–III liceum i klasach I–IV technikum, w trakcie którego są realizowane zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz obóz szkoleniowy w klasie IV liceum i klasie V technikum. Minimalna liczba zajęć realizowanych w ramach programu w obu typach szkół to 230 godzin, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych. Są one przeprowadzane zarówno w szkole jak i w „patronackiej” jednostce wojskowej. Liczba uczniów w oddziale przygotowania wojskowego w danym roku szkolnym wynosi nie więcej niż 30.  Za realizację programu odpowiadają organy prowadzące szkoły.

            Ostatnia propozycja to działający od 2017 roku pilotażowy program „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. W bieżącym roku szkolnym ruszyła jego IV edycja. Uczniowie od II klasy w ciągu trzech semestrów nauki szkolnej w ramach przedmiotu „Edukacja wojskowa” odbywają łącznie 185 godzin lekcyjnych, w tym 45 teoretycznych i 140 praktycznych. Po zakończeniu nauki mogą liczyć m.in. na odbycie skróconej służby przygotowawczej, która kończy się egzaminem i uzyskaniem specjalności wojskowej. Po jego zdaniu mogą ubiegać się o przyjęcie do służby wojskowej. Mogą też liczyć na dodatkowe punkty przy ubieganiu się o przyjęcie na uczelnie wojskowe.

            A co, gdy nie masz sprecyzowanych planów albo boisz się, że nawet jeśli myślisz o wojsku, za kilka lat możesz zmienić zdanie? Nie martw się, to tylko propozycja. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed tobą. Zatem nic, czego się nauczysz, się nie zmarnuje. Zdecydowana większość absolwentów i obecnych uczniów wypowiada się o swoim doświadczeniu w klasach o profilu wojskowym w samych superlatywach. Niezależnie od ostatecznych wyborów zawodowych to dla nich okazja do nabycia pewności siebie, przełamania wewnętrznych barier, przeżycia wspaniałej przygody, poznania ciekawych ludzi.

          • Informacja

          •  

            Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Andrzejewie.

        • https://spis.gov.pl.
          • Narodowy Spis Powszechny 2021

          • Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

             

            Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

             

            Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową i mieszkaniową. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych: https://spis.gov.pl/jakie-dane-bedziemy-zbierac-w-narodowym-spisie-powszechnym-ludnosci-i-mieszkan-2021/

             

            Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

             

            Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna nastręczać żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą). 

             

            Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

             

            Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

             

            Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom.

             

            Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

             

             

             

          • Informacja

          • Od 15 do 28 marca 2021 r. w Szkole Podstawowej w Andrzejewie nauczanie w klasach I - III będzie odbywać się w systemie hybrydowym.

            Harmonogram zajęć został przekazany rodzicom przez wychowawców klas na e-dzienniku.

          • Zaproszenie

          • Wszystkich Przedszkolaków wraz z Rodzicami zapraszamy do udziału w konkursie i kiermaszu świątecznym „Wielkanocna Ozdoba”.

            Wykonany stroik wielkanocny należy dostarczyć do przedszkola w dniach 15-17 marca.

            • Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 22 marca.
            • 23-25 marca 2021r. w korytarzu przedszkola odbędzie się kiermasz świąteczny- sprzedaż konkursowych prac, a z pozyskanych środków pieniężnych zakupione zostaną zabawki i pomoce dydaktyczne dla grup przedszkolnych.
            • Więcej informacji i regulamin konkursu i kiermaszu dostępny na gazetce informacyjnej dla rodziców oraz u wychowawców grup.

            Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i kiermaszu świątecznym.

          • Inormacja

          • Do dnia 26 marca 2021 r. będą trwały zapisy dzieci do Przedszkola, Oddziału Przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2021/2022.

            Karty zgłoszenia dostępne są w sekretariacie szkoły.

          • Zaproszenie

          • Zapraszamy rodziców uczniów na spotkanie online zorganizowane w ramach programu „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”.

            25 lutego br. o godzinie 18.00 rozpocznie się webinarium dla rodziców pn. „Młodzi użytkownicy internetu – wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku  w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy, a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie?”. Będzie ono dostępne pod linkiem https://youtu.be/R544mFsClqk

          • Informacja dla uczniów kl. VIII i ich rodziców

          • Od dnia 24 lutego 2021 r. (środa) w godzinach od 8 do 12.30 odbywać się będą w szkole podstawowej w Andrzejewie konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych według harmonogramu:

            1. lekcyjna matematyka – konsultacja

            2. lekcyjna   - język polski – lek. on-line

            3. lekcyjna  - język angielski – konsultacja

            4. lekcyjna – Język polski – konsultacja

            5. lekcyjna – matematyka – lek. on-line

            Uczniowie zaliczą lekcje on-line i konsultacje, a do domu będą mogli odjechać autokarem szkolnym o godz. 12.35.

            Proszę szczególnie rodziców (prawnych opiekunów) o potraktowanie z powagą możliwości jakie stwarza szkoła i nauczyciele chcąc wesprzeć naszą młodzież przed czekającym ich sprawdzianem ośmioklasisty w miesiącu kwietniu 2021 r.

            Pozdrawiam

            dyr. szk. Wojciech Strzeszewski.

             

        • "Magiczna moc bajek"
          • "Magiczna moc bajek"

          • W ramach realizacji projektu czytelniczego ‘Magiczna Moc Bajek” przedszkolaki zrealizowały moduł IV pt. "Solidarność, piękno". Wysłuchały czytanych przez nauczycieli bajek "Sam w dżungli" ze zbioru I. Begona "Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych" oraz "Kaczka, co przebrała miarkę" Pana Poety.

            Podczas zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego solidarność jest ważna w grupie i w rodzinie, że piękno to nie tylko wygląd zewnętrzny, ale też szereg innych wartości, które często są niewidoczne dla oczu. Wykonaliśmy koleżeńskie „radosne zdjęcia” w fotobudce „Dobrze cię widzieć”. Przedszkolaki bawiły się też na urodzinach książkowego misia „Kubusia Puchatka”. Z ogromną radością obejrzały dobranockę z dawnych lat ‘Smerfy”, w której niebieskie stworki wykazują się grupową solidarnością.

          • Informacja

          •  

            Sekretariat szkoły w dniach od poniedziałku do piątku (8-12 luty 2021) będzie czynny w godzinach od 8.00 do 13.00

             

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • W tym roku nie mogliśmy spotkać się z Babcią i Dziadkiem na uroczystości w naszym przedszkolu, ale pamiętamy o Was Kochani. Wasze wnuczęta z ogromną radością przygotowały upominki i laurki, wraz z nimi zechcijcie przyjąć najlepsze życzenia wielu dalszych lat w zdrowiu i radości.